Maciej Dowbor w szczerym wywiadzie dla portalu Dad Hero opowiedział o dołującym życiu w czasie pandemii. W rozmowie poruszył tematy Strajku Kobiet, kryzysu czy obecnych kontaktów społecznych, a raczej ich braku. To ogromny cios — powiedział. Chyba nikt nie spodziewał się po nim złego samopoczucia psychicznego, ponieważ na co dzień widzimy go w mediach społecznościowych, gdzie niemal stale jest uśmiechnięty.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak Maciej Dowbor radzi sobie z pandemią
  • Jakie jest jego zdanie na temat Strajku Kobiet
  • Czy sławna mama, Katarzyna Dowbor, pomaga mu spłacać kredyt

Maciej Dowbor jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Polsatu. Jednak pandemia koronawirusa nieco ograniczyła jego możliwości zawodowe. Teraz postanowił o tym opowiedzieć w rozmowie z portalem Dad Hero.

Maciej Dowbor o dołującym życiu w czasie pandemii

Maciej Dowbor udzielił wywiadu dla portalu Dad Hero. Dziennikarz pytał go m.in. o to, jak ekstrawertykowi żyje się w czasach społecznego lockdownu, kiedy wszystkie restauracje, puby, kina czy teatry są niedostępne dla klientów.

Prezenter podkreślał, że raczej nie przechodzi klasycznego kryzysu 40-latka, ale może powiedzieć, że przechodzi kryzysy egzystencjalny. Zdradził, że gdyby nie dzieci, leżałby cały dzień w łóżku z książką czy komputerem.

Opowiedział również o tym, że brakuje mu kontaktów społecznych. Jest to szczególnie trudne dla ekstrawertyka.

Idę do pracy do radia, a tam z nikim się nie widzę. Wchodzę sam do studia, zamieniam gąbkę na mikrofonie i tyle. Kiedyś wchodziłem, gadałem z chłopakami z newsów, poplotkowaliśmy, takie zwykłe ludzkie czynności — wyznał.

Prowadziłem aktywne życie zawodowe i towarzyskie, a teraz siedzę w domu. Dla mnie, osoby społecznej, nastawionej na kontakty interpersonalne to ogromny cios — dodawał dalej.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Maciej Dowbor o strajkach kobiet

W rozmowie została również poruszona kwestia ostatnich wydarzeń politycznych związanych z protestami kobiet. Dla prezentera jest to szczególnie ważne, ponieważ sam posiada dwie córki i chce zadbać o ich przyszłość.

Na Instagramie on i jego żona Joanna Koroniewska-Dowbor otwarcie popierali Strajk Kobiet. W mediach społecznościowych można było zobaczyć ich zdjęcia z manifestacji.

Zdradził, że dla niego jest to problem w kontekście kolejnych pokoleń. Nie chciałby, aby jego dzieci żyły w gorszych czasach niż on sam.

Niedawno pisaliśmy o pierwszym spotkaniu Macieja z jego żoną Joanną, którą wtedy odebrał jako „naburmuszoną blondynę wieśniarę”. Aktorka z powodu ostatnich wydarzeń w Polsce postanowiła wyznać, że kilka razy straciła ciążę, a na Instagramie opisywała, co wtedy czuła. Maciej wspomniał o tym również w tym wywiadzie.

Jako ojciec dwóch córek jestem rozemocjonowany. […] Wiem, jaką traumą, szczególnie dla Aśki, były kolejne poronienia i nie jestem w stanie sobie wyobrazić, na jakie cierpienie zostałaby narażona, gdyby była zmuszona do urodzenia dziecka z wadą letalną. Nie wiem, jaką decyzję byśmy ostatecznie podjęli. Była to dla nas trudna sytuacja, ale my przynajmniej mieliśmy wybór — przyznał.

Dziennikarz zapytał Dowbora również o to, czy udało mu się spłacić długi z wiosny. Chciał wiedzieć, czy zarobili na to sami, czy pomogła mu jego słynna mama Katarzyna Dowbor, prowadząca Nasz nowy dom, która pomogła już wielu rodzinom w potrzebie.

Naszych długów we frankach szwajcarskich nie udało nam się spłacić, ale nasza rodzina sobie radzi. Mamy możliwość zarobkowania, choć zamknięcie teatrów jest bardzo przykre. Szczególnie dla Joasi, która pracuje głównie w teatrze. Zamiast 100 spektakli w tym roku, zagrała może kilkanaście — powiedział Maciej.

Zobacz zdjęcia:

Maciej Dowbor
fot. TRICOLORS/East News

Maciej Dowbor przyznał, że źle znosi czasy społecznej izolacji.

Maciej Dowbor
fot. instagram.com/maciej_dowbor

Otwarcie popiera Strajk Kobiet.

Maciej Dowbor
fot. instagram.com/joannakoroniewska

Razem z żoną brali udział w demonstracjach.

Zobacz także w naszych serwisach:

Źródła: dadhero.pl, o2.pl, instagram.com

 

Poprzedni artykułWidzieliśmy go w „Na dobre i na złe”, „Plebanii” i wielu innych. Aktor nie żyje, dzisiaj odbył się jego pogrzeb
Następny artykułDramat gwiazdy „Pierwszej miłości”. Najbliższa mu osoba walczy o życie
Redaktorka w Lelum.pl, absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Do tej pory dziennikarsko spełniała się w redakcjach studenckich i szkolnych. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl