Łukasz Szumowski być może zmieni swoje dotychczasowe stanowisko. Jarosław Gowin otwarcie przyznaje, że minister zdrowia powinien zostać podniesiony do wyższej rangi. W rozmowie z Joanną Miziołek dla portalu wprost.pl, ocenia także ostatnie działania Łukasza Szumowskiego. 

Łukasz Szumowski w ostatnim czasie regularnie pojawia się w mediach. Jako jedna z czołowych osób, odpowiadających za walkę z koronawirusem w Polsce, aktywnie przeciwdziała negatywnym skutkom epidemii. Jeden z posłów w rozmowie z wprost.pl wyznaje, że chciałby, aby ministra zdrowia podniesiono do wyższej ragi. 

Jarosław Gowin o Łukaszu Szumowskim

Jarosław Gowin podczas ostatniej rozmowy z Joanną Miziołek został zapytany, jak ocenia działania Łukasza Szumowskiego. Były wiceprezes Rady Ministrów podkreśla, że współpraca z ministrem zdrowia przebiegała bardzo pomyślnie. Co więcej, zdaniem Gowina, Łukasz Szumowski powinien zostać wicepremierem, aby usprawnić działania w walce z epidemią. 

– Minister Szumowski powinien zostać podniesiony do rangi wicepremiera po to, żeby móc wydawać polecania pozostałym ministrom, a nie z nimi negocjować, bo nie ma na to czasu – podkreśla były wiceprezes Rady Ministrów. 

  1. Pracownik popularnej sieci sklepów zarażony koronawirusem. Sanepid pilnie poszukuje klientów
  2. Rząd dał zielone światło na otwarcie cmentarzy. Padła konkretna data, jest jeden warunek
  3. Poszła na kolację z przyszłym zięciem. Kilka dni później odkryła zdjęcie, które musiała pokazać córce jeszcze przed ślubem

Jarosław Gowin zwraca uwagę na działania rządu

Podczas rozmowy, były wiceprezes Rady Ministrów zwraca uwagę, że rząd powinien opracować szczegółowy plan wychodzenia z epidemii i konsekwentnie go realizować. Zdaniem Gowina potrzebne są pewne zmiany, które ułatwiłyby ten proces. W jego opinii premier nie powinien zajmować się kwestią koronawirusa w Polsce. 

Premier powinien mieć prawą rękę, ministra zdrowia podniesionego do rangi wicepremiera, który koordynuje tę pierwszą część. Szef rządu musi odpowiadać za całość – cytuje Jarosława Gowina portal wprost.pl.  

Nie wiadomo jednak jeszcze czy sugestie byłego wiceprezesa Rady Ministrów, zostaną w przyszłości wzięte pod uwagę. Mimo to mamy nadzieje, że kolejne decyzje przyniosą korzystny efekt dla naszego kraju. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Łukasz Szumowski
fot. Jakub Kaminski/East News

Jarosław Gowin chce, aby Łukasz Szumowski został wicepremierem. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Służby pilnie poszukują klientów Lidla. Robiłeś wtedy zakupy? Natychmiast zgłoś się do sanepidu
  2. Kraj, w którym sytuacja jest najgorsza. Wcale nie USA czy Włochy, wielu będzie zaskoczonych
  3. Ważna informacja dla maturzystów. Minister edukacji wyjawił szczegóły o odroczeniu matur
  4. Minister zdrowia o dacie zakończenia pandemii w Polsce. Nie ma dobrych wiadomosci
  5. Do sieci trafił pierwszy wywiad Michała Szpaka. Na nagraniu ma tylko 13 lat, nie poznacie go
  6. W niedzielę w stolicy zawyją syreny. Ujawniono powód, nie chodzi o pandemię

Źródło: wprost.pl, wiadomosci.gazeta.pl 

Poprzedni artykułAnna Mucha i Kuba Wojewódzki znowu razem? Mamy ich wspólne zdjęcie, powstało w domu gwiazdora
Następny artykułMinister zdrowia wydał oświadczenie. Powiedział, kiedy może skończyć się epidemia
Redaktorka w Lelum.pl z wielką pasją do pisania. Ogromna fanka włoskiej kultury, języka i kuchni. Uwielbia spędzać czas na łonie natury, poznawać nowe miejsca i podróżować. W wolnych chwilach eksperymentuje w kuchni, uprawia sport i czyta książki.