Majówka 2020: Gdzie będziemy mogli zrobić zakupy? W tym roku weekend majowy przypada na piątek, sobotę i niedzielę, a z powodu zakazu handlu, niektóre ze sklepów będą musiały zostać zamknięte. Dodatkowo nie możemy zapominać utrudnieniach, wynikających z panujących obostrzeń. W jakich godzinach i które sieci handlowe będą wciąż otwarte w majówkę? 
 
Majówka 2020: Gdzie zrobimy zakupy 1, 2 i 3 maja? Które sieci handlowe będą musiały zostać zamknięte i co z godzinami dla seniorów? Ważne informacje dla tych, którzy będą chcieli wybrać się do sklepu w weekend majowy. 
 
 
 
Majówka 2020: Sklepy otwarte 1 maja
 
Niektóre sklepy wciąż pozostaną otwarte w majówkę 2020. W pierwszy dzień weekendu majowego obchodzimy święto pracy, w którym obowiązuje również zakaz handlu. Jakie sklepy będą otwarte 1 maja?
 
 
 
1 maja będą otwarte sklepy osiedlowe, w których klientów obsługuje właściciel, markety na dworach kolejowych, stacje benzynowe, apteki i żabki, które działają jako placówki pocztowe.
  1. Premier Morawiecki spotkał się z dziećmi. Nikt nie spodziewał się jego słów
  2. Widok odbiera mowę. Grób córki Eleni 26 lat po tragicznym morderstwie wyciska łzy z oczu
  3. Koronawirus: Jest ważny apel Belgów. Jedzcie frytki przynajmniej dwa razy dziennie

Godziny otwarcia sklepów w majówkę 2020

Zakupy zrobimy również 2 maja, jednak z powodu obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa zamknięte pozostaną sklepy w galeriach handlowych, z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek i drogerii oraz wielkopowierzchniowe markety budowlane. 

3 maja z powodu zakazu handlu, a także Święta Narodowego, sklepy pozostaną zamknięte. W drugi dzień majówki 2020 nie będą obowiązywały jednak godziny dla seniora, gdyż przypada ona na weekend. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

majówka 2020
Fot. MichaelGaida, Pixabay

W majówkę 2020 wiele sklepów zostanie zamknięte.

majówka 2020
Fot. kc0uvb, Pixabay

1 maja zakupy zrobimy na stacjach czy sklepach osiedlowych obsługiwanych przez właścicieli. 2 maja sklepy zostają otwarte, a także nie obowiązuje godzina dla seniorów, natomiast 3 maja to dzień ustawowo wolny od pracy, w który obowiązuje zakaz handlu.

ZOBACZ TEŻ:
Poprzedni artykułOjciec zaginionego Kacperka szedł ze spuszczoną głową. Najnowsze fakty
Następny artykułPippi Langstrumpf, była uwielbiana przez dzieci. Dziś aktorka zachwyca równie mocno
Redaktorka działu life-style w Lelum.pl. Redaktor, copywriter i stylistka. Pisanie i moda od zawsze były bliskie jej sercu. Na swoim koncie ma publikacje w wielu branżowych portalach oraz czasopismach. Prywatnie miłośniczka Basquita i czarnej kawy.