Makaron – ten prosty, niepozorny składnik naszych potraw. Wydawałoby się, że wiemy o nim wszystko, bo przecież nic prostszego – wrzucić produkt do gorącej, osolonej wody, odczekać kilka minut zgodnie z czasem podanym na opakowaniu, odcedzić i…

No właśnie. Cedzenie – ta najbardziej prozaiczna czynność, to coś, co możemy zrobić zupełnie nie tak. Udowodnił to pewien mężczyzna, na którego metodę powołuje się brytyjska gazeta The Daily Mirror. Dziennikarze zapewniają, że zaprezentowana metoda cedzenia makaronu sprawia, że nie mamy ochoty wracać do dawnego nawyku. A także że odmieniła życie już pół miliona ludzi, którzy obejrzeli instruktażowe wideo.

Makaron: jak go odcedzić

Jak się okazuje, większość z nas odcedza źle makaron – a wszystko to z powodu nawyku. Kiedy widzimy durszlak, po prostu przelewamy zawartość garnka do środka jak do miski i czekamy, aż woda wypłynie przez dziurki. Podobny nawyk mamy, jeśli do dyspozycji zamiast durszlaka mamy jedynie sitko.

Tymczasem jest łatwiejsza metoda, i to właśnie na nią powołują się lifehacker i dziennikarze. Podkreślają oni, że sitko nie zostało ukształtowane po to, by być miską z dziurkami, czyli zamiennikiem durszlaka. Przeciwnie, znacznie wygodniej jest wsadzić je wypukłą stroną do garnka. Dzięki temu uchwyt rondelka, jeśli to w nim gotowaliśmy makaron, wraz z uchwytem sitka są do siebie równoległe i można razem chwycić je jedną ręką. Pozostaje już tylko energicznie, ale delikatnie obrócić garnek, tak by woda wyciekła do zlewu, a makaron pozostał w środku.

  1. Babcia Kiepska w młodości była nieziemsko piękną kobietą. Mężczyźni szaleli na jej punkcie
  2. Ministerstwo Zdrowia wydało pilny komunikat. Diametralna zmiana dotycząca przyszłych lekarzy

Makaron: łatwiejsza metoda odcedzania

Przedstawiona w instrukcji metoda wzbudza jednak kontrowersje. Niektórzy użytkownicy czują się oświeceni. Mówią, że przedstawiona metoda odmieniła ich życie. Żałują, że nie pomyśleli o tym wcześniej. Inni z kolei argumentują, że sitko to sitko – jest przeznaczone do tego, by cedzić makaron tradycyjną metodą.

ZOBACZ ZDJĘCIE I WIDEO:

A wy jak uważacie? Czy ta prosta sztuczka odmienia także wasze życie? A może wolicie tradycyjną metodę cedzenia makaronu?

spaghetti
fot.pexels.com

Znaliście tę metodę wcześniej?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Tragiczna wiadomość o śmierci aktora obiegła media. Miał 62 lata
  2. Fatalne informacje dla setek osób w całej Polsce. Tesco podjęło decyzję, nie ma odwrotu
  3. Pamiętacie Edwarda Żentarę? W dzień jego śmierci działy się wstrząsające rzeczy
  4. Dramat nastolatki, zaczęła zmieniać się w staruszkę. Jej ciało wygląda, jakby miała 80 lat, wszystko przez chorobę
  5. Podczas porodu lekarz nagle zaczął krzyczeć. Widok dziecka kompletnie go zmiażdżył, nie wiedział co robić
  6. Do szarlotki jak znalazł, tarte jabłka do słoików, smak lata całym rokiem

źródło: The Daily Mirror