Maciej Stuhr ze swoją żoną jakiś czas temu przygarnęli pod swój dach kobietę pochodzącą z Czeczenii wraz z trójką dzieci. Wielu ludzi zastanawiało się, co było powodem tak zaskakującej decyzji rodziny Stuhrów. Popularny aktor był gościem programu Wirtualnej Polski, pt. Newsroom. Podczas udziału powiedział, że kobieta z dziećmi uciekała przed najgorszym.

Maciej Stuhr przyznał, że kobieta potrzebowała natychmiastowego schronienia, a z uwagi na to, iż jego rodzina zaprzyjaźniła się z jej rodziną już jakiś czas temu, zdecydowali się ugościć ją w swoich czterech ścianach. Okazuje się, ze kobieta uciekała z dziećmi przed wojną.

Maciej Stuhr Czeczenka

Podczas wywiadu udzielonego dla programu Wirtualnej Polski pt. Newsroom Maciej Stuhr opowiedział historię pewnej kobiety i jej trójki dzieci, którą wraz z żoną zdecydowali się przyjąć pod swój dach. Czeczenka zaprzyjaźniła się ze Stuhrami jakiś czas temu, a teraz z uwagi na wojnę w Czeczenii postanowili udzielić im schronienia.

– Akurat wyszła taka sytuacja, że rodzina, z którą się zaznajomiliśmy kilka lat temu i której pomagaliśmy od tego czasu, stanęła przed ogromnym problemem – stracili dach nad głową. Postanowiliśmy takiej pomocy na trudniejszy czas im udzielić – opowiadał Maciej Stuhr.

Aktor wyznał, że wraz z żoną robią wszystko, by pomóc Czeczence i jej dzieciom zaaklimatyzować się w Polskiej rzeczywistości. Co więcej, starają się oni o uzyskanie pozwolenia na stały pobyt w nadwiślańskim kraju.

– Żyjemy razem, staramy się im pomagać ogarnąć w polskiej rzeczywistości – kontynuował Maciej Stuhr.

Kobieta, której pomagają bardzo, chce zbudować życie od nowa w Polsce i nie ma zamiaru wracać do opętanej wojną Czeczenii. Bez pomocy Stuhrów nie byłoby to możliwe.

  1. „Efekt szminki” dotyka coraz więcej Polek. Dziwny skutek pandemii ujawnia się na twarzy
  2. Z ostatniej chwili: nowe wytyczne dla żłobków i przedszkoli. Ważne zmiany, trzeba wiedzieć
  3. Wszyscy myśleli, że Meghan Markle jest w ciąży. Niestety, doszło do tragedii: ”Poczułam ostry skurcz. Upadłam na podłogę”

Rodzina z Czeczenii mieszka u Stuhrów

Nie można się dziwić, że Maciej Stuhr i jego rodzina zdecydowali się na pomoc swojej zaprzyjaźnionej rodzinie z Czeczenii. Aktor przyznał, że Czeczenka z dziećmi mieszka w Polsce już od wielu lat, a oni zobowiązali się do udzielenia im pomocy, nie tylko w udostępnieniu dachu nad głową, ale także w „papierologii” zapewniającej stały pobyt.

Znany artysta przyznał, że wypełnienie takich papierów mogłoby sprawić problem Polakowi, a co dopiero osobom pochodzącym zza granicy, jednak wszystko poszło zgodnie z oczekiwaniami, czyli pozytywnie. Obecnie rodzina wynajmuje pokoik w domu Stuhrów. 

Aktor wyznał, że skupiają się przede wszystkim na pomocy dzieciom imigrantki. Kobieta miała przeżyć prawdziwe piekło. Uciekła przed wojną, ale nie tylko. Maciej wyznał w wywiadzie, że doświadczyła także przemocy domowej. Z Czeczenii zdecydowała się uciec, w celu ratowania życia swojego i swoich dzieci.

Maciej Stuhr w trakcie wywiadu przyznał, że pomagają dzieciom zaaklimatyzować się w szkolnej rzeczywistości, a obecnie nauce zdalnej, która obowiązuje w naszym kraju ze względu na pandemię koronawirusa.

Ta sytuacja tylko udowadnia, jak wielkim sercem wykazuje się aktor wraz ze swoją rodziną.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Część uczniów wznawia naukę. Znamy datę powrotu do szkół, opublikowano rozporządzenie
  2. Wyrzucili psa z 8. piętra, niestety zginął. Grozi im do 5 lat więzienia, odpowiednia kara?
  3. Już wiadomo, kto napadł na azyl 16-letniego Nikodema. Nieletni sprawca wymordował wszystkie zwierzęta
  4. Już dziś wszyscy po prostu rzucą się na Biedronkę. Najszybsi dorwą fenomenalne zestawy prezentowe za grosze
  5. Nowe obostrzenia. Jak będzie wyglądało Boże Narodzenie 2020? Najnowsze wiadomości, pojawiła się propozycja WHO
  6. Wieniawa wrzuciła zdjęcie z rozgwiazdą na pupie. Joanna Krupa komentuje: „Myśl, co robisz”
  7. Syn Diego Maradony trafił na oddział intensywnej terapii. Jego stan jest ciężki

Źródło: gwiazdy.wp.pl

Poprzedni artykułJuż dziś wszyscy po prostu rzucą się na Biedronkę. Najszybsi dorwą fenomenalne zestawy prezentowe za grosze
Następny artykułPamiętacie kasety VHS? Też przewijaliście je ołówkiem? Dziś są prawdziwym hitem
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl