Łukasz Szumowski w rozmowie z Polską Agencją Prasową poruszył temat powstawania nowego planu. Jak najszybciej musimy odmrozić system ochrony zdrowia – stwierdził szef resortu zdrowia. Okazuje się, że epidemia koronawirusa przysłoniła wiele problemów. 

Łukasz Szumowski nie ma wątpliwości. Zdaniem Ministra Zdrowia pora odmrozić system ochrony zdrowia. Choć dziś najważniejszą rzeczą wydaje się powstrzymanie transmisji zakażeń, okazuje się, że jeżeli rząd nie podejmie odpowiednich kroków, mogą pojawić się trudne sytuacje, które nie będą miały nic wspólnego z epidemią koronawirusa. 

Łukasz Szumowski wydał oświadczenie w sprawie systemu ochrony zdrowia

Choć obecnie jednym z najważniejszych tematów jest transmisja koronawirusa i jej skuteczne zahamowanie, SARS-CoV-2 nie jest jedynym zagrożeniem dla ludzkiego życia. Osoby, które zmagają się z innymi chorobami, z powodu epidemii boją zgłaszać się do lekarzy, a w szpitalach zostały wstrzymane pilne zabiegi. Łukasz Szumowski nie ma wątpliwości. Sytuacja w służbie ochrony zdrowia musi ulec zmianie. 

– Jeszcze raz podkreślę, że COVID-19 nie jest jedyną chorobą, na którą będą chorować i od której będą umierać ludzie. Dlatego jak najszybciej musimy odmrozić system ochrony zdrowia i wznowić opiekę oraz zabiegi w innych dziedzinach medycyny. W innym przypadku czekają nas dramaty wcale niezwiązane z koronawirusem. Taki swoisty plan ponownego otwarcia służby zdrowia powstaje – powiedział Minister Zdrowia.

  1. Komunikat ministerstwa zdrowia. Polacy natychmiast powinni przestać robić jedną rzecz, skutki mogą być fatalne
  2. Rząd oficjalnie potwierdził. Wiadomo, co z egzaminami i zamkniętymi szkołami
  3. Wpadka Andrzeja Dudy. Prezydent popełnił błąd, od którego wielu aż bolą uszy

Minister Zdrowia o odmrażaniu świadczeń dla systemu zdrowia

W rozmowie z Polską Agencją Prasową Łukasz Szumowski poruszył również temat odmrożenia świadczeń dla systemu zdrowia. Okazuje się, że w najtrudniejszej sytuacji, jeżeli chodzi o stabilność finansową, znalazły się placówki, które nie biorą udziału w bezpośredniej walce z koronawirusem, ponieważ przez brak realizacji kontraktów nie otrzymują środków. 

– Na pewno skupienie naszych wszystkich wysiłków i całego procesu leczniczego na koronawirusie rzutuje na leczenie innych schorzeń. Dlatego jak najszybciej musimy zacząć uruchamiać inne dziedziny medycyny – przyznał Minister Zdrowia – COVID-19 nie jest jedyną chorobą i ludzie mogą zacząć coraz bardziej doświadczać powikłań po innych schorzeniach. Dlatego też powstaje w ministerstwie plan swego rodzaju odmrażania innych świadczeń – wyjaśnił. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zabraknie autobusów i tramwajów. Pasażerowie wracają do komunikacji miejskiej, nie wszyscy się zmieszczą
  2. Podano porażające przyczyny ogromnego pożaru na północy Polski. Największa tragedia w Polsce opanowana
  3. Pitbull zobaczył w swoim domu małego kotka. Zareagował natychmiast, wszystko nagrano
  4. Horoskop egipski, które bóstwo czuwa nad tobą? Każdy z nas ma swojego opiekuna
  5. Morawiecki wyjaśnia nakaz dwóch metrów odległości między mężem a żoną. Unikniecie poważnych problemów
  6. Niewyobrażalna tragedia dwojga dzieci na południu Polski. Mieszkali całkiem sami podczas epidemii

źródło: PAP

Poprzedni artykułPolsat: znany profesor powiedział, ilu zarażonych możemy mieć naprawdę. Ogromna rozbieżność z oficjalnymi danymi
Następny artykułŚlub Edwarda Miszczaka i Anny Cieślak. Tabloid ujawnił szczegóły
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.