Łukasz Szumowski przekazał niestety niezbyt dobre wiadomości dla Polaków. W rozmowie z portalem interia.pl, minister zdrowia powiedział, że spodziewa się drugiej fali zachorowań na COVID-19 we wrześniu i październiku. Ma wówczas dojść do pomieszania zakażonych koronawirusem z chorymi na grypę. 

Niestety, epidemia jak na razie się nie kończy, a minister zdrowia jest wciąż pytany o drugą falę zachorowań. Jest ona przewidziana na jesień w związku ze wzmożoną skłonnością do zachorowań w okresie jesienno-zimowym. Łukasz Szumowski wyjaśnił wszystko w wywiadzie z portalem interia.pl.

Łukasz Szumowski o drugiej fali epidemii

Według Interii, minister zdrowia spodziewa się, iż druga fala epidemii rozpocznie się we wrześniu i październiku. Wzmożona skłonność do chorowania na grypę bardzo się do tego przyczyni. Chorzy będą zarażać się nawzajem. 

– Dojdą wtedy chorzy na grypę. Może dochodzić do „pomieszania”. Część z chorujących będzie miała grypę, a część COVID i w ten sposób będzie dochodzić do wzajemnego zarażania się – mówił minister zdrowia.

W Polsce, mimo zastosowania obostrzeń ilość chorych na razie nie maleje. Do wzrostu statystyk przyczyniają się domy opieki, a ostatnio liczne zakażenia na Śląsku. Oficjalne oświadczenie MZ ogłosiło, że na dzień 20 maja zanotowano 476 nowych przypadków, aż 236 z nich pochodzi ze Śląska.

  1. Była żona Michała Wiśniewskiego ma dość. Ujawniła całą prawdę na temat szczegółów z ich życia
  2. Jak długo zostaniemy w maseczkach? Szumowski wygadał się w programie na żywo, ogromne zaskoczenie
  3. Niestety, Leonard Wiśniewski nie żyje. Właśnie przekazano tragiczną wiadomość

Polska przed szczytem zachorowań

Tymczasem Andrei Ammon z Europejskiego Centrum do spraw Zapobiegania i Kontroli Chorób twierdzi, że szczyt zachorowań dopiero przed Polską. Minister Zdrowia w rozmowie z interia.pl odniósł się do tych słów:

– Poniekąd ma rację. Nasze działania miały na celu wypłaszczenie krzywej, by nie było szczytu, w którym choruje 10 tys. osób w szpitalach, a brakuje respiratorów. 

Szef resortu zdrowia poinformował, że na razie zadaniem rządu było wypłaszczenie krzywej zachorowań. Pisaliśmy także o nadziejach związanych z nowym lekiem, który ma pomóc w walce z koronawirusem.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

łukasz szumowski
Fot. Piotr Molecki/East News

Minister Zdrowia zapowiedział drugą falę zachorowań na wrzesień i październik.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  2. Burza pod nagraniem Andrzeja Dudy z Parku Narodowego. Wszystko przez jeden szczegół
  3. IMGW wydało ostrzeżenia dla kilku województw. Synoptycy spodziewają się burz z gradem
  4. Do sieci trafiły zdjęcia Izabelli Krzan w bikini. ”Jest najpiękniejszą kobietą w Polsce”
  5. Tak źle nie było od dawna. Stan zdrowia Maryli Rodowicz
  6. Kiedy wreszcie skończy się epidemia? Znaczące słowa Łukasza Szumowskiego, nie zostawił wątpliwości

źródło: radio.zet.pl

 

 

Poprzedni artykułWielu Polaków odetchnie z ulgą. Od jutra rząd znosi kolejny zakaz
Następny artykułGIS wycofuje produkt ze wszystkich sklepów, lepiej natychmiast go wyrzucić. Może być rakotwórczy
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl