Łukasz Szumowski podczas rozmowy z Rzeczpospolitą wyjawił, czego obawia się najbardziej w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Obecną sytuację określił jako, chwiejną równowagę, jednak wszystko może się zmienić już w okresie jesiennym. – Mogą wybuchnąć dwie epidemie w jednym momencie – ostrzegał Szumowski, jak cytuje rp.pl

Już wiele tygodni, nie tylko Polska, ale i cały świat zmaga się z epidemią koronawirusa. Wielu z nas zdążyło przyzwyczaić się do obecnego stanu rzeczy. W ostatnim czasie poluzowano również niektóre restrykcje, jednak nie oznacza to, że epidemia ma się ku końcowi. Łukasz Szumowski ostrzega, że być może jesienią będziemy mieli nie jeden problem, ale dwa. 

Łukasz Szumowski o epidemii koronawirusa

Podczas środowej rozmowy z Rzeczpospolitą Minister zdrowia był pytany o kwestie związane z planowanymi wyborami korespondencyjnymi, a także wypowiadał się na temat zakażeń na koronawirusa w Polsce. Łukasz Szumowski powtarzał, że wciąż jesteśmy przed szczytem zakażeń. 

-Jesteśmy przed szczytem. Wskaźnik zakażeń mamy obecnie na poziomie 1, czyli jedna osoba zakaża jedną osobę – poskreśla Minister zdrowia, jak podaje rp.pl 

Łukasz Szumowski obecną sytuację określił jako chwiejną równowagę, co oznacza, że w najbliższym czasie albo liczba zakażeń wzrośnie, albo zacznie maleć. 

  1. Wiceminister Zdrowia ostrzega nas wszystkich. Wyjawiono prawdę, na temat maseczek ochronnych
  2. Anna Lewandowska urodziła. Robert Lewandowski pokazał zdjęcie z dzieckiem i zdradził jego imie, gratulujemy
  3. Mały Kacperek uratował życie swojej mamy. Nagranie ze 112 właśnie trafiło do sieci

Minister zdrowia ostrzega 

Mimo względnej stabilności Łukasz Szumowski najbardziej obawia się okresu jesiennego. Minister zdrowia ostrzega, że jeszcze przed końcem tego roku, być może będziemy mieli dwie epidemie w jednym momencie. 

-Koronawirus pozostanie w populacji. Dzisiaj przygotowujemy się do jesieni, bo mogą wybuchnąć dwie epidemie w jednym momencie. Jesieni obawiam się najbardziej – powiedział podczas wywiadu z Rzeczpospolitą Łukasz Szumowski. 

Już wcześniej Szef Resortu zdrowia informował, że epidemia w Polsce jest przesunięta, w porównaniu do innych krajów. Zatem jak się okazuję obecna sytuacja, może być jedynie ciszą przed burzą. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

łukasz szumowski
Piotr Molecki/East News

Łukasz Szumowski ostrzega, że jesienią możemy mieć dwie epidemie w jednym momencie. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Niesamowita pasja motorniczego, jego projekt ma szansę wygrać prestiżowy konkurs. Stworzył model warszawskiego tramwaju z klocków LEGO
  2. W sobotę otwierają kolejne miejsca w Polsce. Wielu Polaków czekało od dawna
  3. Kierowco, możesz stracić prawo jazdy. Wchodzą nowe przepisy, dotyczą każdego z nas
  4. Kura zniosła niezwykłe jajko. Właścicielom w końcu udało się nagrać moment rozbijania
  5. Opowiedziała, co jej mąż zrobił po 9 latach małżeństwa, gdy ich synowie mieli tylko 6 tygodni
  6. Nieprzyjemne fakty z przeszłości Jarosława Kaczyńskiego ujawnione. Wolałby ukryć prawdę?

Źródło: fakty.interia.pl, rp.pl

 

 

Poprzedni artykułCzarna wizja Krzysztofa Jackowskiego. Wyjawił, co stanie się z partią rządzącą i co powie nam Duda
Następny artykułMinister zdrowia wyjawia. Szczepionka na koronawirusa będzie obowiązkowa?
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.