Łukasz Szumowski zdradził na środowej konferencji prasowej, dotyczącej czwartej fazy odmrażania gospodarki, jakie trzy województwa nie osiągnęły jeszcze tendencji spadkowej w przebiegu epidemii. Należy do nich województwo śląskie, ze względu na duże ogniska zakażeń wśród górników, a także łódzkie oraz wielkopolskie.

Minister zdrowia, Łukasz Szumowski przekazał na konferencji dobre wieści. Koronawirus powoli wycofuje się z Polski. W większości kraju zauważalna jest tendencja spadkowa zakażeń.  To dobra wiadomość dla wszystkich obywateli. 

Łukasz Szumowski: ogniska zakażeń

Jak poinformował na konferencji Łukasz Szumowski, największe ogniska zakażeń wystąpiły w ostatnim czasie w kopalniach oraz w fabryce mebli. Minister zapewnił jednak, że sytuacja ta została opanowana:

-Blisko 40 tys. testów wykonanych. W tej chwili już wszyscy górnicy są przebadani, badamy rodziny tych osób, które są chore, w związku z tym jeszcze przez parę dni na pewno te spływające wyniki będą stosunkowo wysokie, natomiast to są osoby, które już są w kwarantannie- uspokoił wszystkich szef resortu zdrowia. 

  1. Emerytura gwiazdy „Plebanii” brzmi jak ponury żart. Pandemia tylko wszystko pogorszyła
  2. Zdecydowali się odłączyć kobietę od aparatury podtrzymującej życie. Wtedy 45-latka wyszeptała do męża słowa, których nigdy nie zapomni
  3. Wielki sekret Jolanty Kwaśniewskiej wyszedł na jaw. „Zawsze byłam nieszczęśliwa”

Szpitale przygotowane na przyjęcie chorych 

Szpitale, które musiały wstrzymać swoje tradycyjne funkcjonowania na rzecz chorych na koronawirusa, będą powracać do normalnego stanu rzeczy. 

-Możemy po części poluzować w dosyć istotny sposób te ograniczenia, a po drugie będziemy jak najszybciej przywracali normalną funkcję tym szpitalom, które do tej pory były bardzo mocno nakierowane i w gotowości do przyjęcia chorych pacjentów na koronawirusa- podkreślił Łukasz Szumowski, dodając, że obecnie ponad 80 proc. łóżek jest wolne i czeka na pacjentów z COVID-19.

Pozostaje mieć tylko nadzieje, że epidemia nie wróci na jesieni, tak jak zapowiadał wcześniej minister. W przeciwnym wypadku, szpitale znów będą mieć problem ze znalezieniem miejsc dla chorych. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Łukasz Szumowski
Fot. youtube.com/
Kancelaria Premiera

Łukasz Szumowski wymienił trzy województwa, w których liczba zakażeń nadal nie spadła.

Łukasz Szumowski
Fot. Adhy Savala, Unsplash

Ogniska powoli jednak się wygaszają.

Łukasz Szumowski
Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 11.07.2019. Ministerstwo Zdrowia. Briefing prasowy ministra Lukasza Szumowskiego (n/z) dotyczacy dostepnosci do lekow.

Szpitale mają 90% respiratorów wolnych i przygotowanych dla pacjentów z COVID-19.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  2. 5 turystów tragicznie zginęło, tylko odpoczywali na plaży. Sąd wydał wyrok, milionowe odszkodowania
  3. Matka zrobiła własnemu dziecku niewybaczalną rzecz. Maleństwo cudem przeżyło
  4. Młoda dziewczyna kupiła bezdomnemu obiad. Wręczył jej kartkę, przez którą zupełnie ją zatkało
  5. Żona kandydata na prezydenta jest w ciąży. Cudowna wiadomość, tata pęka z dumy
  6. Majątek nowej prezes Sądu Najwyższego zwala z nóg. Ujawniamy

Źródło: fakty.interia.pl

Poprzedni artykułUdała się do salonu piękności. Spojrzała w lustro po wizycie i zamurowało ją, ciężko uwierzyć w nowy wygląd
Następny artykułKot jest dziś wyjątkowo niezadowolony. Jak myślicie, z jakiego powodu?
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.