Lykoi – kot wilkołak. Jak powstała ta niezwykła rasa? Najróżniejsze krzyżówki zwierząt to obecnie bardzo częsta praktyka hodowli, a my możemy potem podziwiać efekty ich wyczerpującej pracy. Nasz dzisiejszy bohater to również mieszanka małego kota z wilczymi cechami! Jesteście pod wrażeniem takiej fuzji? Zobaczmy, czym wyróżnia się ten ciekawy zwierzak! 

Jak się okazuje, kot wilkołak nie jest kolejnym bohaterem filmu w iście hollywoodzkim stylu i nie został wymyślony na potrzeby produkcji klasy B. Choć patrząc na jego zdjęcia trudno się nadziwić, że takie futrzak istnieje, postaniwłyśmy dzis przybliżyć wam jego sylwetkę!  

Jak powstała rasa lykoi?  

Lykoi kot wilkołak powstał w roku 2010 w odległym Tennessee, za sprawą Johnny’ego Gobble i jego żony Brittney. Para była zafascynowana brzydkim pięknem, którym odznaczał się kot, powstały w wyniku naturalnej mutacji. Pan Gobble, który z zawodu jest weterynarzem, chciał uzyskać czarną barwę sierści, która miała być skuteczna odpowiedzią na wilczy charakter domowego pupila.

Jak wygląda lykoi – kot wilkołak?  

Lykoi wygląda jak mały wilk, który ma posturę kota domowego. Charakteryzuje się brakiem włosów w okolicach oczu i łapek, ale za to może poszczycić się drobną kępką pod brodą. Spoglądając na jego pyszczek można zaobserwować uderzające wręcz podobieństwo do dzikich wilków, które straszą nie tylko swoim wyciem, ale także błyszczącymi oczami. Tutaj dochodzimy do kolejnego faktu- przenikliwy wzrok lykoi potrafi dostarczyć właścicielowi niecodziennych emocji!

To jednak odstająca od ciała sierść robi największe wrażenie na ludziach, którzy spotykają się z rasą pierwszy raz. Lykoi kot wilkołak został już przez nią przyrównany do małpki, oposa czy nawet gremlina!

Lykoi – charakter 

Lykoi kot wilkołak z charakteru przypomina psa i to nie byle jakiego, a rasę gończą! Czy to oznacza, że tak jak one kochają biegać, ceniąc sobie wolność i radość podczas przemierzania kolejnych kilometrów? Kto ten jest niezwykle aktywny, a rozrywki może mu dostarczyć mu zarówno człowiek, jak i inne zwierzęta. Towarzyskie i przyjazne stanowią idealne zastępstwo psa, na które nie każdy może sobie pozwolić. 

Jeżeli chodzi o dalsze podobieństwo do psów, to rzeczywiście, wykazuje się podobnym zachowaniem w niektórych przypadkach. Odpowiednio wytresowany kociak potrafi nawet aportować, merdając przy tym radośnie ogonkiem. 

Lykoi kot wilkołak ma, mimo groźnego wyglądu, bardzo łagodne nastawienie, a przez to może przyjaźnić się nawet z małymi dziećmi. 

Lykoi a zdrowie  

Zdrowie tego zwierzaka jest dobre, a lekarze i specjaliści zajmujący się dokładnie daną rasą od początku jej istnienia zapewniają o odpowiedniej genetyce. Choć sam wygląd lykoi na to może nie wskazywać, czy wręcz niekiedy odstraszać dziwną sierścią, nie wykazuje tendencji na chorowanie.

Pielęgnacja futrzaka również nie będzie zabierać ci ani dużo czasu, a tym bardziej wysiłku. Krótkie włosy kota wymagają ingerencji szczotki jedynie raz na jakiś czas- na przykład dwa razy w tygodniu.

Podsumowanie 

Lykoi kot wilkołak może być twoim nowym futrzanym kompanem! Wyglądający jak mały dziki zwierz jest nie tylko przyjaźnie nastawionym pupilem, ale także cechuje się aktywnością i inteligencją. Jesteśmy pod wrażeniem tej rasy! 

ZOBACZ ZDJĘCIA: 

Lykoi kot wilkołak
Fot.: duchesssphynx/ Instagram 

Lykoi kot wilkołak może być twoim nowym przyjacielem domu. Nie tylko wygląda ciekawie, ale równie specyficznie się zachowuje! 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułIle zarabia Marta Kaczyńska? Luksus to za mało!
Następny artykułAgnieszka Krukówna dziś! Gwiazda ma prawie 50 lat i nadal zachwyca urodą
Redaktor działu lifestyle w lelum.pl Absolwentka Integracji Europejskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Mieszkała w Stanach Zjednoczonych i Austrii, które zainspirowały ją do odkrywania uroków stosunków międzynarodowych. Interesuje się szeroko rozumianą kulturą, społeczeństwem i dyplomacją. W czasie wolnym ogląda filmy psychologiczne, czyta książki i głaszcze koty.