Madonna kończy dziś 60 lat! Przypomnijmy najważniejsze momenty jej kariery

Nie możemy wyświetlić tej galerii.

Madonna jest niekwestionowaną królową popu. Dzięki niej ten gatunek muzyczny nigdy już nie będzie taki jak. Z okazji urodzin artystki, chcemy przybliżyć jej karierę i to, jaką artystką była.

Madonna to piosenkarka odważna i bezkompromisowa. Trudno wyobrazić sobie popkulturę bez tej wyjątkowej artystki. Jeśli zastanawiacie się ile lat wokalistka jest na scenie muzycznej, albo czy ma własną gwiazdę w Alei Sław w Hollywood, czytajcie dalej.

Ile lat ma Madonna?

Madonna urodziła się 16 sierpnia 1958 roku. Swoją muzyczną karierę rozpoczęła w 1983 roku wydając solowy album „Madonna”, dzięki któremu szybko stała się międzynarodową gwiazdą. Nie była jednak grzeczną i potulną wokalistką jak artystki przed nią. Od początku swojej kariery nie bała się emanować seksapilem, często szokowała i wprawiała wszystkich w zadziwienie i często — konsternację.

Madonna, skandalistka, ikona i sojuszniczka

Artystka, jeszcze przed erą MTV, zauważyła, że wideoklipy są świetnym medium do przekazywania treści, nawet tych trudnych lub kontrowersyjnych (od których zresztą wcale nie uciekała). Jej teledyski szybko zyskały status kultowych. „Papa don’t preach” opowiada o nastoletniej ciąży, a tytuły takie jak „Like a Virgin” czy „Erotica” mówią o seksualności w sposób otwarty i można powiedzieć, na swój sposób, pionierski.

Piosenkarka zawsze stawała w obronie pomijanych, wykluczonych i słabszych. Artystka od lat wspiera społeczność LGBT, otacza się wielokulturowymi pracownikami, aktywnie działa na rzecz chorych na AIDS. Piosenkarka zrewolucjonizowała pop i wizerunek twórczy. Mówi się, że gdyby nie dokonania Madonny, światła dziennego nie ujrzałyby takie hity jak „Fighter” Christiny Aguilery czy „Toxic” Britney Spears.

Czy wiecie, że Madonna nie ma swojej gwiazdy na Alei Sław w Hollywood? Nasz na pewno zszokowała ta wiadomość. Okazało się, że w latach 90. artystce zaproponowano własną gwiazdę, jednak ta odmówiła. 

Czego życzycie Madonnie? Lubicie jej piosenki?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Właściciel hotelu nagrywał kobiety POD PRYSZNICEM. Kamerę ukrył w szamponie
  2. Kinga Rusin WŚCIEKŁA. Wywołała wojnę Instagramowi
  3. Ewelina z „Warsaw Shore” nie przypomina samej siebie. Przerażające?

źródło: fpiec.pl, eghtieskids.com, elle.pl, pl.wikipedia.org