M jak Miłość: Jeden z aktorów, który zagrał w uwielbianym przez telewidzów serialu TVP, nie żyje. To ogromna strata nie tylko dla rodziny, lecz także dla fanów produkcji. Był wspaniałym Polakiem oraz wielkim artystą, zmarł w wieku 83 lat. Informacje o jego śmierci przekazał największe media w naszym kraju. Wyrazy współczucia dla bliskich i krewnych.

Nie żyje ceniony reżyser oraz aktor, którego widzowie TVP widzieli w M jak Miłość, miał 83 lata. Kondolencje zaczynają spływać z całej Polski. To ogromna strata dla branży filmowej i teatralnej.

M jak Miłość: nie żyje Henryk Boukołowski

Nie żyje Henryk Boukołowski, wybitny aktor, reżyser oraz współzałożyciel Teatru Adekwatnego, miał 83 lata. Zmarł 4 października. Razem z Magdą Teresą Wójcik był jego dyrektorem przez ponad 20 lat. Wystąpił również w popularnym serialu M jak Miłość, jako przewodniczący wydziału karnego Sądu Okręgowego w Warszawie. Swoje pierwsze główne role zagrał na początku lat 60., w Nikt nie woła, Rzeczywistości Komediantach.

Wcześniej, w latach 50., można było go zobaczyć na ekranach w małych, epizodycznych rolach. W późniejszych latach raczej rzadko widziano go w obsadach filmowych, ponieważ preferował scenę teatralną. Po raz ostatni na ekranie pojawił się 15 lat temu, w 2005 roku w serialu Wiedźmy.

  1. Dzieci odwiedzają go i umierają, nie żyje już 80 osób. Niewiarygodne, co robi z nimi mężczyzna
  2. 1500 plus dla tysięcy Polek i Polaków? Teraz to możliwe, ujawniono warunki
  3. Z ostatniej chwili: Wojciech nie żyje. „Wczoraj odszedł od nas wielki człowiek”

Kim był Henryk Boukołowski?

Henryk Boukołowski był polskim aktorem, reżyserem oraz i współzałożycielem Teatru Adekwatnego. Urodził się 11 stycznia 1937 roku w Białymstoku. W 1958 roku ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie. Wielokrotnie użyczał swojego głosu w słuchowiskach radiowych.

Był odznaczony m.in. Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski oraz odznaką „Zasłużony Działacz Kultury”. Wiadomość o jego śmierci wstrząsnęła ogromną częścią Polaków. Rodzinie i przyjaciołom jeszcze raz pragniemy złożyć najszczersze wyrazy współczucia. Niestety to niejedyna smutna wiadomość, o której ostatnio informowaliśmy.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Nie żyje Henryk Boukołowski.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Cmentarze zamknięte na Wszystkich Świętych? Rzecznik rządu zabrał głos w sprawie, sytuacja jest jasna
  2. Nie jest dobrze. Stan wyjątkowy może być dopiero początkiem. Nasi sąsiedzi rozważają jeszcze większe restrykcje
  3. Kazał żonie na jego oczach zrobić okropną rzecz. „Sprowokowała mnie, teraz nie mogę zapomnieć, jak mu na moich oczach”
  4. Wyrzucił żonę z domu i zamieszkał z sekretarką. Nie pomyślał nawet, że kobieta zemści się podobny sposób, istny koszmar
  5. Popularny kurort w czerwonej strefie. Potężne kary dla przechodniów za brak maseczki
  6. Połączenie jabłek i orzechów zapewnia mu przepyszny smak. Ciasto „wiewiórka” jest idealną propozycją na jesień

Źródła: filmpolski.pl, e-teatr.pl, tvp.info

Poprzedni artykułUkrainka ujawniła, jak żyją bogaci Polacy. Jest sprzątaczką od kilku lat „Cały czas oczy otwieram ze zdziwienia”
Następny artykułJest decyzja Konferencji Episkopatu Polski. Nie mieli wątpliwości, dla Polaków wszystko jest już jasne
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl