Lwy zaatakowały żyrafę na oczach turystów, zwierzę broniło się przez 5 godzin. Gdy nagrania i filmy ze zdarzenia trafiły do internetu – wywołały burzę. Ludzie nie mogli zrozumieć, dlaczego nikt nie zareagował na cierpienie żyrafy, pojawiły się również głosy, że to natura drapieżnika, w którą nie może ingerować człowiek.

Grupa lwów zaatakowała 5,5-metrową żyrafę. Wszystko obserwowali ludzie, którzy wybrali się na wycieczkę do rezerwatu. Kiedy zaczęła się akcja, byli przerażeni. Krwawa maskara miała rozegrać się na ich oczach i trwać aż 5 godzin.

Lwy rzuciły się na żyrafę

Cała sytuacja wydarzyła się w rezerwacie Klaserie Game Reserve w południowej Afryce. Francois Pienaar jest pracownikiem rezerwatu i tego dnia zabrał turystów na wycieczkę po parku. Przejeżdżali przez rezerwat, kiedy zauważyli grupę lwów śpiących na trawie, więc zatrzymali się i obserwowali te majestatyczne zwierzęta.

Nie wiedzieli, że za chwilę będą świadkami ataku i widok przestanie być przyjemny. Lwy rzuciły się na żyrafę — część z nich uczepiła się kończyn, a część weszła na grzbiet, aby jak najszybciej powalić zwierzę i zabrać się do uczty.

Żyrafa jako posiłek dla grupy lwów

Żyrafa nie poddała się bez walki, mimo że lwy kąsały ją nieustannie i próbowały przewrócić. Nie udało się to im przez 5 godzin, a po tym, jak żyrafa zrzuciła lwa z grzbietu, zmęczone odpuściły i pozostawiły ją. Zwierzę, ku zaskoczeniu wszystkich, wyszło z tej sytuacji bez szwanku.

Jak się okazuje, skuteczność drapieżników, które atakują, jest zaskakująco niska, bo tylko 25% lwich ataków jest zakończonych sukcesem. Jak widać w tym przypadku, zawsze trzeba wybierać przeciwnika, który jest odpowiedni dla drapieżnika — tutaj nie wystarczyło sił na zamiary. 

Zobacz zdjęcia i wideo:

 

lwy
youtube.com — fot. screen
Kruger Sightings

Lwy zaatakowały żyrafę.

lwy
youtube.com — fot. screen
Kruger Sightings

Broniła się przez 5 godzin i wygrała.

lwy
youtube.com — fot. screen
Kruger Sightings

Stado lwów poniosło klęskę. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Krzyżówka jamnika z pitbullem. Szczeniaki śmieszą i wzruszają jednocześnie
  2. Kobieta wzięła ślub ze swoim psem. Wszystko zarejestrowały kamery telewizyjne
  3. Pies wykopał dół. Wszyscy myśleli, że tęskni za panem
  4. Myślał, że szczeniak został porzucony. Gdy z bliska zobaczył jego ogon, ogarnęła go trwoga
  5. Właścicielka była zaniepokojona, bo adoptowany pies ciągle warczał na drzwi. Chwilę później odkryła przerażającą prawdę

Źródło: kochamyzwierzeta.pl

 

Poprzedni artykułTata miał kamerę w pokoju swojej córeczki. Odkrył, że siedząca obok niej lalka porusza się
Następny artykułNatalia Klimas była partnerką Piotra Woźniaka-Staraka. Gwiazda opublikowała ich stare zdjęcie z wakacji
Redaktorka działu Zwierzęta w Lelum.pl. Absolwentka kierunku logopedia ogólna i kliniczna na Uniwersytecie Warszawskim. Uczennica i logopeda w Szkole Piosenki Elżbiety Zapendowskiej i Andrzeja Głowackiego. Od kilkunastu lat śpiewa jazz, poezję śpiewaną i piosenkę aktorską. Oczkiem w głowie są jej trzy psy, dzięki którym zainteresowała się tematem behawioryzmu. Uwielbia mazurskie tereny oglądane z grzbietu konia.