Schronisko Smaków Magdy Gessler w Bukowinie Tatrzańskiej ma poważne problemy. Lokal ogłosił, że przyłącza się do ogólnopolskiej akcji #otwieraMY. Reakcja policji była natychmiastowa, a nagranie obiegło sieć. 

Magda Gessler odcięła się od osób prowadzących restaurację. Gwiazda TVN nie popiera działania wbrew obowiązującym restrykcjom. 

Restauracja Magdy Gessler otworzyła się

— Długo debatowaliśmy, ale postanowione… #OTWIERAMY! Nie możemy patrzeć, jak na naszych oczach umiera wszystko, co kochamy. Kolejne obostrzenia rujnują gospodarstwa zarówno mieszkańców Podhala, jak i całej Polski. Niedługo po prostu nie będzie, czego ratować! Dołączamy do Veta i jako jedna z największych restauracji na Podhalu dajemy sygnał pozostałym do zrobienia tego samego! — można było przeczytać na stronie lokalu.

Restauracja niedawno brała udział w programie Kuchenne rewolucje i zapewniła na Facebooku, że będzie przestrzegać wszelkich zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego. To jednak nie przekonało policji.

Jak się można było domyślać, następnego dnia do lokalu weszli nie tylko liczni goście, lecz także funkcjonariusze. Grupa pięciu policjantów w towarzystwie urzędniczek z sanepidu wypytywała klientów.

Całą sytuację relacjonowali na żywo dziennikarze z Tygodnika Podhalańskiego. Transmisja została zapisana na Facebooku, nagranie szybko obiegło sieć. Poniżej można je zobaczyć.

Lokal cieszył się dużym zainteresowaniem

Na nagraniu widać, że otwarcie restauracji spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem klientów. Warto dodać, że interwencja policji i sanepidu miała miejsce w porze obiadowej.

Jednak problemy mogą mieć nie tylko właściciele lokalu, lecz także klienci, których wylegitymowano. Jako oficjalny powód miano podać niezasłanianie ust i nosa w przestrzeni publicznej oraz spożywanie jedzenia w przestrzeni zamkniętej (poza domem).

Przypomnijmy, że nowe rozporządzenie rządu przedłużyło zakaz spożywania posiłków w restauracjach aż do 31 stycznia 2021 roku. Wydawanie jedzenia może odbywać się tylko na wynos lub na dowóz.

Wielu przedsiębiorców oficjalnie mówi o tym, że ich lokali nie stać na kolejne przedłużenie lockdownu, a sytuacja finansowa jest dramatyczna. Nawet w swojej najbliższej okolicy możemy zauważyć, jak zamykają się kolejne bary, kawiarnie i restauracje. Dlatego przyłączają się do akcji obywatelskiego nieposłuszeństwa pod hasłem #otwieraMY.

Kolejni restauratorzy już zapowiadają, że zrobią to samo. Są zmuszeni swoją obecną sytuacją pieniężną i „niezałapaniem się” na tarczę finansową, ponieważ trzeba spełnić wiele jej wymogów.

Magda Gessler stanowczo odcięła się od decyzji swoich podopiecznych. W poście na Facebooku napisała, że nikt nie pytał jej o opinię.

— Nie zgadzam się z postanowieniem Łukasza Zadylaka franczyzobiorcy Schroniska Smaków prowadzonego przez spółkę Tatry Wysokie. Jest to jeszcze jedna jego samowolaczytamy w mediach społecznościowych.

To jest duża restauracja, ma ponad 300 miejsc siedzących, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne ja się pod tym nie podpisuję! Ta opinia dotyczy moich restauracji i tych, które są oznaczone moim nazwiskiem — zaznaczała Magda Gessler.

Zobacz zdjęcie i wideo:

Lokal odwiedziła policja. 

Magda Gessler
fot. PAWEL SKRABA/East News, facebook.com/Tygodnik Podhalański

Magda Gessler odcięła się od decyzji swoich podopiecznych.

Poprzedni artykułSiłownie przygotowują się do otwarcia lokali 1 lutego
Następny artykułMinister edukacji Przemysław Czarnek nie był w stanie udzielić jednoznacznych odpowiedzi podczas wywaidu
Redaktor prowadząca w Lelum.pl. Absolwentka dziennikarstwa na warszawskim Uniwersytecie SWPS. Z mediami związana od ponad 7 lat. Karierę zaczynała w portalu o tematyce kobiecej, później związała się z wydawnictwem Edipresse, do którego należy m.in. Party.pl. Ostatnie lata związana z Wirtualną Polską, gdzie pisała teksty o tematyce show-biznesowej, a także reportaże społeczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: patrycjaceglinska@gmail.com