Lelum.pl

fot. AGENCJA SE/EAST NEWS

Magdalena Ogórek i Rafał Ziemkiewicz skazani za zniesławienie. Wiadomo, jaką poniosą karę

7 Grudnia 2022

Autor tekstu:

Aleksandra Gadzińska

Znamy finał sprawy o zniesławienie, skierowanej przeciwko parze prezenterów TVP. Po trzech latach od wniesienia oskarżeń przez psychoterapeutkę Elżbietę Podleśną sąd uwzględnił zarzuty i wydał jednoznaczny wyrok. Magdalena Ogórek i Rafał Ziemkiewicz zostali ukarani. 

Znamy finał sprawy o zniesławienie, skierowanej przeciwko parze prezenterów TVP. Po trzech latach od wniesienia oskarżeń przez psychoterapeutkę Elżbietę Podleśną sąd uwzględnił zarzuty i wydał jednoznaczny wyrok. Magdalena Ogórek i Rafał Ziemkiewicz zostali ukarani. 

W 2019 roku Elżbieta Podleśna była gościem w programie „W tyle wizji”. Słowa, które usłyszała od gospodarzy uznała za podważające jej kompetencje i obraźliwe. Po kilku próbach sprawa w końcu trafiła do Sądu Okręgowego w Warszawie. Teraz zapadł wyrok.

Magdalena Ogórek i Rafał Ziemkiewicz usłyszeli wyrok. Finał sprawy o zniesławienie

Elżbieta Podleśna po trzech latach od złożenia wniosku wygrała w sądzie z prezenterami TVP, którzy w lutym 2019 roku na antenie podważyli jej kompetencje, oskarżali o namawianie klientek do udziału w demonstracjach i pozwolili sobie na niewybredne komentarze w jej kierunku.

Jak przekazuje adwokat Sylwia Gregorczyk-Abram, sąd uznał, że przekroczyli dozwoloną krytykę, a ich słowa nie były oparte na prawdzie i podważyły zaufanie do Podleśnej jako psychoterapeutki. Prawniczka zaznaczyła, że jako dziennikarze, Magdalena Ogórek i Rafał Ziemkiewicz powinni znać granice krytyki i zniesławienia — czytamy na WP wiadomości.

Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się od odcinka „W tyle wizji”, podczas którego prezenterzy sugerowali, że aktywistka związana ze środowiskami LGBT+ namawia swoich pacjentów do udziału w antyrządowych manifestacjach i dopuszcza się politycznej, opozycyjnej agitacji podczas spotkań terapeutycznych.

Podczas rozmowy padły takie zwroty jak „pranie mózgu” stosowane wobec pacjentów, umiejętności gościni zostały określone jako quasi-lekarskich a o niej samej prezenter zwracał się jako do „herszta”, uczestników demonstracji nazywając „jej podwładnymi i bojówkami”.

Podczas procesu gospodarze bronili się, argumentując swoje zachowanie satyrycznym wymiarem programu, a także powoływali się na wolność mediów,

– Od tamtych wydarzeń minęły już trzy lata i naprawdę chciałabym się uwolnić od wysłuchiwania tych nieścisłości i obelg — mówiła w rozmowie z portalem OKO.press Elżbieta Podleśna.

Sprawa została początkowo umorzona przez Sąd Rejonowy. Dopiero we wrześniu 2021 roku Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił zażalenie psychoterapeutki i przekazał sprawę do rozpoznania. Ostatecznie Magdalena Ogórek i Rafał Ziemkiewicz zostali skazani na karę grzywny w wysokości 10 tys. złotych za zniesławienie Elżbiety Podleśnej na antenie TVP.

Magdalena Ogórek i Rafał Ziemkiewicz

 

Wyświetl ten post na Instagramie

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Odetchnij w końcu pełną piersią. Znamy sprawdzone sposoby
  2. Nie jedz tego wieczorem. Jeśli się zapomnisz, możesz mieć problemy ze snem
  3. „Muszę być przy nim”. Joanna Koroniewska w ostatniej chwili wszystko odwołała. Poinformowała o chorobie dziecka

Źródło: Fakt, WP wiadomości

Tagi:

Podobne artykuły

Plotki i gwiazdy

Joanna Racewicz 20 lat temu wyglądała jak kompletnie inna osoba. Aż trudno uwierzyć
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Allan wyniósł się na swoje, ma piękną dziewczynę. Co na to Edyta Górniak? "Jest go dla mnie coraz mniej"
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Dorota Chotecka w latach szkolnych wyglądała jak milion dolarów. Pokazała zdjęcie "Ale dżaga!"
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Nie tylko Anna kibicowała na trybunach. Iwona Lewandowska pokazała klasę, wybrała zaskakujący dodatek
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Synek Barbary Kurdej-Szatan wyszedł od fryzjera, ludzi zatkało. "Oczywiście się spłakałam"
Czytaj więcej >

Plotki i gwiazdy

Roksana Węgiel powiedziała, czy zrobiłaby aborcję. Jej odpowiedź nie zostawia wątpliwości
Czytaj więcej >
Aleksandra Gadzińska

Redaktorka Lelum.pl i absolwentka Kultury Japonii PJATK w Warszawie. Koneserka horrorów i filmów klasy B., a ponadto wielka miłośniczka zwierząt. Lubi być tam, gdzie coś się dzieje, choć niekoniecznie w centrum uwagi. Zaczytana w reportażach podróżniczych, zwłaszcza z dalekiej Azji, uwielbia dzielić się ciekawostkami ze świata. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]