M jak Miłość gościło w swoich odcinkach Mistera Polski 2000. Andrzej Bizon, który zagrał również w serialu Na Wspólnej, odszedł w wieku 44 lat. U aktora 10 lat temu zdiagnozowano zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, w wyniku czego w połowie maja stracił również wzrok. O jego śmierci poinformował w mediach społecznościowych jego przyjaciel. 

Andrzej Bizon znany m.in. z serialu M jak Miłość czy Na Wspólnej, doznał całkowitego paraliżu 7 lat temu. Jak podaje Jastrząb Post, jeszcze kilka tygodni temu Bizoń rozpaczliwie prosił internautów o pomoc finansową, gdyż nie przysługiwały mu żadne świadczenia. 

Andrzej Bizoń z M jak Miłość nie żyje

Andrzej Bizoń został Misterem Polski w 2000 roku. Mężczyzna wystąpił również gościnnie w kilku serialach oraz filmach. Jego karierę przerwała tragiczna diagnoza lekarzy. W 2010 roku dowiedział się, że cierpi na zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, a już 3 lata później został całkowicie sparaliżowany. 

Od kilku tygodni Bizoń, który gościnnie wystąpił w M jak Miłość, błagał internautów o pomoc finansową. Jak informuje Jastrząb Post, Andrzej nie był objęty żadną pomocą z tytułu świadczeń socjalnych, jego pracodawcy nie odprowadzali składek na ubezpieczenie zdrowotne ani emerytalne. Zbiórka, która ruszyła, miała mu pomóc w walce z chorobą. 

  1. Masz stary telewizor? Wychodzi urządzenie, które zrobi z nim „cuda”, znamy cenę
  2. Premier Morawiecki apeluje do Polaków. Mówi, co się wydarzy w kraju w najbliższej przyszłości
  3. Gwiazda „M jak Miłość” jest załamana. Wszystko przez koronawirusa

Umarł w męczarniach

Choć jego historia poruszyła wiele osób, które postanowiły pomóc mu finansowo, nie udało się go uratować. O śmierci aktora z M jak Miłość, poinformował w mediach społecznościowych jego przyjaciel Mariusz Połeć:

-W ostatnich dniach do końca zachowywał pokój w sercu i radość płynącą z żywej relacji z Jezusem Chrystusem – Bogiem prawdziwym. Pomimo wielkiego cierpienia, zwłaszcza w ostatnich godzinach (bezpośrednią przyczyną śmierci było uduszenie, spowodowane chorobą ZZSK), do samego końca zachował wielką wiarę i miłość do Boga, jak i do wszystkich ludzi go otaczających. Kilka dni temu zmarł też inny polski artysta: Łączymy się w bólu ze wszystkimi bliskimi zmarłego. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

M jak miłość
Fot. TRICOLORS/EAST NEWS 14.01.2005 Wyzwala pragnienia…wernisaz wystawy i kalendarz Andrzej Tyszko N/Z:Andrzej Bizon

Andrzej Bizoń wystąpił m.in. w M jak Miłość.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Policja zatrzymała syna znanego adwokata. Trafił do aresztu, grozi mu nawet 5 lat więzienia
  2. Zamknięcie przedłużone, Polacy muszą czekać do Połowy czerwca. Ogromne rozczarowanie
  3. 100 lat temu urodził się Jan Paweł II. Dziś już go z nami nie ma, ale nadal żyje w naszych sercach
  4. Krzyki 35-letniej kobiety słychać było całą noc. Nikt jej nie pomógł, doszło do tragedii
  5. Kot zniknął z domu i pokonał 2 tysiące kilometrów. Po 5 latach stało się niezwykłe
  6. Doskonałe wieści dla seniorów. Koniec uciążliwego dla nich obostrzenia, jest oficjalna deklaracja

Źródło: jastrzabpost.pl

Poprzedni artykułKrem do depilacji – czy jest bezpieczny? Który wybrać i jak stosować?
Następny artykułDo kiedy będziemy nosić maseczki? Minister zdrowia podał ważny termin, wielu będzie poruszonych jego słowami
Redaktor w Lelum.pl. Magister komunikacji medialno-marketingowej. Od zawsze pasjonuje się fotografią. Najbardziej lubi robić zdjęcia komercyjne. 9 lat swojego życia spędziła tańcząc taniec towarzyski, a 4 na deskach teatru. Lubi aktywny tryb życia, imprezy i dobre jedzenie. Gdyby istniał konkurs na znajomość fabuły serialu, na pewno by go wygrała.