Łukasz Szumowski jest ostatnio na językach niemalże wszystkich obywateli. Wielu z nich uważa, że minister zdrowia popełnił przez ostatnie tygodnie karygodne błędy, które nie powinny przejść bez echa. Jak podaje Wirtualna Polska, funkcjonariusze ze stolicy, zatrzymały dwie osoby, które rozwieszały w Warszawie plakaty oczerniające ministra zdrowia.

Łukasz Szumowski w pewnym momencie pojawił się na wielu plakatach powieszonych w wiatach przystankowych. W całej sprawie wypowiedziała się organizacja Amnesty International.

Łukasz Szumowski w stroju zakonnika

Mieszkańcy Warszawy mogli dopatrzyć się w ostatnim czasie plakatów, na których Łukasz Szumowski ma na sobie ubranie Zakonu Kawalerów Maltańskich. Na grafice zostały wypisane także oskarżenia aktywistów wobec ministra zdrowia. 

Plakaty sugerowały, że polityk nie podaje prawdziwych danych związanych z koronawirusem i zakupił wadliwe maseczki za 5 mln złotych. Aktywistom nie spodobały się także jego rekomendacje dotyczące tegorocznych wyborów.

Amnesty International wypowiedziało, się w sprawie zatrzymania podejrzanej o ten czyn osoby. Organizacja uważa, że to ma na celu nękanie i zastraszanie obrończyni praw człowieka. 

  1. Niewyobrażalna tragedia na torach. Nie żyje młody sportowiec, miał przed sobą całe życie
  2. Owoce poziomek są cenne. Ale nieznana niemal nikomu tajemnica ich liści jest piorunująca
  3. Dramatyczne sceny na wiecu Andrzeja Dudy. Doszło do ataku, mamy nagranie

Aktywistka przesłuchiwana przez warszawską policję

Jak informuje organizacja, kobiecie nie pozwolono na kontakt z prawnikiem i przesłuchano ją dopiero 24 godz. po zatrzymaniu. Czy Łukasz Szumowski próbuje ją zastraszyć?

Takie działania mogą wywołać negatywny wpływ na korzystanie z wolności wypowiedzi w Polsce i stworzyć dodatkowe bariery dla zaangażowania obrońców praw człowieka w kraju – podkreśla AI. 

Choć zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia, instytucje walczą o to, aby policja wyjaśniła swoje działania. Do akcji zaangażowała się m.in.: Akcja Demokracja czy Helsińska Fundacja Praw Człowieka.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Łukasz Szumowski
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 29.05.2020. Plakat przedstawiajacy ministra zdrowia Lukasza Szumowskiego z napisem „Ewangelia wg Lukasza Sz.”, nawiazujacy do „afery maseczkowej”.

Łukasz Szumowski w stroju zakonnika zawisł na wiatach warszawskich przystanków. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Andrzej Duda grzmiał o „komuchach” i atakował sędziów. Na wiecu usłyszał pytanie, po którym puściły mu nerwy
  2. Tragiczny wypadek w woj. łódzkim. Wśród poszkodowanych jest dziecko
  3. TVP wie jak obejść obostrzenia. Stacja planuje kolejny ogromny koncert
  4. Znaki zodiaku mężczyzn spod ciemnej gwiazdy. Nigdy im nie ufaj
  5. Andrzej Duda porównany do nazistów? Ostre słowa Michała Piróga, „Widzi Pan podobieństwo?”
  6. Porażające sceny na procesji z okazji Bożego Ciała. Ręce opadają

źródło: wiadomosci.wp.pl

 

Poprzedni artykułPamiętacie „Przygody kota Filemona”? Wesoły mruczek bawił wszystkie dzieci
Następny artykułWielka tragedia, nie żyje Stanisław Wielec. Nikt nie spodziewał się nagłego odejścia polskiego bohatera
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.