Restauracja Schronisko Smakóww Bukowinie Tatrzańskiej i Magda Gessler zakończyli współpracę. Otworzyliśmy restaurację, a tego samego dnia Pani Magda opublikowała oświadczenie, w którym sprzeciwia się otwarciu i zarzeka, że nic o tym nie wiedziała.

Magda Gessler jest nieustraszoną rewolucjonistką znaną z programu Kuchenne rewolucje w stacji TVN. Cała Polska kojarzy ją również z tego, że na terenie całego kraju wiele restauracji ma w nazwie nazwisko restauratorki. Restauratorka wydała oświadczenie, że nie będzie już współpracowała z restauracją „Schronisko Smaków” w Bukowinie Tatrzańskiej.

Magda Gessler zakończyła współpracę ze Schroniskiem Smaków”

Magda Gessler i restauracja Schronisko Smaków” mieli podpisaną umowę franczyzową. Ostatnio zrobiło się bardzo głośno w tym temacie, ponieważ restauracja otworzyła się w czasie lockdownu, co nie spodobało się restauratorce.

Jeszcze niedawno Gessler komentowała, że branża gastronomiczna szczególnie w czasie pandemii powinna się trzymać razem. Pomimo tych słów odcięła się od restauracji w Bukowinie Tatrzańskiej, która miała kryzys i 16 stycznia otworzyła się pomimo obostrzeń związanych z pandemią.

Niedawno okazał się, że Magda pomimo odcięcia się od restauracji i niepodpisania pod otwarciem pomimo reżimu sanitarnego nadal czerpała korzyści finansowe.

Jednocześnie jednak Magda Gessler nie zrezygnowała z pobierania opłat franczyzowych. Podczas pierwszego lockdownu płaciliśmy Magdzie Gessler 100 proc. należności, mimo zamkniętej nie ze swojej winy restauracji. Przy drugim lockdownie, czyli od października do stycznia, Pani Magda również nie zrezygnowała z wystawiania faktur franczyzowych, ani nie przystała na propozycję ich obniżenia – podano w oświadczeniu.

Właściciele „Schroniska Smaków Magda Gesslerna Facebooku restauracji opublikowali oświadczenie, że zmieniają nazwę lokalu. W poście dodali, że dalsze działanie restauracji nie będzie już przy współpracy Magdy Gessler.

Oświadczenie restauracji Schronisko Smaków”

Po ponad pięciu latach współpracy postanowiliśmy podjąć decyzję, że należy pójść własną drogą i zacząć budować nową markę, bez udziału Magdy Gessler. Umowę o współpracy wypowiedzieliśmy już w listopadzie 2020 r. z zachowaniem półrocznego okresu wypowiedzenia, który upływał w kwietniu 2021 r. – czytamy w oświadczeniu.

Restauratorzy wyznali, dlaczego współpraca nastąpi szybciej, niż była planowana. Okazało się, że największy wpływ miało na to oświadczenie restauratorki Magdy.

Skąd więc szybsze zakończenie współpracy? Główny wpływ miało na to „oświadczenie” Magdy Gessler na jej Facebooku. Zdecydowaliśmy się na otwarcie restauracji po zielonym świetle od prawników Pani Magdy, którzy brali czynny udział w „debatowaniu” na temat tego czy otwierać, czy nie. Otworzyliśmy restaurację, a tego samego dnia Pani Magda opublikowała oświadczenie, w którym sprzeciwia się otwarciu i zarzeka, że nic o tym nie wiedziała – czytamy w dalszej części oświadczenia.

Magda Gessler po tym jak pojawił się wpis właścicieli restauracji, również odniosła się do sprawy. Z oświadczenia Magdy wynika, że to ona rozwiązała umowę, powodem było otwarcie jej podczas pandemii.

– Nie zgadzam się z priorytetami ani filozofią prowadzenia tego miejsca przez franczyzobiorcę. I dlatego nie będę odpowiadała za jakość, menu, wygląd oraz wystrój restauracji, oraz sklepu internetowego. Nie będę odpowiadała także za żadne inne aspekty związane z działalnością tego podmiotu – napisała Magda.

Zobacz zdjęcia:

Magda Gessler
Instagram/ Magda Gessler

Magda Gessler zakończyła współpracę.

Magda Gessler
Instagram/ Magda Gessler

Słuszna decyzja?

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: