Łukasz Szumowski podczas rozmowy z Polsat News przekazał istotną wiadomość w związku z epidemią koronawirusa w Polsce. Jak wynika z najnowszych informacji, gdyby nie trudna sytuacja na Śląsku, już w tym momencie zauważylibyśmy sukcesywnie malejącą liczbę zakażeń. Co więcej, w ostatnim czasie udało się wykonać rekordową liczbę testów – 23 400, w ciągu doby.

Z danych statystycznych wynika, że większość osób zakażonych pochodzi ze Śląska. Łukasz Szumowski przekazał, że 97 % osób pracujących w kopalniach przechodzi chorobę bezobjawowo, a domiar złego specyficzne warunki pracy górników sprawiają, że wirus rozprzestrzenia się jeszcze szybciej, stąd ta tendencja. 

Łukasz Szumowski o epidemii koronawirusa w Polsce

Służby medyczne prężnie działają, walcząc z rozprzestrzeniającym się wirusem. W ostatnim czasie wykonano aż 23 400 testów na obecność koronawirusa, co stanowi rekordową liczbę. Na ten moment w Polsce jest 15 996 potwierdzonych przypadków zakażenia, aż 800 osób zmarło, a 5698 chorych wyzdrowiało. Chociaż według niektórych źródeł, te dane mogą różnić się od rzeczywistych liczb. Wśród odnotowanych przypadków zakażenia, dużą część stanowią mieszkańcy województwa śląskiego. 

-(…) mamy w tej chwili bardzo wiele dodatnich wyników u górników na Śląsku. Od kilku dni prowadzimy tam bardzo intensywna akcję, badając wszystkich górników – przekazał Łukasz Szumowski w rozmowie z Polsat News, jak podaje fakty.interia.pl.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Z badań wynika, że aż 97 % górników przechodzi zakażenia koronawirusem bezobjawowo, co powoduje nieświadome zarażanie kolejnych jednostek. 

  1. Już teraz Polacy mogą odwiedzić kolejny kraj. Jest kilka warunków
  2. Nie żyje wielka Polka. Rodzina przekazała tragiczne informacje
  3. Znaki zodiaku kobiet, które są urodzonymi matkami. Nakarmią i zadbają o każdego, kogo spotkają

Gdyby nie sytuacja na Śląsku, liczba zakażeń byłaby malejąca

Łukasz Szumowski podkreśla, że gdyby odseparować Śląsk od reszty kraju, moglibyśmy odnotować już tendencję spadkową zakażeń.

Jeżeli byśmy oddzielili Śląsk i kopalnie od przebiegu epidemii w Polsce, to byśmy zaczęli mieć już tendencję spadkową. (…) musimy bardzo szybko i sprawnie działać na Śląsku. (…) Wtedy możemy spodziewać się, że ten wskaźnik R spadnie poniżej jedności i będziemy mogli powiedzieć, że epidemia powoli słabnie – poinformował Minister zdrowia. 

Dlatego też teraz działania głównie skupią się na polskich kopalniach. 

Badamy w tej chwili pięć głównych kopalń i właściwie dwie z nich są w stanie wstrzymania. Pozostałe kopalnie badamy wyrywkowo, po to, żeby sprawdzić, w jakim stopniu są zarażeni – przekazał Łukasz Szumowski. 

Miejmy nadzieje, że już wkrótce epidemia koronawirusa zacznie wygasać. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Łukasz Szumowski
Screen z youtube.com/TVP Info

Łukasz Szumowski przekazał Polakom bardzo ważną informację. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Kolejny zakaz zostanie przedłużony do odwołania? Młodzi ludzie będą wściekli
  2. Szumowski wyjawił, jak będzie z maseczkami na wakacje i na plażach w Polsce. Dobitne słowa
  3. Koniec słońca w maju? Prognozy pogody już od poniedziałku zapowiadają opady śniegu
  4. Ekspert złapał się za głowę po wypowiedziach gwiazd o koronawirusie. Edyta Górniak zrobiła szczególnie piorunujące wrażenie
  5. Zagrała jedną świetną rolę i rozpłynęła się w powietrzu. Co się stało z piękną Małgorzatą Snopkiewicz?
  6. Szumowski przyłapany na gorącym uczynku, musiał się tłumaczyć. Daje zły przykład?

Źródło: fakty.interia.pl 

 

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.