Łukasz Szumowski, jak napisał Onet.pl, powołując się na wywiad ministra dla Polskiej Agencji Prasowej, powiedział, że do Polski prawdopodobnie wróci jedno z najważniejszych obostrzeń. Jeśli epidemia koronawirusa wróci do Polski jesienią, Polacy będą zobligowani do zasłaniania nosa i ust, tak jak to było na początku tego roku. 

Łukasz Szumowski nie pozostawia złudzeń, choć twierdzi, że drugiego lockdownu już nie będzie, to obowiązek noszenia maseczek będzie musiał zostać przywrócony. Jeśli przewidywania związane z koronawirusem się sprawdzą, wszystkich czeka powrót do obostrzeń. 

Łukasz Szumowski: koronawirus przyjdzie na jesieni

O tym, że koronawirus powróci na jesień, Łukasz Szumowski informował już pod koniec kwietnia. Dane wskazują na to, że ciężko będzie uniknąć drugiej fali zachorowań. Jak podaje minister zdrowia, 1,5 proc. społeczeństwa ma przeciwciała, a to oznacza, że taka część populacji miała kontakt z wirusem. 

– Epidemia przyjdzie na jesieni razem z sezonem grypowym. Staramy się na nią przygotować, kontynuujemy zakupy środków ochrony i sprzętu. Mamy opracowany i przetestowany model powoływania szpitali jednoimiennych – mówi minister zdrowia, dodając, że tym razem zachorowań będzie więcej niż dotychczas. 

  1. 12 000+ dla polskich emerytek. Od stycznia ZUS ma przelać zawrotne kwoty na konta
  2. Jan Wróblewski porównał ceny kawy w Świnoujściu i tuż za granicą, w Niemczech i złapał się za głowę. Różnica razi w oczy
  3. Marta Kaczyńska ma dziś okrągłe urodziny. Ciężko uwierzyć, ile naprawdę ma lat

Wraca najważniejsze obostrzenie

Łukasz Szumowski w wywiadzie przypomina, że w sklepach, urzędach i we wszelkich pomieszczeniach, gdzie styka się ze sobą wiele osób, istnieje obowiązek zakrywania nosa i ust. Wiele osób jednak nie zwraca już na to uwagi, co niestety skutkuje większą ilością zakażeń w kraju.  

W formule, jaką mieliśmy, maski powrócą, jeśli będziemy mieli drugą falę epidemii. To rzecz, którą można łatwo wprowadzić – stwierdza minister zdrowia, zapytany o to, czy obostrzenie to powróci na jesieni. 

Nie pozostaje nam nic innego, jak zachowanie odpowiedniego dystansu społecznego i stosowanie się do obowiązujących obostrzeń.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

łukasz szumowski
fot. eastnews.pl/Piotr Moleck

Łukasz Szumowski zapowiedział powrót obostrzenia. 

łukasz szumowski
fot. pexels.com/Polina Tankilevitch

Jeśli epidemia wróci na jesieni, będziemy zobowiązani do noszenia maseczek. 

łukasz szumowski
fot. pixabay.com/MirceaIancu

1,5 procent osób nabyło przeciwciała na COVID-19. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Mistrzyni świata zmarła tuż po porodzie. Niewyobrażalna tragedia
  2. Porażający rekord. Nie jest dobrze. Świat przeciera oczy ze zdumienia
  3. Kierowco. Duże zmiany na stacjach benzynowych, każdy Polak będzie musiał się dostosować
  4. IMGW ostrzega w poniedziałek. Wydano alerty trzeciego, najwyższego stopnia
  5. Tragedia, nie żyje Bernard Grupa. Syn przekazał smutną wiadomość
  6. Polsat przekazał druzgoczący apel polskiej rodziny, każda pomoc jest na wagę złota. W szpitalu mogli podmienić ich dzieci

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Poprzedni artykułSubtelny gradient i ombre, czyli trendy 2020 w kolekcji Kabos
Następny artykułStrefa T na twarzy – jak pielęgnować, aby zmniejszyć nadmiar sebum?
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.