Łukasz Szumowski pilnie przerywa swój urlop i wraca do pracy, jak ustaliła Wirtualna Polska. Minister zdrowia już jutro musi zjawić się w resorcie. Wszystko ze względu na nagły, rekordowy przyrost zarażeń koronawirusem. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 615 nowych, potwierdzonych przypadkach zachorowań na SARS-CoV-2.

Choć Łukasz Szumowski dopiero co zdążył wyjechać na wyczekiwany urlop, już wzywają go obowiązki. Niestety, sytuacja w Polsce nie prezentuje się zbyt kolorowo. Padł rekord zakażeń koronawirusem, a rząd myśli o przywracaniu restrykcji. Rzecznik ministerstwa zabrał głos w sprawie. 

Łukasz Szumowski walczy z epidemią

Jak się okazuje, to, że Łukasz Szumowski wyjechał na urlop, wcale nie oznaczało, że minister zdrowia, choć na chwilę zapomniał o temacie koronawirusa. Jak się okazuje polityk i lekarz pozostawał w ciągłym kontakcie z zespołem, jednak dzisiejsza sytuacja zmusiła go do natychmiastowego przybycia do resortu.

– Minister Łukasz Szumowski jest każdego dnia w bieżącym kontakcie ze sztabem zajmującym się walką z epidemią. Dziś z samego rana przekazał pilne dyspozycje do wszystkich instytucji zajmujących się walką z koronawirusem w związku z dość dużym dobowym wzrostem zakażeń z zaleceniem jak najszybszej realizacji dyspozycji – poinformował Wirtualną Polskę Wojciech Andrusiewicz – Na bieżąco odbywa dziś zdalne spotkania ze służbami sanitarno-epidemiologicznymi – podkreślił rzecznik Ministerstwa Zdrowia. 

 1. Już niedługo, wielkie kontrole w domach Polaków. Udział będzie obowiązkowy
 2. Panna młoda dzień po ślubie obudziła się nie w swojej sypialni. Była przywiązana do łóżka
 3. Monika Kurska miała napisać książkę po rozwodzie o Jacku Kurskim? Co stało się ostatecznie?

Koronawirus w Polsce: rekord zakażeń

W czwartek 30 sierpnia po 10 rano Ministerstwo Zdrowia przekazało porażające informacje. Niestety, w Polsce padła rekordowa liczba zachorowań. W 10 województwach potwierdzono 615 nowych przypadków zakażeń koronawirusem.  

W dniu dzisiejszym Piotr Müller w rozmowie z Polsat News podkreślił, że nie wykluczone, że do Polski powrócą niektóre z poluzowanych ograniczeń.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Para ponad godzinę czekała na podanie dania w restauracji. Na koniec zostawili kelnerowi porażającą wiadomość z bonusem
 2. Podjęto decyzję, jakiej obawiali się Polacy. Loty za granicę zostaną wstrzymane
 3. Agnieszka Włodarczyk zakochana. Piękna aktorka pokazała ukochanego, to znany sportowiec
 4. Gwiazdor TVN poniżył Agatę Dudę? Nagrał wideo, w którym zakpił z Pierwszej Damy
 5. Tysiące fanów czekało na wieści. Żona ujawniła właśnie pilną wiadomość o Jerzym Stuhrze
 6. Wstrząsające słowa Krzysztofa Jackowskiego. Wielu Polaków boi się, że wizja się spełni
 7. Niemcy mają wielkie powody do obaw. Nikt nie spodziewał się aż takiej katastrofy
 8. Łukasz Szumowski podjął ważną decyzję. Wszystko przez zwiększoną ilość zakażeń koronawirusem
 9. Pożar nie jest pierwszą tragedią w „Nasz nowy dom”. Uczestniczka Kasia zginęła w dramatycznym wypadku, miała jedynie 19 lat

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

 

Poprzedni artykułWrócą obostrzenia? Ministerstwo Zdrowia zabrało głos, informacje zasmucą wielu Polaków
Następny artykułTVP przekazało tragiczną wiadomość z samego rana. Nie żyje uwielbiany muzyk, miał 47 lat
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.