Magdalena Smalara: mąż gwiazdy serialu Przepis na życie to niezwykły człowiek. Przed laty jego historią żyła międzynarodowa opinia publiczna. Tamte dramatyczne wydarzenia stały się podstawą znanego filmu. Kim jest Krzysztof Zieliński? Nikt się tego nie spodziewał!

Wiedzie spokojne życie żony, matki oraz aktorki. Można ją regularnie spotkać na deskach warszawskiego Teatru Polskiego, a największą popularność przyniósł jej występ w serialu Przepis na życie. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, że partner gwiazdy również nie pozostaje anonimowy. Magdalena Smalara: mąż artystki ma za sobą niezwykłe doświadczenia. Wiele osób wciąż pamięta, jak udało mu się wywołać międzynarodową aferę! To szokująca i wzruszająca historia, która stała się inspiracją dla pewnego reżysera.

Magdalena Smalara: mąż gwiazdy jest znany. Kim jest Krzysztof Zieliński?

Krzysztof Zieliński i Magdalena Smalara są małżeństwem już od kilku lat. Para doczekała się wspólnego syna o imieniu Ludwig. Chłopczyk przyszedł na świat w duńskim Aksjo.

Krzysztof Zieliński jest jednym z dwóch chłopców, którzy w 1985 roku zdecydowali się na ucieczkę do Szwecji. Miał wówczas dwanaście lat, a jego starszy brat Adam – piętnaście. Nastolatkowie ukryli się pod samochodem ciężarowym i tak przejechali przez granicę niezauważeni. Gdy wszystko wyszło na jaw, polskie władze zażądały, by Krzysztof i Adam jak najszybciej powrócili do ojczyzny.

Oczekiwano, że rodzice zwrócą się do Szwecji z prośbą o ekstradycję ich dzieci. Jednak ku zaskoczeniu i niezadowoleniu polskich władz uznali, że bracia powinni sami zdecydować, gdzie chcą pozostać. Z tego powodu zawieszono ich prawa rodzicielskie. Ostatecznie Krzysztof i Adam znaleźli opiekę u jednej ze szwedzkich rodzin zastępczych.

Co robi Krzysztof Zieliński?

Krzysztof Zieliński po uzyskaniu pełnoletniości zdecydował, że nie ma zamiaru opuszczać Szwecji. Rozpoczął też studia ekonomiczne na jednej ze sztokholmskich uczelni wyższych. Obecnie pracuje w warszawskim oddziale firmy lotniczej Linetech.

W 1989 roku w oparciu o niezwykłe losy Krzysztofa i Adama powstał film 300 mil do nieba w reżyserii Macieja Dejczera. Bracia Zielińscy mieli okazję obejrzeć go na Kongresie Praw Człowieka i Obywatela w Strasburgu. Tytuł zdobył wielką popularność i został uznany za Najlepszy młody film europejski 1989 roku.

Magdalena Smalara: mąż aktorki bardzo wiele przeszedł. Na szczęście dziś może bezpiecznie podróżować zarówno do Polski, jak i Szwecji oraz cieszyć się udanym życiem rodzinnym i zawodowym.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

magdalena smalara mąż
fot. filmpolski.pl

Magdalena Smalara: mąż aktorki jest znany nie tylko w Polsce.

magdalena smalara mąż
fot. filmpolski.pl

Krzysztof Zieliński miał dwanaście lat, kiedy razem ze starszym bratem uciekł z Polski.

magdalena smalara mąż
fot. filmpolski.pl

Chłopcy zdecydowali się na ucieczkę do Szwecji.

magdalena smalara mąż
fot. filmpolski.pl

Mimo protestów ówczesnych władz Polski, nastolatkowie pozostali za granicą.

magdalena smalara mąż
fot. filmpolski.pl

Lubicie Magdalenę Smalarę?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Marta Kaczyńska nie będzie zadowolona. Były mąż wypowiedział się w skandalicznej sprawie
  2. Michał Szpak w kobiecej stylizacji na konferencji. Zainspirował się zachodnimi gwiazdami?
  3. Myśliwy strzelił do psa na oczach właścicielki. „Luna dostała prosto w głowę, strzał był precyzyjny”
  4. Nie żyje znana polityk. Zginęła w wypadku w Egipcie
  5. Znana aktorka urodziła w wieku 55 lat. Gwiazda pokazała zdjęcie słodkiej córeczki

źródła: pl.wikipedia.org, onet.pl

Redaktorka działu show-biznes w Lelum.pl. Absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Publikowała w Onecie, „Gali”, Szajn i „Maglu”. Kocha sztukę i literaturę. Miłośniczka psów, kawy i seriali. Typowy millennials.