Maj może być bardzo ważnym miesiącem dla sytuacji epidemicznej w Polsce. Ekspert, specjalista chorób zakaźnych dr hab. n. med. Ernest Kuchar w rozmowie z Faktem ujawnił, co może stać się wiosną. Prognoza nie napawa optymizmem. 

Porażające słowa eksperta nie napawają optymizmem. Zdaniem dra hab. n. med. Kuchara czeka nas bardzo trudny czas. Decydujące zmiany mogą zajść w maju. Fatalna prognoza eksperta sprawia, że dreszcze przechodzą po plecach.

Maj miesiącem zmian – koronawirus w Polsce

Koronawirus w Polsce przybiera na sile. Kolejne doby przynoszą rekordy zakażeń i coraz ostrzejsze obostrzenia ze strony rządu. Wielu z nas zastanawia się kiedy ten fatalny czas się zakończy. Tymczasem eksperci nie przedstawiają optymistycznych prognoz. Rozmówca Faktu, dr hab. Ernest Kuchar przedstawił zaskakujący scenariusz.

Zdaniem doktora, dopiero maj będzie decydującym miesiącem w walce z epidemią. Póki co starania rządu mogą przynieść oczekiwany rezultat w postaci zmniejszenia ilości nowych zakażeń:

-W związku z okresem wylęgania się choroby zakaźnej, efekty działań widzimy z opóźnieniem, w przypadku nowego koronawirusa, z jedno lub dwutygodniowym opóźnieniem – tłumaczy ekspert w rozmowie z Faktem.

– Dwa tygodnie od wprowadzenia pierwszych poważniejszych obostrzeń powoli mijają, miejmy nadzieję, że efekty będą zauważalne. A na efekty obostrzeń, które teraz wprowadzono poczekamy kolejne dwa tygodnie – dodał lekarz.

Choć dużo z tych obostrzeń przyniesie efekty, ekspert nie oczekuje rychłej, zauważalnej poprawy. Przed nami dopiero jesień i zima, podczas których zachorowania mogą rosnąć. Ekspert wskazał także maj, jako decydujący miesiąc przyszłego roku.

  1. Dotarła do nas najsmutniejsza wiadomość. Żegnamy cenionego na całym świecie Polaka
  2. Bardzo przykre wieści o Bogumile Wander. Mąż podjął dramatyczną, ważną decyzję
  3. Można zdębieć, Dagmara Kaźmierska urządziła scenę pod rezydencją Andrzeja Dudy. Żądała pilnej rozmowy z prezydentem

Kiedy ilość zachorowań znacznie zmaleje?

Zdaniem eksperta może tak stać się dopiero w przyszłym roku. Póki co sam Minister Zdrowia mówił o eskalacji epidemii w Polsce. Przyszłe, chłodne i sprzyjające przeziębieniom nie będą znacznie poprawiały statystyk.

-Nawet, jednak jeżeli jesienią czy zimą zachorowań wymagających hospitalizacji będzie mniej, nie będzie to jeszcze oznaczać, że koronawirus został pokonany – podkreślił lekarz w rozmowie z Faktem.

Okazuje się, że przełomowy, podobnie jak w tym roku, może być maj:

Fala zachorowań może zacząć wygasać dopiero w maju lub czerwcu przyszłego roku, tak jak w tym roku, kiedy spadek zachorowań notowaliśmy późną wiosną – powiedział lekarz.

To oznacza, że musimy być przygotowani na zwiększające się obostrzenia i w ciągu najbliższych miesięcy dużą liczbę nowych zakażonych. 

ZOBACZ ZDJĘCIE:

MAJ
fot. Jakub Kaminski/East News

Zdaniem eksperta spadek zachorowań zanotujemy dopiero w maju przyszłego roku.

ZOBACZ TEŻ:

  1. “Niebieski księżyc” pierwszy raz od 70 lat. Datę niezwykłego zjawiska lepiej od razu zapisz w kalendarzu
  2. Rząd pracuje nad nowymi restrykcjami. Chcą wprowadzić je na święta. Za polską granicą trwają rozmowy
  3. Wirusolog ujawnił, ilu zakażeń możemy spodziewać się w najbliższym czasie. Cała Polska wstrzymała oddech
  4. Tomasz: ”Najlepsze dziewczyny pochodzą z biednych rodzin. Są naiwne i zrobią wszystko, gdy szepnę im dwa słówka”
  5. Co z wejściem na cmentarze na Wszystkich Świętych? Jest odpowiedź wiceministra zdrowia
  6. Kontrowersyjny ksiądz zaproponował karę śmierci za aborcję. Nie mieści się w głowie
  7. Przypaliła ulubione garnki w domu. Na szczęście okazało się, że w lodówce miała najlepszy z możliwych ratunek

Źródło: fakt.pl

 

Poprzedni artykułSkandal w ”Kuchennych rewolucjach”. Wyzwiska i porażające słownictwo, Gessler zaczęła straszyć sądem
Następny artykułPodczas dzisiejszej mszy nagle na środek kościoła wyszła kobieta. Wszyscy zamarli, w rękach trzymała transparent
Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl