Łukasz Szumowski w rozmowie z magazynem Sieci zdradził, że rząd dysponuje odpowiednimi narzędziami, pozwalającymi na szybką reakcję w obliczu zagrożenia. Chodzi oczywiście o niebezpieczeństwo związane z koronawirusem, który przez ostatnie miesiące pacyfikuje cały świat. Minister zdrowia przewiduje, że w przypadku drugiej fali COVID-19 nie będą wymagane aż tak rygorystyczne obostrzenia. 

Druga fala epidemii koronawirusa, jeżeli w ogóle wystąpi, będzie zdecydowanie mniej uciążliwa, niż obecna. Łukasz Szumowski zapewnia, że najgorsze już za nami. – […] mamy dziś narzędzia do reagowania na duże ogniska, więc ewentualna druga fala epidemii nie będzie tak groźna – powiedział Minister zdrowia w rozmowie z tygodnikiem Sieci, jak podaje wiadomosci.onet.pl

Łukasz Szumowski uspokaja 

Epidemia koronawirusa z każdym tygodniem jest coraz mniej odczuwalna. Rząd sukcesywnie znosi kolejne obostrzenia, a zachorowań na terenie Polski jest coraz mniej. Łukasz Szumowski w rozmowie z tygodnikiem Sieci wspominał jednak o możliwości wystąpienia drugiej fali epidemii. Mimo istniejącego zagrożenia Szef Resortu zdrowia zapewniał:

– […] mamy narzędzia do kontroli tego potwora – cytuje wiadomosci.onet.pl

Drugie uderzenie COVID-19 prognozowane jest na okres jesienny, kiedy temperatura ponownie zacznie się obniżać. Łukasz Szumowski podkreśla, że nawet w przypadku ponownego ataku patogenu Polska jest przygotowana na błyskawiczną reakcję i natychmiastowe zminimalizowanie zagrożenia. 

  1. Widzowie kochali ją w serialu „Samo życie”. Zmarła na nowotwór
  2. Wielkie szczęście w domu Małgorzaty Rozenek. Przepiękny widok mamy z dzieckiem
  3. Łukasz Szumowski przekazał złe wieści. Zapowiada drugą falę zachorowań, ma konkretne daty

Druga fala epidemii nie będzie aż tak groźna

Łukasz Szumowski w wywiadzie z magazynem Sieci wymieniał szereg działań, które udało się zrealizować w celu zapewnienia maksymalnej ochrony mieszkańcom Polski. 

Udało się wprowadzić sieć szpitali jednoimiennych, mamy infrastrukturę, ponad 120 laboratoriów wykonuje testy – podkeśla Minister zdrowia. 

Zatem w przypadku ponownego uderzenia COVID-19 jeszcze w tym roku, mamy pewność, że scenariusz sprzed kilku miesięcy się nie powtórzy. Jednak niewykluczone, że koronawirus nie opuści nas całkowicie przez najbliższy rok lub dłużej. Łukasz Szumowski podkreśla, że dopóki nie będziemy posiadać szczepionki, zagrożenie wciąż istnieje

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Łukasz Szumowski
Screen z youtube.com/
TVP Info

Łukasz Szumowski zapewnia, że Polska jest przygotowana na ewentualną drugą falę epidemii koronawirusa. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Poważny wypadek na drodze do Gdańska. Ranne dzieci, droga zablokowana
  2. Burza pod nagraniem Andrzeja Dudy z Parku Narodowego. Wszystko przez jeden szczegół
  3. Już niedługo pozbędziemy się maseczek? Wiceminister zdrowia zapowiada ważną datę
  4. Nastolatka została zgwałcona na ulicy. Wezwała policję i dostała mandat, powód nie mieści się w głowie
  5. Matka udusiła córeczkę we śnie. Psychiatra właśnie ujawnił, co mogło pchnąć kobietę do najgorszego
  6. Kiedy wreszcie skończy się epidemia? Znaczące słowa Łukasza Szumowskiego, nie zostawił wątpliwości

Źródło: wiadomosci.onet.pl, tygodnik Sieci

 

Poprzedni artykułPolak odkrył w lesie porażającą rzecz, niczego się nie spodziewał. Ostrzega wszystkich z nas
Następny artykułJacek Poniedziałek narzeka na brak pracy od 2 miesięcy. „Zapomoga wynosi 1800 złotych. Do tej pory nieźle zarabiałem”
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.