Łukasz Szumowski podczas ostatniej konferencji prasowej, ostrzegał przed niechcianym scenariuszem. Mimo tego, że od 20 kwietnia sukcesywnie likwidowane są kolejne regulacje, to niewykluczone, że w przyszłości zostaną ponownie przywrócone. Cały czas wchodzi to w grę i jeśli będą odpowiednie sygnały, to będziemy się cofać – powiedział Minister Zdrowia, jak podają fakty.interia.pl

Przywrócenie zniesionych obostrzeń wciąż jest całkiem prawdopodobnym scenariuszem. Wszystko zależy od tego, czy społeczeństwo będzie respektować wciąż obowiązujące restrykcje i jak to przełoży się na rozwój, bądź zahamowanie epidemii. Łukasz Szumowski podczas ostatniej konferencji wyraźnie zaznaczył, że w razie potrzeby odpowiednie decyzje zostaną podjęte. 

Łukasz Szumowski ostrzega 

Od 20 kwietnia stopniowo znoszone są kolejne obostrzenia, które wprowadzono w celu zahamowania rozwoju epidemii koronawirusa. Sytuacja w Polsce uległa znacznej poprawie, dlatego rząd zdecydował się na kolejne kroki, które mają sukcesywnie przywrócić stan sprzed epidemii. Jeszcze wiele miesięcy przed nami, zanim nasza codzienność będzie wyglądała zupełnie normalnie, jednak wszystko zmierza w dobrym kierunku. 

Mimo to Łukasz Szumowski nie wyklucza niechcianego scenariusza, jakim jest przywrócenie zniesionych niedawno restrykcji. Ministerstwo Zdrowia na bieżąco monitoruje sytuację w kraju i analizuje zarówno dane liczbowe jak i poczynania mieszkańców Polski. Jeżeli zbagatelizujemy część obostrzeń, które wciąż obowiązują, możemy zamiast kroku w przód, zrobić dwa w tył. 

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

– Jeśli będą takie sygnały, to będziemy się cofać. Natomiast mam nadzieję, że będziemy się zachowywali odpowiedzialnie – przekazał Łukasz Szumowski, jak podaje fakty.interia.pl. 

  1. Nadchodzi wiadomość, która zmieni życie Polaków. Właśnie spełnił się dla nas najczarniejszy scenariusz
  2. Wszyscy myśleli, że 5-latek zmarł na Covid-19. Prawda wyszła na jaw po 11 dniach, słowa ojca wywołują ciarki
  3. Agnieszka Chylińska próbowała ukryć prawdę przed mediami. Mąż artystki to jej największa tajemnica

Możliwe przywrócenie obostrzeń 

Łukasz Szumowski podczas konferencji prasowej przywołał jako przykład Koreę Południową, gdzie chwilę po częściowym zniesieniu obostrzeń, ponownie je wprowadzono. Wszystko za sprawą nieodpowiedzialnego zachowania obywateli, którzy zlekceważyli istniejące zagrożenie i zupełnie przestali przestrzegać zasad bezpieczeństwa. 

Taki scenariusz może również spotkać Polskę, jeżeli nie potraktujemy poważnie problemu, z którym mierzy się obecnie cały świat. Zbliżające się lato i coraz cieplejsze dni z pewnością nie ułatwiają nam tego, jednak musimy uzbroić się w cierpliwość i razem przetrwać ten trudny czas. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Łukasz Szumowski
Fot. Screen z youtube.com/
Kancelaria Premiera

Łukasz Szumowski ostrzega przed przywróceniem zniesionych obostrzeń. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Restauracje i kawiarnie znów otwarte. Trzeba będzie nosić w nich maseczki?
  2. Bon na wakacje nie dla wszystkich. Miliony Polaków nie dostaną 1000 zł
  3. Włodzimierz Press kończy dziś 81 lat. Czy był najprzystojniejszym aktorem w „Czterech Pancernych”?
  4. Mówienie do kota jest zdrowe? Naukowcy udowodnili ,dlaczego warto rozmawiać z kotem
  5. Odnaleziono ciało zaginionego Polaka po kilku dniach. 100 metrów od miejsca wypadku
  6. Tej nocy może być niebezpiecznie, lepiej zachować szczególną ostrożność. Instytut wydał właśnie komunikat

Źródło: fakty.interia.pl 

Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.