Cała Polska była w szoku, gdy drugiego dnia Świąt Bożego Narodzenia w 2000 roku okazało się, że wschodząca gwiazda hip-hopu, Magik, popełniła samobójstwo. Co po latach mówił o tym jego syn?

Gdy jego ojciec skakał z okna swojego katowickiego mieszkania, Filip miał zaledwie 3 lata. Dopiero niedawno był w stanie ustosunkować się do śmierci taty.

Magik zabił się 21 lat temu – jak wspomina go syn?

Filip, choć oczywiście od kiedy tylko stał się świadomym człowiekiem, był pytany o jego przemyślenia na temat ojca, zdecydował się o nich opowiedzieć dopiero w rozmowie z Igorem Leśniewskim, który przygotował o Magiku krótki film dokumentalny.

– Ludzie rozkminiają, dlaczego się zabił, jak się zabił, dlaczego to zrobił, po co, w ogóle jakim był człowiekiem. Czy to jest tak naprawdę ważne? Ważne jest to, że był, był kimś i robił coś, teraz go nie ma. Temat zamknięty. Po co o tym gadać? – stwierdził Filip Łuszcz.

Choć chłopakowi ciężko mówi się o swoim ojcu, nie ma wątpliwości, że jego postać w pewien sposób go zainspirowała. Ostatecznie sam poszedł w jego ślady i zaczął tworzyć rap.

Początkowo występował pod pseudonimem Fejz. W 2018 roku wydał swój debiutancki Odzwierciedlenie. W tamtym okresie wystąpił też w akcji promującej młodych raperów o nazwie Popkiller Młode Wilki. Większej popularności jednak nie osiągnął. W ostatnim czasie publikuje kawałki pod zmienioną ksywką Fejzjestm.

Zobacz film:

Źródło: Youtube.com/ jastrzabpost.pl/ popkiller.pl

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Krzysztof Rutkowski pokazał choinkę. Ludzie wybuchają śmiechem na jej widok
  2. Agata Duda jak Zenek Martyniuk. Fani zdębieli na jej widok
  3. Gienek i Andrzej złożyli życzenia fanom. Ostatnim zdaniem rozbili bank

Geodeta z wykształcenia, z pasji dziennikarz. Interesuję się piłką nożną, muzyką i wszystkim, co jest w stanie mnie rozbawić. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@lelum.pl