Łukasz Szumowski od kilka miesięcy jest na świeczniku. Przez epidemię koronawirusa w Polsce, stał się najważniejszym politykiem w kraju. Nie dziwi więc fakt, że dziennikarze oraz opozycja zainteresowały się majątkiem ministra. Właśnie opublikowano oświadczenie majątkowe, jak donosi Gazeta.pl, polityk nie ma nawet domu czy mieszkania stanowiącego jego odrębną własność. Dużo lepiej radzi sobie jego brat oraz żona, polityk posiada w swoim majątku jedną rzecz, która może zadziwić wielu. To droga pamiątka po zmarłych Lechu i Marii Kaczyńskich. 

Od kiedy ujawniono oświadczenie majątkowe ministra zdrowia, Łukasz Szumowski coraz częściej zaczął widnieć w nagłówkach portali i gazet. Jak donoszą media, znany lekarz i polityk zamiast szczególnym bogactwem, może pochwalić się kredytem hipotecznym na kwotę ponad 500 tys. franków. Czego jeszcze dopatrzono w upublicznionym dokumencie? Wygląda na to, że dużo lepiej radzi sobie brat polityka oraz żona. 

Oświadczenie majątkowe Łukasza Szumowskiego

Z ujawnionych oświadczeń majątkowych Łukasza Szumowskiego, złożonych jesienią 2019 roku wynika, że obecny minister zdrowia nie ma domu czy mieszkania, które stanowią jego odrębną własności lub wchodzą w skład wspólnoty majątkowej. Za to, jak informuje Gazeta.pl, Łukasz Szumowski posiada trzy działki i kredyt hipoteczny. Jak wyglądają środki pieniężne ministra?

W oświadczeniu poselskim wykazano środki pieniężne w wysokości 1134 zł a ministerialnym 2720 zł. Jak podają media, nie widnieją tam żadne prowadzone działalności gospodarcze ani udziały w spółkach czy fundacjach. Za to w domu ministra zdrowia znajduje się bardzo ciekawa rzecz.

  1. Nikt nie dawał im żadnych szans. Małżeństwo z zespołem Downa po 25 latach, niesłychane, jak się zmienili
  2. Wyjątkowo ponury bilans. Nagły przyrost zachorowań, tak źle nie było od wielu dni
  3. Kobieta w zaawansowanej ciąży trafiła do lekarza. Nie mieści się w głowie, co zrobił z jej brzuchem, nie było innego wyjścia

Łukasz Szumowski: finanse ministra zdrowia

Szumowski wykazał także sporo ruchomości wartych ponad 10 tys. zł, m.in. dwie toyoty, mercedes, fortepian, zegarki, obrazy czy pióro Lecha i Marii Kaczyńskich – podała Gazeta.pl na podstawie oświadczenia majątkowego Łukasza Szumowskiego.

Udziały w spółkach ma jednak brat i żona Łukasza Szumowskiego, a Wyborcza zwróciła uwagę na to, że w oświadczeniu nie ma w nim śladu po pieniądzach za zbycie udziałów w kilku spółkach po objęciu przez Łukasza Szumowskiego stanowiska wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego w 2016 roku. Co na to sam zainteresowany?

Jak poinformował rzecznik Ministerstwa Zdrowia, Łukasz Szumowski nie osiągnął żadnych przychodów z tytułu sprzedaży udziałów w spółkach, tu w Vesterze. Natomiast sam polityk uznał, że szukanie na niego haka, bardzo go bawi.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

łukasz szumowski
Fot. Jakub Kaminski/East News, Warszawa, 24.09.2019.

Media ujawniły finanse Łukasza Szumowskiego.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Szumowski powiedział kiedy znikną maseczki. Jest oficjalne stanowisko
  2. Nowe wytyczne w Polsce ws. wakacji. Wielu przeżyje ogromne rozczarowanie
  3. Andrzej Zaucha zginął tragicznie. Wszystko przez zdradę, szczegóły odbierają mowę
  4. Ojciec zrobił swojemu dziecku niewybaczalną rzecz. Dziewczynka już nigdy nie odzyska zdrowia
  5. Idziesz na upragnioną wizytę u fryzjera? Lepiej weź więcej gotówki, możesz dopłacić nawet za prostą usługę
  6. Policjantka prowadziła, będąc nietrzeźwa i wpadła do rowu. Zachowanie godne funkcjonariuszki?

źródło: next.gazeta.pl

Poprzedni artykułKiedy wrócą połączenia lotnicze? Jest zapowiedź wiceministra infrastruktury
Następny artykułOglądaliście „Wielką Grę”? Jedyny w swoim rodzaju teleturniej
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.