Maciej Kozłowski był jedną z największych gwiazd M jak miłość. Ciężka choroba, o której dowiedział się przez przypadek, odebrała mu życie w 2010 roku. Choć był jedną z największych gwiazd popularnego serialu, nie wstydził się mówić o swoich problemach. 

Maciej Kozłowski zmarł w wieku 52 lat. Nie doczekał przeszczepu, który mógł uratować mu życie. Jeszcze dwa lata przed śmiercią mówił, że żyje już tylko dla kilku spotkań i paru wzruszeń. Pomimo choroby pracował i angażował się w działalność charytatywną. Jego odejście wstrząsnęło środowiskiem artystycznym.

Maciej Kozłowski: choroba

Maciej Kozłowski przypadkiem dowiedział się, że jest poważnie chory. W 2005 roku wziął udział w kampanii oddawania krwi organizowanej przez Radosława Pazurę. Wtedy od lekarzy usłyszał, że cierpi na wirusowe zapalenie wątroby typu C. Długo miał nadzieję, że choroba nie zniszczy mu życia. Niestety, wirusowi często towarzyszą choroby, które pogarszają rokowania. Tak było w przypadku Macieja Kozłowskiego.

Choroba wywołała u aktora raka wątroby. Pomimo poważnych problemów ze zdrowiem nie rezygnował z aktywności zawodowej. Aktor miał cichą nadzieję, że przeszczep go uratuje. W 2008 roku wziął ślub z malarką Agnieszką Kowalską. W rozmowie z Super Expressem Teresa Lipowska mówiła, że mężczyzna był bardzo dzielny w walce z chorobą. Niestety, aktor zmarł 11 maja 2010 roku.

Maciej Kozłowski: M jak miłość było jednym z jego wielu zajęć

Zanim Maciej Kozłowski zaczął wcielać się w kontrowersyjnego Jaroszego w M jak miłość, miał wiele zajęć. Choć występował w teatrach oraz zagrał w wielu filmach i serialach, to życie go nie oszczędzało. Zarabiał na wiele sposobów: sprzedawał starocie, pracował na budowie, w punkcie ksero, agencji ochrony. Handlował walutami w Budapeszcie, za co trafił do aresztu. Kiedy po raz pierwszy przyjechał do Warszawy, nie miał się gdzie zatrzymać.

Maciej Kozłowski zderzył się z bezdomnością. Koczował na Dworcu Centralnym, choć w kieszeni miał dyplom łódzkiej filmówki. Chwile spędzone z ludźmi doświadczonymi przez los sprawiły, że gdy wyszedł na prostą, zaangażował się w pomoc potrzebującym. Dzięki niemu bezdomni z Polski wzięli udział w Mistrzostwach Świata w Piłce Ulicznej Ludzi Bezdomnych w Edynburgu. Wspólnie z żoną zajmował się ratowaniem zwierząt. Nikt nie wierzył, że tak dobry człowiek może nagle odejść.

– Wiedzieliśmy o jego chorobie, ale nie byliśmy przygotowani na jego śmierć — mówił Robert Więckiewicz dla Super Expressu.

Aktor został pochowany 18 maja 2010 roku na warszawskich Powązkach. W jego ostatniej drodze towarzyszyli mu aktorzy, dziennikarze i fani. Za jego urną szli między innymi: Wiktor Zborowski, Bogusław Linda, Monika Olejnik, Artur Żmijewski, Małgorzata Kożuchowska i Daniel Olbrychski.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Maciej Kozłowski
filmpolski.pl

Maciej Kozłowski był jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich aktorów.

Maciej Kozłowski
filmpolski.pl

Jego rola czarnego charakteru w M jak miłość była wręcz kultowa.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Aktor „Na dobre i na złe” stracił pracę przez homofobiczny wpis. Teraz próbuje się wytłumaczyć
  2. Małgorzata Rozenek nadal stara się o dziecko. Gwiazda przyznała się do przykrych skutków ubocznych in-vitro
  3. Roksana Węgiel nie będzie chodzić na randki? Rodzice nastolatki postawili sprawę jasno
  4. 39-letnia Marta Kaczyńska publicznie karmi syna piersią na plaży. Ile lat ma dziecko?
  5. Nie poszła na ślub siostry. Powód powala

Źródło: pomponik.pl

Poprzedni artykułKinga Rusin pokazała sześciopak! Gwiazda TVN ma obłędne ciało
Następny artykułKot nie chce zostawić martwego przyjaciela. Desperacko ściąga go z ulicy, jego zachowanie łamie serce
Wydawca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na lubelskim UMCS-ie. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: marta.m.kulik@gmail.com.