Magda Mołek w najnowszym wywiadzie wyznała, dlaczego nie ochrzciła swoich synów. Jak stwierdziła, chciała dać im wolną rękę w kwestii duchowości. Zdradziła, że sama nie miała takiego wyboru, więc chciała dać go swoim dzieciom.

Choć prezenterka zniknęła ostatnio z polskiej telewizji, prowadzi teraz swój autorski program na Youtube „W moim stylu”.

Magda Mołek wyznała, dlaczego nie ochrzciła swoich synów

Magda Mołek jest jedną z gwiazd, która zazwyczaj nie chwaliła się zbyt swoją religią. Jest to całkiem zrozumiałe – w dobie, kiedy popularne stało się chwalenie wiarą katolicką, dla wielu osób o nieco bardziej ateistycznych lub agnostycznych postawach nie było miejsca.

W ostatnim czasie wiara lub niewiara stały się ważnymi elementami przynależności w polskim show-biznesie. Pokazanie się z danej strony lokuje osobę po konkretnej stronie barykady.

Tak też stało się z Mołek, która w wywiadzie dla „Gali” opowiedziała o swoim stosunku do religii.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Swoich dwóch synów, Henryka i Stefana, nie wychowała według wiary katolickiej. Chłopcy nie zostali ochrzczeni. Podobne stanowisko ma jej mąż, Maciej Taborowski.

Ustaliliśmy z mężem, że bezwzględnie chronimy nasze dzieci. To jest nasz szacunek do ich wyborów, na każdym poziomie, więc ich również nie chrzcimy ani nie posyłamy na religię. To jest ten poziom decydowania o sobie, którego mi nie dano, więc ja chcę go dać swoim dzieciom. Nasze dzieci są wolne, nieobciążone niczym, co się wiąże z naszymi zawodami – powiedziała.

Mołek opowiedziała również o swoim bagażu emocjonalnym. Mocne wyznanie

Magda Mołek opowiedziała również nieco szerzej o swoim życiu prywatnym, w tym emocjonalnym. Jak wyznała, w czasie, w którym pracowała w telewizji śniadaniowej, było jej niezwykle ciężko.

Musiałam zawsze być w stanie euforycznym, żeby wszystkim się ze mną świetnie wstawało. A przecież mogłam mieć doła, kolejną nieprzespaną noc za sobą, mogłam być chora i sfrustrowana. Ale nie chciałam nikomu sobą zawracać głowy – mówiła.

Ostatnio zaczęła więcej o sobie mówić również w swoim programie. Powodem było to, że zauważyła zainteresowanie wśród polskich widzów, którzy identyfikują się z niektórymi jej problemami.

Zrobiłam duży krok w tej sprawie, u siebie na YouTubie często wspominam o swoich dzieciach, mężu, rodzinie. Kiedyś opowiedziałam w wywiadzie o trudach swojego macierzyństwa i poczułam, że dobrze zrobiłam, że takie doświadczenia łączą kobiety i są wzmacniające. Otworzyłam się wtedy, bo dostałam mnóstwo wiadomości, że inne kobiety mają lub czują to samo co ja. Dlatego pozwalam sobie częściej mówić o prywatności, ale zawsze w jakimś kontekście – dodała.

Świadectwo Magdy Mołek jest jednym z wielu znaczących w polskim show-biznesie. Czy jej działania będą powielać również inni młodzi rodzice?

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

źródło: [pudelek.pl]