Luzowanie obostrzeń wciąż trwa, ministerstwo poinformowało o kolejnych zmianach, które wejdą w życie już 6 czerwca. Od przyszłej soboty ponownie będzie można skorzystać z infrastruktury znajdującej się na terenie lasów i parków narodowych w całej Polsce. Oznacza to, że znów możemy biwakować czy korzystać ze ścieżek edukacyjnych. 

Lasy i parki narodowe od 20 kwietnia będą ponownie dostępne dla mieszkańców Polski, lecz mimo luzowania obostrzeń nie wszystkie atrakcje były dostępne. Jak poinformowało Ministerstwo Środowiska, dopiero od 6 czerwca ponownie będzie dostępna infrastruktura znajdująca się na terenie wspomnianych przestrzeni ogólnodostępnych. 

Kolejne luzowanie obostrzeń już 6 czerwca 

Z powodu epidemii koronawirusa ministerstwo wydało zakaz poruszania się po terenach zielonych, a co za tym idzie także korzystania z wszelkiej infrastruktury znajdującej się na ich obszarze. 20 kwietnia jednak, wraz z kolejnym etapem luzowania obostrzeń ponownie udostępniono Polakom tereny zielone, lecz nie w pełnym wymiarze. 

Dopiero teraz ministerstwo wydało oficjalny komunikat, z którego treści wynika, że od 6 czerwca możemy znów w pełni korzystać z lasów i parków narodowych. Od przyszłej soboty Polacy ponownie będą mogli wybrać się na wspólne biwakowanie z rodziną czy skorzystać ze ścieżek edukacyjnych. 

  1. Odebrano nauczycielom najważniejsze prawo? Chodzi o postawienie „nieklasyfikacji” uczniom
  2. Rząd podjął decyzję, nie ma już odwrotu. Wielka zmiana już od 6 czerwca
  3. Anna Mucha z partnerem. Już wiadomo, z kim spotyka się aktorka. Nie wiedziała, że robią jej zdjęcia

Ministerstwo wydało oficjalny komunikat

Luzowanie obostrzeń dotyczące korzystania z lasów i innych terenów zielonych zostało ogłoszone na oficjalnej stronie ministerstwa. Na początku komunikatu resort przypomniał, że od 20 kwietnia parki narodowe i lasy są znów dostępne z wyłączeniem obiektów znajdujących się na ich terenie. 

-W sobotę 6 czerwca zostaną otwarte i te obiekty. Odbędzie się to w ramach kolejnego – czwartego – etapu odmrażania polskiej gospodarki. […] nie ma już zapisów dotyczących małej infrastruktury leśnej oraz miejsc biwakowych, co oznacza, że nie obowiązuje już zakaz korzystania z nich – czytamy na stronie ministerstwa. 

Minister środowiska Michał Woś podkreśla, że zmiany w tej kwestii są możliwe dzięki wysiłkom polskiego rządu, a także wielu Polakom, którzy niestrudzenie walczyli z epidemią COVID-19. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

luzowanie obostrzeń
Screen z youtube.com/
Telewizja Republika

Kolejne luzowanie obostrzeń nastąpi już wkrótce, następne zmiany od 6 czerwca. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Policyjna akcja w Komorowie. Mężczyzna zabarykadował się w domu. Akcja antyterrorystów pod Warszawą
  2. Kolejny kraj nie chce Polaków. Otwiera się na 131 państw, a na nas nie
  3. 2-letnie dziecko zabiło matkę. Ojciec nie zdążył zareagować, porażające
  4. Panna Młoda została pobita na swoim weselu. Ciało 23-latki wyłowiono z jeziora
  5. Nie żyje Anna Luboń. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę
  6. Gdzie w Polsce przybywa najwięcej zakażeń? Najnowsze dane zaskakują

Źródło: wiadomosci.radiozet.pl 

 

 

Poprzedni artykułAnna Mucha z partnerem. Już wiadomo, z kim spotyka się aktorka. Nie wiedziała, że robią jej zdjęcia
Następny artykułAnna Lewandowska zmieniła się nie do poznania. Jej życie mogło wyglądać zupełnie inaczej
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka krajoznawstwa i turystyki kulturowej na KUL. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: borynadrianna9@gmail.com.