Program TVP Info „W kontrze” uznawany jest za jeden z najbardziej kontrowersyjnych formatów stacji (mimo że konkurencja pozostaje spora). Wpływ na to ma nie tylko podejmowana tematyka, ale także osoby prowadzących – duet tworzą bowiem Magdalena Ogórek oraz Jarosław Jakimowicz. Wiele wskazuje jednak na to, że już wkrótce przestaną pojawiać się wspólnie na antenie.

Magdalena Ogórek o Jarosławie Jakimowiczu. „Mówimy innymi językami”

Ogórek uchodzi obecnie za jedną z gwiazd Telewizji Publicznej, jeszcze kilka lat temu stała jednak po innej stronie sceny politycznej. W 2015 roku została bowiem kandydatką Lewicy na urząd Prezydenta RP.

Od 2016 roku niedoszła prezydentka pracuje w TVP, od sierpnia 2020 wraz z Jarosławem Jakimowiczem – byłym aktorem, obecnie zaś zagorzałym wielbicielem rządzących – prowadzi zaś program „W kontrze”.

Mimo to od końca ubiegłego roku Magdalena Ogórek nie pojawia się na antenie. Kilka dni temu, chwilę po ujawnieniu nowych faktów w sprawie rzekomego udziału Jarosława Jakimowicza w procederze handlu tajskimi dziećmi do celów pedofilskich (podejrzenia w tej kwestii są zaś pokłosiem treści jego książki autobiograficznej z 2019 roku), media obiegła wiadomość, że prezenterka nie będzie już współprowadzącą „W kontrze”.

– Zawodowo stawiane są przed nami różne wyzwania i trzeba im sprostać, natomiast prawdą jest, że od końca grudnia nie pojawiam się w programie – przyznała sama zainteresowana w rozmowie z „Super Expressem”.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Postanowiła także odnieść się do relacji z samym Jakimowiczem.

Myślę, że dla widzów naszego programu nie jest żadną tajemnicą, że mówimy zupełnie innymi językami. Prezentujemy też może inne postawy naszego dialogu z widzami. Więcej nie mogę powiedzieć, ponieważ obowiązuje mnie pewien kanon kultury korporacyjnej – dodała.

O nowych planach stacji w stosunku do Ogórek opowiedział zaś tabloidowi dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Jarosław Olechowski.

– Pracujemy nad nowym programem w TVP Info. Będzie to program codzienny i bardzo angażujący, stąd rozważane jest odejście Magdaleny Ogórek z „W kontrze”. Ale nic nie jest jeszcze przesadzone – stwierdził.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Kim jest żona Szymona Hołowni? Ma pracę, którą w Polsce wykonuje zaledwie kilka kobiet
  2. Szklanki Magdy Gessler w Biedronce. Ile kosztują i do kiedy można kupić?
  3. Co łączy Monikę Olejnik i Jurka Owsiaka? Można się zdziwić

Redaktor