Majówka zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji wielu z nas może mieć w planach zorganizowanie grilla. Czy jest to możliwe w czasie kwarantanny? Owszem, można to zrobić jednak pod jednym, bardzo ważnym warunkiem. W przeciwnym razie nasze grillowanie może nas słono kosztować.

Majówka zgodnie z naszymi przyzwyczajeniami to czas wyjazdów, odpoczynku i spotkań ze znajomymi. Jeśli mamy działkę możemy się na nią wybrać, urządzić grilla. Jest jednak jeden podstawowy warunek, który uchroni nas przed słonym mandatem!

Majówka – grill pod jednym warunkiem

Grill jest świetnym rozwiązaniem na spędzenie ciepłych, wiosennych dni pod chmurką. Jeśli mamy taką możliwość, mamy działkę lub mieszkamy w domu z ogrodem, możemy spokojnie rozpalić grilla. Nie możemy jednak zapominać, że trwa kwarantanna, a ta rządzi się swoimi przepisami, za których złamanie możemy ponieść naprawdę wysoką karę.

Zorganizowanie grilla jest dozwolone, natomiast nie wolno nam organizować spotkań ze znajomymi czy dalszą rodziną. Wszystkie zasady bezpieczeństwa nadal obowiązują. Jak podaje Onet, za zorganizowanie spotkania towarzyskiego grozi nam i wszystkim jego uczestnikom mandat w wysokości 500 zł, natomiast jeśli sprawa zostanie przekazana do sanepidu nawet 30 000 zł!

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

  1. Dominika Gwit miała już dość pytań o wagę. Ma ważny powód, dlaczego nie zamierza się odchudzać
  2. Przenigdy nie zamawiaj w knajpie wody z cytryną. Konsekwencje mogą być opłakane
  3. Joanna Koroniewska pozwoliła mężowi wziąć się za swoje włosy. Nie miał litości, wszystko uwiecznił na nagraniu

Czy można zrobić grilla?

Tak, można zrobić grilla w nadchodzący weekend, jednak należy pamiętać o panujących obostrzeniach. Oznacza to, że możemy grilla zorganizować z małżonkiem, dziećmi, osobami, z którymi mieszkamy. Zapraszanie kogokolwiek więcej może się źle skończyć. Choć przysługuje nam odwołanie się od mandatu, to w takim przypadku sprawa jest raczej bezdyskusyjna.

Dziennik Gazeta Prawna podaje, że do tej pory suma z wystawionych mandatów wynosi aż 8,3 miliona złotych. Większość z nich dotyczy łamania przymusowej kwarantanny. Niektórzy otrzymywali mandaty za spacery po parkach czy jazdę na rowerze po bulwarach – jeszcze do poniedziałku 20 kwietnia wizyty w tych miejscach były zabronione.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

majówka
fot. unsplash.com/ Johanna Dahlberg

Grill w ogrodzie lub na działce sprawi nam mnóstwo przyjemności. Warto jest więc go zorganizować. Należy jednak pamiętać, że możemy zrobić to tylko w kręgu rodziny, z którą mieszkamy.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Coraz więcej osób w metrze. Wraca stan sprzed epidemii, pasażerów przybywa
  2. Jeden kraj jest bliski zwycięstwa. Wspaniałe wiadomości z zagranicy
  3. Suczka mastifa pobiła absolutny rekord. Właściciele przecierali oczy ze zdumienia przy porodzie
  4. Lekarz wyśmiał sposoby na maseczki z internetu. Wyjaśnia, co naprawdę należy z nimi robić
  5. Tak zrobisz najlepsze na świecie ciasto do pizzy. Zajmie Ci tylko 30 min, poczujesz się jak we włoskiej restauracji
  6. Wiadomości TVP przeszły same siebie. Trudno uwierzyć, że ich pasek naprawdę został wyemitowany

źródło: onet.pl

Redaktorka w Lelum.pl. Studentka kulturoznawstwa na UKSW w Warszawie. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki. Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: ​redakcja@lelum.pl