Makijaż to dla niektórych kobiet obowiązkowa część toalety porannej, bez niego nie wyjdą do pracy, stracą swoją pewność siebie. Są wśród nas także takie, które nie przepadają za uczuciem makijażu na twarzy. Kilka kobiet na jednym z forów zdradza swoje doświadczenia w makijażu i bez. Okazało się, że ludzie patrzą na nie wtedy zupełnie inaczej!

Makijaż z założenia ma dodawać nam urody i pewności siebie, jednak nie wszystkie lubimy i potrafimy ładnie się umalować. Kobiety zdradzają, jak są określane w zależności od tego, czy noszą makijaż, czy nie. Od przeciętnej czy niewidzialnej, do wulgarnej i atencyjnej.

Makijaż – jak traktują nas inni w nim lub bez niego?

Pierwsza z zapytanych kobiet, która opowiedziała o swoim samopoczuciu bez i w makijażu:

– Po pierwsze moja twarz różni się diametralnie kiedy jest umalowana lub nie. Zauważyłam, że makijaż wpływa nie tylko na mój wygląd, ale też zachowanie. Staje się pewniejsza siebie, bardziej asertywna. Mężczyźni nie szczędzą mi atencji – napisała na jednym z forów.

Okazuje się, że niepomalowana już nie robi takiego wrażenia, a nawet wtapia się w tłum.

– Brak makijażu powoduje, że wyglądam jak inni, niczym się nie wyróżniam. Wiele osób wtedy pyta, czy jestem chora, ale to wynik tej różnicy między wizerunkami. Lubię nie nosić makijażu wtedy gdy czuję się zamknięta w sobie. Nikt nie zwraca na mnie uwagi, nie muszę z nikim rozmawiać – wyznaje.

Wrażenia innej kobiety przedstawiają się następująco:

– W makijażu panowie zagadują mnie, szukają kontaktu. Wyglądam na tyle dobrze, że tracę swoje koleżanki, które są zazdrosne o mój wygląd i są w stanie mnie skrzywdzić, byleby mi dopiec – opowiedziała dziewczyna.

Brak makijażu niestety widocznie wpływa też na relacje w pracy.

– Z kolei mężczyźni kiedy nie mam makijażu, traktują mnie jak przyjaciela, a nie seksowną zabawkę, gdy zależy mi, by w pracy mnie słuchali, nie mogę dobrze wyglądać. To chore – kontynuuje rozgoryczona.

  1. Ojczym 6-latka sprzedał swój telefon. Pozostawił na nim porażające nagrania, stanie przed sądem
  2. Nastolatka zaprosiła do domu kolegę, chciała mu pomóc. Nagranie z kamer ujawniło porażające fakty

Bez makijażu inni nas nie widzą?

Wrażenia wielu kobiet się pokrywają. Okazuje się, że kobiety bez makijażu czują się niezauważalne. Jeśli nie wyglądają zbyt dobrze, mają wokół siebie więcej przyjaciół – inne kobiety nie są zazdrosne, mężczyznom wyłącza się tryb przedmiotowego traktowania urody swoich koleżanek.

– Jestem uzależniona od makijażu, bo czuję się w nim fantastycznie i podkreśla mój charakter. Jeśli go nie noszę, najpewniej jestem na wakacjach. Makijaż to wybór i nie wolno sugerować się gustem innych. Zresztą najładniejsza skóra jest zdrowa i nawilżona, a najładniejsze oczy to te wypoczęte, niespuchnięte od zmęczenia i płaczu, tylko szczęśliwe! Makijaż w niczym nie pomoże, jeśli o siebie nie dbamy – twierdzi jedna z respondentek. 

Zdania są jak widać różne, jednak jedno jest pewne – makijaż bardzo zmienia sposób, w jaki jesteśmy postrzegane.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

makijaż
youtube.com/MEN 101

Kobiety jednoznacznie stwierdziły, że w makijażu bardziej podobają się mężczyznom.

makijaż
youtube.com/ MEN 101

Kobiety bez makijażu czują, że ważniejsze jest ich wnętrze i osobowość. Niektóre nawet niewiele pomalowane czują się zbyt wulgarnie.

makijaż
youtube.com/MEN 101

Kobiety podkreślają, że najważniejsza jest zdrowa, zadbana twarz i to ona dodaje nam wdzięku – nie sam makijaż. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Dorota Szelągowska w zupełnie nowym wydaniu. Uwagę zwraca przede wszystkim fryzura
  2. Kotlety jajeczne z pieczarkami. Skutecznie zastąpią mięso, a przygotowanie jest banalne
  3. Paulina Smaszcz-Kurzajewska zdradza, jak dogaduje się z byłym mężem. „Rano dzwoni, czy zjemy razem śniadanie”

Źródło: boredpanda.com

Poprzedni artykułNajpiękniejsza dziewczyna świata? 26-latkę regularnie podrywają największe światowe gwiazdy
Następny artykułNie żyje wokalistka Alibabek. Długo walczyła z guzem mózgu
Redaktorka w Lelum.pl Kulturoznawca w specjalizacji teatralnej. Wielbicielka jogi. Codziennie zaczyna poranek od powitania słońca i medytacji. W każdej wolnej chwili czyta książki.