Magda Gessler posiada jedynego rodzonego brata. Jest nim Piotr Ikonowicz. Wczoraj na swoim Facebooku mężczyzna dodał bardzo długi wpis, którym poruszył serca internautów i zdobył szerokie zasięgi. Słowa, jakich użył, nie mogły przejść obojętnie. Posypało się mnóstwo komentarzy, zarówno tych popierających jak i przeciwnie. 

Piotr Ikonowicz i Magda Gessler są rodzeństwem, jednak różni ich od siebie bardzo wiele. Całkowicie odrębne charaktery. Popularna restauratorka słynie z bardzo wybuchowego charakteru, natomiast jej brat jest jej przeciwieństwem. Wczoraj zamieścił on bardzo dramatyczny wpis na swoim Facebooku.

Piotr Ikonowicz jest całkiem innym człowiekiem niż Magda Gessler

Jak wiadomo, Magda Gessler ze względu na swoją ogromną popularność jest osobą rozpoznawalną i dobrze znaną fanom telewizji. Gwiazda Kuchennych Rewolucji od lat znajduje się na ustach fanów i jej życie zawodowe jest tematem wielu medialnych dyskusji. Sama regularnie korzysta z mediów społecznościowych, gdzie zamieszcza wiele zdjęć i wpisów, gdzie opowiada o swoim życiu prywatnym.

Piotr Ikonowicz to rodzony brat Kreatorki smaku i stylu. Z wykształcenia jest prawnikiem, ale od lat działa w polityce i udziela się społecznie. Nie jest tak popularny jak swoja rodzona siostra, jednak bardzo aktywnie i bezinteresownie pomaga najsłabszym i tym, którym życie rzucało kłody pod nogi. Wczoraj na swoim Facebooku zamieścił wpis, którym trafił do serc wielu internautów.

  1. Już się zbliża, wydano pilne ostrzeżenie. Ogromna skala zniszczeń, tysiące ludzi już bez prądu
  2. Jej stan jest krytyczny. Polityk zarażona koronawirusem

Piotr Ikonowicz zamieścił wstrząsający wpis na swoim Facebooku

Swój wpis rozpoczął słowami:

– Suma bólu, cierpienia, bezsilnej wściekłości powoli nas zabija. Codziennie w naszej suterenie na warszawskiej Pradze, gdzie mężczyźni żyją 19 lat krócej niż na drugim brzegu Wisły, wysłuchujemy niekończącej się opowieści ludzi, których jedyną winą jest to, że są słabsi, ubożsi, czy nie dość wykształceni, aby skutecznie się bronić przed chciwością, bezwzględnością i okrucieństwem, tych, którzy stoją nad nimi w hierarchii społecznej. System składa się z przepisów i z ludzi.

Sam początek potrafi poruszyć. W dalszej części postu poruszył temat przepisów zawodowych, zwolnień, bezrobocia oraz bezdomności:

– Przepisy są tak skonstruowane, żeby wyrzucenie poza nawias osoby nieradzącej sobie ekonomicznie mogło przebiegać możliwie szybko i bezproblemowo. Najpierw jest zwolnienie z pracy, choroba, problemy rodzinne, depresja, wypadek, kalectwo, reprywatyzacja budynku, w którym się mieszka od urodzenia, narastające zadłużenie w banku potem w lichwiarskich firmach pożyczkowych […] Bo prawnicy są nie tylko drodzy, ale także nieczuli na krzywdę niezamożnych obywateli. Prawnik i lekarz jest gotów wiele dla was zrobić, pod jednym warunkiem, że macie pieniądze. Dlatego biedni żyją krócej, bo lekarze nie chcą ich już leczyć. Dlatego tak często bezrobocie lub niska płaca pociąga za sobą eksmisję i bezdomność.

Jak widać, słowa Piotr Ikonowicza są wstrząsające. Mężczyzna od lat pomaga ubogim i walczy o ich prawa, to niezwykła postawa godna naśladowania. Sławna siostra jeszcze nie odniosła się do wpisu brata. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

piotr ikonowicz wpis
 fot Andrzej Iwanczuk/REPORTER
N/z Piotr Ikonowicz

Piotr Ikonowicz zamieścił na swoim Facebooku dramatyczny wpis.

Magda Gessler
fot. instagram.com/magdagessler_official

Magda Gessler nie odniosła się publicznie do słów brata.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nagła wiadomość z samego rana. Rozpoczęcie nauki przesunięte, poznaliśmy nową datę, kiedy dzieci pójdą do szkoły w polskiej miejscowości
  2. Krystyna Pawłowicz znalazła sobie niespodziewanego wroga. Weszła w przepychankę słowną z Marcinem Gortatem
  3. Katecheta dał uwagę chłopcu na lekcji religii. Mistrzowska odpowiedź mamy, ludzie biją jej brawa
  4. Szykujcie się na wielki hit. Katarzyna Cichopek przeszła samą siebie, jedno zdjęcie mówi wszystko
  5. Ważny komunikat Wiceministra Zdrowia. Polki i Polacy będą musieli wywiązać się z obowiązku przed jesienią
  6. Wsadziła jedzenie do lodówki, po paru dniach dokonała porażającego odkrycia. Wszystko przez karygodne błędy

Źródło: se.pl

Poprzedni artykułUwaga: Już za chwilę mogą zapukać do twoich drzwi. Będą sprawdzać wszystko, wiemy kiedy
Następny artykułZ ostatniej chwili: Minister MEN właśnie przekazał najważniejszą informację. Decyzja zapadła
Redaktor w Lelum.pl. Absolwent Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Pracował dla Radia Centrum w Lublinie oraz portalu sportowego iGol.pl. Pasjonat sportu, w szczególności piłki nożnej, hip-hopu i dobrego kina. W wolnych chwilach pisze wiersze i teksty muzyczne. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl