Łukasz Szumowski miał odmówić pomocy Prezydentowi – jak podaje se.pl, miarka się przebrała i Minister Zdrowia rozważa rezygnację z pełnionej funkcji. Wypowiedź informatora nie pozostawia złudzeń. Z doniesień wynika, że lekarz i polityk ma podjąć niezwykle ważną decyzję, kiedy już wypełni swoją największą misję.

Jak podaje se.pl, Łukasz Szumowski podczas spotkania z Andrzejem Dudą bezpośrednio odmówił mu pomocy przy prowadzonej kampanii prezydenckiej. Oprócz tego Minister Zdrowia ma rozważać rezygnację z pełnionej funkcji.

Łukasz Szumowski podaje się do dymisji

–  Łukasz wiedział, że prezydent może stracić na tym wizerunkowo, bo jego przeciwnicy mu nie odpuszczą. Zrobił to z czystych intencji, dla dobra prezydenta. Łukasz miał Andrzejowi zakomunikować to w dosadnych, żołnierskich słowach – poinformował rozmówca se.pl.

Łukasz Szumowski nie przedstawił jeszcze swojego oficjalnego stanowiska w temacie pogłosek. Według informacji od tajemniczego rozmówcy minister miał rozważać dymisję jeszcze przed rozpoczęciem walki z koronawirusem. W momencie kryzysowej sytuacji mimo wszystko postanowił się z nią zmierzyć. 

  1. Policja dostała wezwanie do domu starszej kobiety. Siłą weszli do środka, ich oczom ukazał się piorunujący widok
  2. Genialne kotlety schabowe inaczej niż robią wszyscy. Są o niebo lepsze dzięki 1. składnikowi dodanemu do panierki
  3. Mam Talent: 12-latka weszła na scenę i zaczęła śpiewać. Przerwano jej dwa razy, potem popłynęło morze łez

Kiedy Łukasz Szumowski zabierze głos w sprawie?

Obecnie nie wiemy, czy minister zdrowia zamierza zabrać głos w sprawie swojej dymisji. Według informacji portalu wp.pl Łukasz Szumowski już kilka miesięcy temu przeczuwał, że znajdzie się na celowniku mediów i opozycji. To właśnie dlatego miał rozważać odrzucenie pełnionej funkcji. 

Łukasz Szumowski ostatnimi czasy został skrytykowany za sposób i jakość zakupionych materiałów do walki z panującą pandemii. Według doniesień portalu se.pl to jeden z powodów, przez których polityk nie angażuje się w kampanię prezydencką Andrzeja Dudy.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Łukasz Szumowski
26.03.2020 Warszawa Sejm 8. specjalne posiedzenie Sejmu IX kadencji n/z Lukasz Szumowski Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Łukasz Szumowski nie odpowiedział jeszcze oficjalnie na doniesienia mediów.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zatrważające doniesienia z polskiego miasta. Woda wdarła się do szpitala, koszmarna sytuacja
  2. Nie kupisz gofrów nad morzem za bon turystyczny, przewidują też kary. Wyciekły szczegóły 500+ na wakacje
  3. Makijaż potrafi zmienić nie do poznania. Pomalowała tylko połowę twarzy, efekt zwala z nóg
  4. Uczestnik „Gogglebox” napisał list do Agaty Dudy. Nie przebierał w słowach, treść wiadomości odbiera mowę
  5. Już wszystko jasne. Prawda o Martynie Wojciechowskiej i Przemku Kossakowskim wyszła na jaw, fani będą zachwyceni
  6. Rząd zniósł kluczowy dla wielu Polaków zakaz. Już od 1 lipca

Źródło: se.pl 

 

Poprzedni artykułTVN: Dramat po domowej awanturze, kobieta śmiertelnie postrzelona przez policję. Polskę obiegły tragiczne informacje
Następny artykułDoda wyznała bolesną prawdę o małżeństwie z Radosławem Majdanem, „Było ich aż tyle, że ciężko zliczyć”. Latami ją zdradzał?
Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.