Łukasz Szumowski właśnie ogłosił oficjalny komunikat, dotyczący obostrzeń, które w niektórych obszarach kraju, mają powrócić, ze względu na wysoki przyrost osób zakażonych na koronawirusa. W programie Tłit Wirtualnej Polski zapowiedział, że planowane są wzmożone kontrole w konkretnych miejscach, przekazał portal polsatnews.pl

W czwartek Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało powrót obostrzeń w niektórych częściach kraju. Wciąż rosnąca liczba zakażeń na koronawirusa wymusiła konieczność powrotu restrykcji, które jeszcze jakiś czas temu były sukcesywnie znoszone. Jednak wiceminister Emilewicz zapewnia, że tym razem nie zostaną one wprowadzone w takiej formie jak przedtem. Szef resortu zdrowia zapowiada jednak wzmożone kontrole, wiemy, gdzie mają się odbyć. 

Łukasz Szumowski zapowiada wzmożone kontrole

Łukasz Szumowski w piątek podczas programu Tłit Wirtualnej Polski zapowiedział, że służby będą przeprowadzać wzmożone kontrolne w niektórych obszarach kraju. 

poprosiłem pana ministra (Jarosława) Pinkasa, Głównego Inspektora Sanitarnego o wzmożone kontrole zarówno w tych powiatach „żółtych” i „czerwonych”, jak również w pasie nadbrzeżnym i miejscowościach turystycznych, choćby takich rzeczy, jak zachowanie się w restauracjach, w sklepach  – powiedział Łukasz Szumowski, jak podaje polsatnews.pl. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Dagmara Kaźmierska właśnie przekazała radosną nowinę. Fani oszaleli ze szczęścia, zewsząd płyną gratulacje
  2. 11-latek prowokował niedźwiedzie w mini-zoo. Został przez nie zabity na oczach koleżanek

Minister Zdrowia przypomina o ważnej rzeczy 

Łukasz Szumowski przypomina jeszcze o jednej ważnej rzeczy, która dotyczy nas wszystkich. 

-to, że jesteśmy na wakacjach, nie zwalnia nas z tego, że jak wchodzimy do sklepu to zakładamy maskę, a jak wchodzimy do restauracji, to trzymamy dystans. I nie zwalnia to restauratorów z tego, że stoliki mają być w odpowiedniej odległości  – podkreślał Minister Zdrowia. 

Wszelkie działania Ministerstwa Zdrowia mają na celu zminimalizowanie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Miejmy nadzieję, że zmierzamy w dobrym kierunku. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Łukasz Szumowski
Fot. Jan Bielecki/East News, Warszawa, 09.06.2020.

Łukasz Szumowski zapowiedział wzmożone kontrole. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Więźniowie nie dali żyć ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Porażające, co zrobili w areszcie
  2. Największy sekret Kingi Dudy ujawniony. Ukrywała go do samego końca, wszyscy dowiedzieli się przypadkiem
  3. Polski jasnowidz przewidział wybuch w Bejrucie. Kolejna wizja niepokoi jeszcze bardziej, możemy być w niebezpieczeństwie
  4. Dziadek zadzwonił na policję i powiedział, że popełni samobójstwo. Na miejscu zdarzenia policjanci znaleźli list
  5. Maryla Rodowicz narzeka na brak odpoczynku, winna niska emerytura. Jednak wnętrza jej kuchni zachwycają luksusami

Źródło: polsatnews.pl, Tłit, wp.pl 

 

 

 

 

 

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.