Łukasz Szumowski, mimo tego, że w ostatnim czasie regularnie pojawia się w mediach, niewiele mówi na temat swojego życia prywatnego. Kim jest żona Ministra zdrowia? Do tej pory nie wiele było wiadomo na temat pani Anny Szumowskiej, jednak ostatnio podczas rozmowy z portalem money.pl, sam minister przyznał, że jego żona jest aktywną inwestorką. Fakt ujawnił, że jej udziały są warte miliony. 

Żona Ministra zdrowia do tej pory była znana jedynie jako szanowana pani anestezjolog, która na co dzień pracuje w Centrum Zdrowia Dziecka. Jednak Łukasz Szumowski w wywiadzie z money.pl, zdradził, że pani Anna dobrze zna się na biznesie. Żona Szumowskiego, ma udziały w biotechnologicznej spółce OncoArendi Therapeutics, która zajmuje się opracowywaniem leków antynowotworowych. 

Kim jest żona Łukasza Szumowskiego?

Żona Łukasza Szumowskiego jest z wykształcenia lekarzem. Na co dzień pracuje jako anestezjolog w Centrum Zdrowia Dziecka. To właśnie tam stworzyła Poradnię Leczenia Bólu, która jest fenomenem na skalę europejską. Jak się jednak okazuje, pani Anna ma również smykałkę do interesów. 

Anna Szumowska ma udziały w spółce OncoArendi zajmującą się biotechnologią, której współtwórcą i prezesem jest brat Szumowskiego, Marcin. Spółka swoje działania skupia na opracowywaniu leków, które mają wspomagać walkę z nowotworem. Mimo tego, że OncoArendi dobrze prosperuje, a nawet bez trudu pozyskuje pieniądze publiczne na badania, Łukasz Szumowski stwierdza:

Imperium biznesowe rodziny Szumowskich nie jest zbyt imponujące – cytuje ministra portal money.pl. 

  1. Nie żyje aktor uwielbianych seriali. Rodzina potwierdziła tragiczną wiadomość
  2. Tragiczna śmierć aktora „Na Wspólnej”. Porażające informacje przekazał jego przyjaciel
  3. Wiceminister rozwoju ujawnił, jaki zakaz chce znieść rząd. Wiele osób się ucieszy

Żona Ministra zdrowia zainwestowała w firmę jego brata 

Do tej pory nie wiele było wiadomo o biznesach w rodzinie Szumowskich, dopiero sam minister zdradził kilka szczegółów. Żona ministra w 2016 roku przejęła udziały swojego męża w spółce Szumowski Investments, która jak podaje Fakt, niedługo po tym stała się udziałowcem OncoArendi. Biotechnologiczna spółka, bardzo szybko zaczęła pozyskiwać kolejne pieniądze na rozwój badań, tym samym podnosząc wartość akcji.

-OncoArendi Therapeutics (…) w latach 2017–2020 pozyskała ok. 74 mln zł dotacji z publicznej kasy (w tym z funduszy europejskich) – pisze fakt.pl

Jak widać, mimo niewielkiej pensji pozyskiwanej z pracy w Centrum Zdrowia Dziecka, pani Anna Szumowska świetnie sobie radzi.  

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Łukasz Szumowski
facebook.com/szumowski.lukasz/

Żona Łukasza Szumowskiego oprócz pracy w Centrum Zdrowia Dziecka, jest również inwestorką. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Śpij słodko aniołku. Wzruszający pogrzeb zamordowanej Kornelii. Morze łez w kościele
  2. Zapytali Szumowskiego o koniec epidemii w Polsce. Jego odpowiedź nie pozostawia złudzeń
  3. Niewyobrażalna tragedia, w domu znaleziono dwa ciała. Nie żyją ojciec i syn
  4. Najlepsze słodycze od naszych sąsiadów. Na samo wspomnienie czuć smak
  5. Wypłynęły informacje o Małgorzacie Rozenek. Większość kobiet ukrywa podobne rewelacje
  6. Ważna deklaracja Łukasza Szumowskiego. Chodzi o obowiązek noszenia maseczek, czekają nas zmiany?

Źródło: fakt.pl, money.pl 

 

 

Poprzedni artykułGwiazda „M jak Miłość” jest załamana. Wszystko przez koronawirusa
Następny artykułMinister Zdrowia: „Maseczki kupilibyśmy nawet od diabła”. Mocne słowa Szumowskiego
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.