Łukasz Szumowski podał najnowsze, oficjalne informacje dotyczące wypadku autobusu w Warszawie, który w dniu dzisiejszym spadł z mostu. Słowa ministra są porażające, ta tragedia na długo pozostanie w pamięci wszystkich Polaków. Jedna osoba nie żyje, pięć w ciężkim stanie walczy o życie. Wśród nich są nieletni.

Łukasz Szumowski podał najświeższe informacje dotyczące tragicznego wypadku, który zdarzył się w czwartek, 25 czerwca na  moście Grota-Roweckiego w Warszawie. Autobus miejski numer 186 wjechał w barierki — połowa pojazdu znalazła się na wiadukcie, a pozostała część spadła z estakady.

Minister zabrał głos w sprawie tragicznego wypadku

17 osób jest poszkodowanych, kilka w stanie ciężkim, jedna osoba zmarła. Jestem w kontakcie z zespołami ratownictwa medycznego i dyrektorami szpitali, gdzie trafiają ci pacjenci. Wszyscy będą objęci opieką jak najszybciej. Rodziny poszkodowanych będą objęte opieką psychologiczną — powiedział Łukasz Szumowski podczas oficjalnej konferencji zorganizowanej kilka godzin po tragedii.

Minister odniósł się do informacji, jakoby do kilku osób wciąż nie udało się dotrzeć. Łukasz Szumowski przekazał, że wszyscy pasażerowie, którzy podróżowali autobusem, zostali odpowiednio opatrzeni i skierowani do szpitala bądź domu.

  1. Prezydent na kwarantannie. Niestety, może mieć koronawirusa. Dotarły do nas smutne informacje o Zuzanie Czaputovej
  2. Co za widok, do internetu trafiło zdjęcie Gessler bez makijażu w turbanie na głowie. Kompletnie nieumalowana gwiazda „Kuchennych rewolucji” zaskoczyła wszystkich
  3. Ministerstwo Zdrowia wydało wytyczne dotyczące wyborów. W dniu głosowania będzie obowiązywało nas wiele obostrzeń

Łukasz Szumowski potwierdza doniesienia

Państwowa Straż Pożarna informuje o dwóch ofiarach śmiertelnych i kilkunastu rannych. Minister na oficjalnej konferencji potwierdził jedną osobę, która zmarła na wskutek wypadku. 

Oficjalna przyczyna tragedii ani tożsamości ofiary wciąż nie jest znana. Na miejscu wypadku wciąż występują utrudnienia w ruchu. Władze zabezpieczają pojazd i przygotowują jezdnię do ponownego użytku.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TEŻ:

  1. Pilny, niespodziewany protest w samym sercu Warszawy. Uczestnicy położyli się na ziemi, tłum ma już dość
  2. Oficjalnie potwierdzili, zamykają plaże. Zaskakująca wiadomości z pewnością zmartwi wielu turystów w Hiszpanii
  3. ”Cześć, Balbina”. Pamiętacie przygody gąski?
  4. Myślisz, że tylko ryba jest droga nad polskim morzem? Rachunek za kebaba zwala z nóg
  5. Polsat właśnie przekazał wstrząsającą wiadomość. Polacy w żałobie, nic nie można było zrobić
  6. Premier wprowadził II stopień alarmowy w całym kraju. Obowiązuje już od jutra

Źródło: wiadomosci.gazeta.pl

 

Poprzedni artykułGIS apeluje do Polaków. Właśnie wydano ważny komunikat, mało kto zdaje sobie sprawę
Następny artykułPamiętacie „Powrót do przyszłości”? Niewiarygodne jak dziś wyglądają główni bohaterowie
Redaktor w Lelum.pl Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Pasjonatka nowych technologii, sztuki i rysunku. Wolne chwile spędza na tworzeniu ilustracji i pogłębianiu wiedzy na temat projektowania doświadczeń użytkowników.