Maciej Dowbor niechcący wywołał burzę w internecie. Tragedia, do której doszło we Francji, poruszyła ludzi na całym świecie. Wiele polskich gwiazd zdecydowało się podzielić swoimi emocjami w związku ze smutnym wydarzeniem. Czy dziennikarz zażartował sobie z pożaru Notre Dame?

Małgorzata Rozenek-Majdan i Małgorzata Kożuchowska to tylko niektóre z gwiazd, które postanowiły za pośrednictwem social mediów publicznie wyrazić żal z powodu tragicznego pożaru katedry Notre Dame. Do tego grona dołączył niedawno Maciej Dowbor. Niestety, wiele osób uważa, że dziennikarz obrał szczególnie pechową drogę… Niedopatrzenie? A może żart, który obrócił się przeciwko niemu? Komentarz gwiazdora telewizji Polsat można interpretować w rozmaity sposób.

Co zrobił Maciej Dowbor?

Dzień po tragedii, do której doszło we Francji, Maciej Dowbor postanowił wyrazić swoją opinię na temat tego, co zaszło. Jednak dziennikarz, w przeciwieństwie do kolegów po fachu i gwiazd show-biznesu, nie opublikował żadnego zdjęcia Notre Dame, opatrzonego poruszającym podpisem.

Maciej Dowbor umieścił na Instagramie mem ze swoją mamą, Katarzyną Dowbor! Widać na nim prowadzącą programu Nasz nowy dom, która siedzi na kanapie i wygląda na głęboko zamyśloną. Na ilustracji umieszczono żartobliwy podpis:

– Kasia Dowbor zastanawiająca się, czy nie wyremontować katedry w Notre Dame.

Gwiazdor Polsatu umieścił w opisie obok zdjęcia zapewnienie, że podobnie jak wiele osób żałuje pożaru Notre Dame i pozdrawia wszystkie poprawne politycznie osoby, które zamierzają go skrytykować.

Maciej Dowbor żartuje z pożaru Notre Dame?

Internauci podzielili się na dwa obozy. Część fanów przyznała, że mem ich szczerze rozbawił, inni uznali, że Maciej Dowbor przekroczył granice dobrego smaku. W komentarzach zaczęło dochodzić nawet do kłótni!

– […] Są pewne granice głupoty…

– To nie jest śmieszne…

– […] Ta histeria mediów społecznościowych jest nie do zniesienia. Płaczmy nad ludźmi, nad relacjami, kościoły ktoś odbuduje.

– Masz dystans, chłopaku!

Czy Maciej Dowbor żartuje z pożaru? Wygląda na to, że dziennikarz nie miał złych intencji, lecz próbował jedynie spojrzeć na bieżące wydarzenia z dystansem i nieco rozładować sytuację. Przeważająca większość internautów, która zdecydowała się zostawić komentarz, podeszła do sprawy właśnie w ten sposób i gratulowała dziennikarzowi udanego dowcipu. Szczególnie że gwiazdor Polsatu zaznaczył, że nie traktuje pożaru w lekceważący sposób.

Uważacie, że Maciej Dowbor przesadził? A może to część internautów nie zrozumiała intencji dziennikarza?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Partnerka Janowskiego w Playboyu! Kim jest Monika Borzym?
  2. Barbara Kurdej-Szatan zagra Beatę Kozidrak? To byłby HIT wszech czasów
  3. Katarzyna Dowbor szokuje! Powiedziała PRAWDĘ o programie „Nasz nowy dom”
  4. Partner Przybylskiej wyszedł z aresztu i przerywa milczenie. Ujawnia, jak było NAPRAWDĘ, jesteśmy w szoku

ZOBACZ ZDJĘCIA:

maciej dowbor
fot. instagram.com @maciej_dowbor

Maciej Dowbor podpadł internautom! Co się stało?

maciej dowbor
fot. instagram.com @maciej_dowbor

Dziennikarz opublikował mem odnośnie do pożaru katedry Notre Dame.

maciej dowbor
fot. instagram.com @maciej_dowbor

Gwiazdor Polsatu opublikował mem, na którym prowadząca Nasz nowy dom zastanawia się nad wyjazdem do Francji, by popracować nad odbudową katedry.

maciej dowbor
fot. instagram.com @maciej_dowbor

Dziennikarz zaznaczył, że jego celem nie było bagatelizowanie zniszczeń dokonanych przez ogień w Notre Dame.

maciej dowbor
fot. instagram.com @maciej_dowbor

Maciej Dowbor rzeczywiście przesadził? Co sądzicie?

źródło: pudelek.pl

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.