M jak miłość: gwiazdor serialu stracił ukochanego ojca. Mężczyzna był znanym i cenionym muzykiem, założycielem uznanego zespołu. Przed śmiercią długo chorował, bliscy zbierali pieniądze na jego leczenie. W mediach społecznościowych gwiazdor TVP opublikował poruszające pożegnanie.

Eryk Kulm, aktor znany z M jak miłość był bardzo związany ze swoim tatą, to on przekazywał mu najważniejsze wartości. To, co napisał po jego śmierci, sprawia, że łzy same napływają do oczu. Znany muzyk jazzowy od lat cierpiał na poważną chorobę, która odbierała mu siły. 

M jak miłość. Nie żyje Eryk Kulm

Smutną informację o śmierci Eryka Kulma przekazało Polskie Stowarzyszenie Jazzowe oraz jego syn Eryk Kulm Junior. Na Facebooku aktora pojawił się niezwykle wzruszający wpis. Z ojcem łączyła go szczególna więź, dlatego pożegnał go w piękny sposób.

Pa Tatuś. Mam nadzieje, że nauczyłeś mnie jednego-miłości. Ty byłeś miłością. Kochałeś jak nikt inny. Mamę, mnie i Jazz. I pare innych rzeczy. […] Byłeś prawdą. Twoje życie było jednym wielkim sprawdzianem i nigdy nie było łatwo, a ty zawsze dawałeś radę. Zawsze wiedziałeś, że będzie dobrze. Po prostu wiedziałeś. Zawiść i zazdrość innych nie wygrały z Tobą. Byłeś najlepszy i wszyscy o tym wiedzieli – czytamy.

m jak miłość
fot. screen YouTube Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Aktor wyznał, że miał najlepszego ojca. Podziwiał go za jego wytrwałość i talent, który szlifował przez wiele lat. W 1989 roku Eryk Kulm wrócił do Polski z USA i założył uznany zespół jazzowy Quintessence. Perkusista chorował na nowotwór, zbiórki na jego leczenie organizowane były jeszcze w 2017 roku.

Gdzie grał Eryk Kulm Jr?

Eryk Kulm Jr grał w serialach TVP takich jak M jak miłość, Wojenne dziewczyny, Ojciec Mateusz, O mnie się nie martw czy Barwy szczęścia. Poza tym dobrze znają go też widzowie Belle Epoque, Drugiej szansy i Linii życia. Reżyserzy zwykle unikają powierzania mu ról komediowych, a jego postacie to skomplikowane, czarne charaktery.

m jak miłość
filmpolski.pl

W jakich filmach grał Eryk Kulm? Eryk Kulm grał w filmach takich jak Osiedle polskich skrzydeł, Mowa ptaków, Piłsudzki, Marek Edelman… I była miłość w getcie, Mała matura 1947 i Pręgi. Dyplom warszawskiej Akademii Teatralnej odebrał w 2016 roku.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Miały dawać radość, a nie żyje przez nie już ponad 70 dzieci. Miliony sztuk wycofanych ze sprzedaży
  2. Piotr Woźniak-Starak uhonorowany przez Paulinę Krupińską i Sebastiana. Ich gest wzrusza do łez „Jesteśmy mu to winni”
  3. Agnieszka Woźniak-Starak na premierze filmu Piotra. Gwiazda wyglądała przepięknie
  4. Maffashion i Sebastian Fabijański są parą? „Seba długo zabiegał o względy Julki”
  5. Agnieszka Woźniak-Starak na grobie swojego męża, rozdzierające sceny. Potrzebny był helikopter, serce się łamie
  6. Tysiące Polaków używają popularnego szamponu. Nikt nie wie, że producent ukrywa straszną prawdę
Poprzedni artykułKobieta zrobiła sobie zdjęcie w samochodzie. Gdy dokładnie się mu przyjrzysz, zobaczysz niepokojący szczegół
Następny artykułPielęgnacja koreańska twarzy.10 sekretów Koreanek
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.