Łukasz Szumowski w programie Onet Rano wytłumaczył się z decyzji, dlaczego w drugim etapie odmrażania gospodarki zostały otwarte przedszkola i żłobki, a nie salony fryzjerskie bądź kosmetyczne. Minister zdrowia zdradził swoje obawy i ostrzegł: Nie ma niestety zabezpieczeń, które chroniłyby wtedy (podczas wizyty u fryzjera – przyp. red.) przed zakażeniem. 

W Polsce stopniowo wprowadzane są etapy odmrażania gospodarki. Decyzja o otwarciu przedszkoli i żłobków wzbudziła powszechne kontrowersje, dzieci znacznie trudniej jest upilnować. Dlaczego nie otwarto zamiast tego salonów fryzjerskich i kosmetycznych?

Łukasz Szumowski o salonach fryzjerskich

W programie Onet Rano Łukasz Szumowski opowiedział o swoich obawach względem salonów fryzjerskich, gdzie zachowanie dystansu jest niemalże niemożliwe, jego ostrzeżenie wydaje się bardzo zasadne:

– Przy usłudze fryzjerskiej jest kontakt twarzą w twarz. (…) Nie ma niestety zabezpieczeń, które chroniłyby wtedy przed zakażeniem – cytujemy ministra zdrowia za portalem wiadomosci.onet.pl.

Z tego powodu rządzący preferują jeszcze poczekać z otwarciem tego typu salonów usługowych, nie wykluczają jednak, że wkrótce może to nastąpić. Minister zdrowia zaznaczył:

– Zdaję sobie sprawę, że to jest trudne dla osób, które nie mogą się same ostrzyc. Chcieliśmy jeszcze trochę poczekać, bo to nie jest priorytetowe dla osób, które chcą skorzystać z tej usługi – cytat za portalem.

  1. Fryzjerka wykonywała swoje usługi mimo koronawirusa. Trafiła do więzienia
  2. Niestety, potwierdził się najczarniejszy scenariusz. Znaleziono ciało dziecka, Rutkowski właśnie potwierdził
  3. Ciało aktorki znaleziono w oceanie. Co tak naprawdę się stało? Miała 43 lata

Łukasz Szumowski o przedszkolach

A skąd decyzja o otwarciu przedszkoli i żłobków? Zgodnie z wypowiedzią ministra zdrowia decyzja ta miała na celu ułatwienie pracy osobom, które niestety nie mają możliwości pracowania czy pozostania w domu, ale muszą udać się do pracy i nie mają z kim zostawić dzieci. Są to m.in. lekarze, kierowcy czy ekspedientki itp.

Łukasz Szumowski zaznacza, w czasach epidemii każdy etap wiąże się z pewnym ryzykiem, ale taka kolejność jest niezbędna o uruchomienia gospodarki. Co się zmieniło od 4 maja? Przypominamy tutaj.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

włosy
fot. unsplash.com/Luis Quintero

Salony fryzjerskie mogą pozostać jeszcze jakiś czas zamknięte.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Trzaskowski zapowiada wielki kryzys w Warszawie. Sytuacja jest poważna
  2. Wicepremier podała termin otwarcia restauracji i fryzjerów. Wszyscy czekali od dawna
  3. Ogromny przełom. Pierwszy kraj od 1 lipca otwiera granice dla turystów
  4. Powrót do pracy. Czy twój pracodawca spełnił zalecenia PIP? Należy upewnić się, czy jesteś bezpieczny
  5. 10. dzień poszukiwań Kacperka. Najnowsze fakty. Wiemy, gdzie obecnie koncentrują się poszukiwania
  6. Kandydat na prezydenta obejrzał Wiadomości TVP i podjął natychmiastowe działania. Telewizja Polska będzie musiała przeprosić?

źródło: wiadomosci.onet.pl

Poprzedni artykułAndrzej Duda przerywa milczenie. Jego słowa po debacie wyszły na jaw, wielu z nas nie będzie zadowolonych
Następny artykułAnna Powierza: „Nie zafunduję córce traumy”. Chodzi o koronawirusa
Redaktorka portalu Lelum.pl. Absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Miłośniczka wszelakich podróży, kuchni włoskiej, kryminałów i astronomii. W wolnych chwilach z niecierpliwością planuje kolejne wyjazdy.