Łukasz Szumowski w końcu przerwał długi okres milczenia. Szef resortu zdrowia na jakiś czas zniknął z ciągłych i nieustających wystąpień publicznych. Dzisiaj wrócił i ma dla Polaków bardzo ważną rzecz do zakomunikowania. Ostrzega nas wszystkich.

W ostatnim czasie bardzo dużo słyszy się o wzrostach zachorowań. Już pod koniec lipca było to ponad 600 zakażeń na dobę. Szczegóły można znaleźć w tym tekście. Co tym razem ma nam do przekazania Minister Zdrowia?

Łukasz Szumowski: czy wrócą obostrzenia?

Jak relacjonuje radiozet.pl potwierdził to, co wszyscy wiedzą już od wielu dni. Zwiększyła się krzywa pozioma wzrostu zachorowań na Covid-19.

— To zarażanie się człowieka od człowieka zwiększyło się, jeszcze nie w sposób dramatyczny, ale jednak — mówił w rozmowie dla Polskiego Radia w poniedziałkowy poranek. 

Szef resortu zdrowia dodał, że jeśli Polacy nie będą utrzymywać wskazanych zaleceń dotyczących dystansu publicznego, rygorystyczne obostrzenia mogą powrócić.

— Im bardziej ludzie będą lekceważyć zasady sanitarne, tym bardziej te strefy czerwone rozleją się na mapie, aż w końcu na cały kraj — powiedział dalej w wywiadzie.

  1. Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat dla wszystkich Polaków. 7 rzeczy, które możesz zauważyć u siebie
  2. Choć od lat prowadzi „Jeden z dziesięciu”, nikt nie wie jaki jest w rzeczywistości. Prawdziwa twarz Tadeusza Sznuka

Strefy czerwone i żółte

Jakiś czas temu zdecydowano się na wprowadzanie różnych obostrzeń w zależności od liczby zakażonych w regionie. W ten sposób wprowadzono podział na żółtą i czerwoną strefę. Panujące tam zasady nieco się od siebie różnią.

Jak na razie do strefy czerwonej należą niektóre powiaty z województwa śląskiego, wielkopolskiego i łódzkiego. Trzeba tam zakrywać usta i nos w każdej przestrzeni publicznej. Również liczba osób przybywających w konkretnych miejscach jest ograniczona.

Natomiast do żółtej należą pojedyncze powiaty z województwa śląskiego, podkarpackiego, wielkopolskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz łódzkiego. Obowiązuje również zasłanianie ust i nosa, ale tylko w części przestrzeni publicznej. Pozwolono również na większą ilość osób przebywających jednocześnie na mniejszych obszarach.

A wy stosujecie się do zaleceń?

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Łukasz Szumowski
Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Łukasz Szumowski zaapelował o dalsze przestrzeganie dystansu społecznego.

łukasz szumowski
fot. Beata Zawadzka/East News

Rosnąca liczba zakażeń jest wynikiem coraz częstszego lekceważenia zagrożenia.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Groźny wypadek Andrzeja Dudy. Zdjęcia z miejsca zdarzenia obiegły sieć
  2. 1 września dzieci wracają do szkół. Porażające słowa eksperta, nie ma wątpliwości, co się stanie
  3. Pilna wiadomość dla tysięcy Polaków. Kilka najbliższych dni będzie bardzo ciężkich, wydano ostrzeżenia
  4. Co się stało? Nagle w ”Pytaniu na śniadanie” zamarli, hamak rozpadł się pod Marzeną Rogalską
  5. Gwiazdor „Klanu” wiosną spędził ponad 3 miesiące w szpitalu. Teraz ostrzega seniorów przed 1 rzeczą, wielu niestety nie posłucha

Źródło: radiozet.pl, polskie radio

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułZenek Martyniuk kupił nowego Mercedesa. Cena? Powala na kolana, jest ogromna
Następny artykułAleksander i Jolanta Kwaśniewscy przyłapani. Nikt nie może uwierzyć
Natalia Andrejuk - redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Doprowadziła ją tutaj chęć rozwoju i ciągłej nauki. Interesuje się literaturą, polityką oraz twórczością Taco Hemingwaya. W wolnym czasie- wielka fanka gier komputerowych, szczególne tych online.