M jak Miłość: popularny aktor serialu zmarł na raka trzustki. To już 12 lat od niespodziewanej śmierci aktora, który do końca nie tracił nadziei, choć bardzo się bał. Dla fanów telenoweli aktor zostanie zapamiętany jako Norbert Wojciechowski, mąż Marty Mostowiak. Jaki był i jak wyglądała jego walka z ciężką chorobą?

Już 26 kwietnia minie 12 lat od czasu śmierci Mariusza Sabiniewicza, wcielającego się w rolę męża Marty Mostowiak w serialu M jak Miłość. Aktor nie tracił nadziei do samego końca i walczył o życie. Jak wspomina go Dominika Ostałowska i jaka była jego heroiczna walka o życie?

M jak Miłość: aktor zmarł na raka

26 kwietnia 2007 roku odszedł jeden z lubianych aktorów serialu M jak Miłość. Wcielający się w rolę Norberta Wojciechowskiego (męża Marty Mostowiak) aktor- Mariusz Sabiniewicz zmarł na raka trzustki, po trudnej walce z nowotworem. Aktor kilka miesięcy przed śmiercią, w styczniu 2007 roku w rozmowie z Głosem Wielkopolski opowiedział o walce z chorobą. Opowiedział o strachu, jaki mu wciąż towarzyszył oraz refleksjach, jakie nachodziły go w szpitalnym łóżku.

– Na sali szpitalnej tzw. ludzie popularni uświadamiają sobie, że wszyscy jesteśmy równi wobec choroby. W szpitalu nie ma podziałów na osoby lepsze i gorsze. Ludziom popularnym wcale nie choruje się wygodniej. W mojej sytuacji nie wiem, co mnie czeka jutro, pojutrze… Żyję w ciągłym strachu, ale staram się o tym nie myśleć – opowiadał kilka miesięcy przed śmiercią.

Jaki był Mariusz Sabiniewicz?

Mariusz Sabiniewicz przez 7 lat na planie M jak Miłość tworzył duet z Dominiką Ostałowską, której grał męża. Nawet gdy dowiedział się, że jest ciężko chory, nie dał zamknąć się szpitalu, chciał pracować, wykorzystywać życie jak tylko się da. Na planie serialu był przyjaźnie nastawiony do wszystkich, co wspomina również Dominika Ostałowska w wywiadzie dla Vivy!.

– Czasem wydawał mi się nawet zbyt pokorny. Nie chciał nikomu sprawiać kłopotu, nie chciał być ciężarem. Pracowaliśmy razem siedem lat, a w ciągu tego czasu nie zdarzyła się nam ani jedna kłótnia czy choćby drobne spięcie. Ciężko pracował, ale umiał się też śmiać, wypić, zapalić, pożartować. Nawet wtedy, kiedy już walczył o życie – wspominała Dominika Ostałowska w rozmowie z Vivą.

Aktor zmarł 26 kwietnia 2007 roku, w wieku zaledwie 44 lat. Do samego końca grał w M jak Miłość oraz w Teatrze Nowym w Poznaniu. Aktor zostawił żonę Ilonę oraz dwójkę dzieci: syna Tomka i córkę Darię.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

M jak Miłość
wikipedia.org

Mariusz Sabiniewicz zmarł w kwietniu 2007 roku. 

1
2
3
4
5
Poprzedni artykułPewna kobieta dostała odszkodowanie za „bezsensowne studia”. Będziecie w szoku, ile jej zapłacono
Następny artykułPierwsza Dama w sukience za 17 tys. złotych! Była warta tak kosmicznych pieniędzy?
Redaktor działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwent dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Społecznej Akademii Nauk w Warszawie. Swoją pracę licencjacką napisał o kreowaniu wizerunku Dody, której jest fanem. Nie lubi sportu, nie przepada za siłownią, za to uwielbia podróżować i poznawać wszystko, co nowe.