Makijaż jest elementem codziennego życia większości kobiet. I o ile wykonywany od czasu do czasu, na wyjścia, większe imprezy czy wydarzenia może być świetną zabawą, o tyle nakładany codziennie prędzej czy później stanie się przykrym obowiązkiem. Niektóre kobiety czują potrzebę, żeby pasją do makijażu zarazić swoje dzieci i to jak najwcześniej i malują nawet dwuletnie dziewczynki.

Wraz ze wzrostem popularności makijażystów na Instagramie zwiększa się przekonanie o tym, że makijaż to hobby jak każde inne. Wychodząc z takiego założenia, zapominamy i jednym, bardzo istotnym elemencie: ta sztuka, w jej obecnym kształcie, służy de facto do zmieniania kształtu naszych twarzy. Tak, jest to bardzo imponujące, ale czy małym dziewczynkom potrzebna jest taka praktyka?

Makijaż dla dzieci?

Kiedy malują się dorosłe kobiety — to ich wybór. Są świadome tego, jak wyglądają w nim i bez niego i każda sama może zadecydować, w którym wydaniu czuje się najlepiej. Dzieci jednak nie są w stanie ocenić takich kwestii, dlatego rodzice powinni świadomie za nie decydować.

makijaż
instagram.com

To wygląda po prostu smutno. 

Niestety, nie każdy jest tego świadomy. Te kobiety, malując swoje kilkuletnie córeczki, zapewne nie widziały w tym nic dziwnego. A widok, to trzeba przyznać, jest po prostu dziwny. Kiedy patrzymy się na buźkę kilkuletniego dziecka i widzimy ostry makijaż, wygląda to nieco niepokojąco.

Makijaż nie musi być szkodliwy

Chociaż te zdjęcia budzą oburzenie, nie musiałoby wcale tak być. To naturalne, że dziecko widząc malującą się mamę, chcę ją naśladować. Każde dziecko wysmarowało sobie kiedyś pół twarzy maminą szminką i było z tego powodu z siebie bardzo zadowolone. Jednak zabawa szybko może przerodzić się w spory problem.

Jednak żeby makijaż był dla kogokolwiek naturalny, powinien wynikać z naszej potrzeby kreowania rzeczy i ozdabiana naszych twarzy. Zazwyczaj malujemy się, żeby wyglądać „lepiej”, bo przekonane jesteśmy, że coś jest z naszym wyglądem nie tak. Czy małym dziewczynkom warto wkładać takie przekonania do głowy od najmłodszych lat? Każdy powinien ocenić to sam.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

makijaż
instagram.com

Po co dziecku taki makijaż?

makijaż
instagram.com

To maleństwo na pewno nie poprosiło o niego mamę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Jest wyrok więzienia za palenie w piecu niewłaściwymi materiałami. Walka ze smogiem się zaostrza
  2. Na pierwszy rzut oka nie nadają się na modelki. Te dziewczyny zmieniają utarte standardy piękna
  3. Wiele rzeczy może popsuć wesele. Dzięki pijanej koleżance panna młoda nigdy nie zapomni tego dnia
  4. Poród na autostradzie. 21-latka urodziła dziecko na A4
  5. Napisała przy wejściu: „Tu mieszka pies z rodziną”. Nie chodziło jej o zwierzę
  6. Informacje, przez które nagła śmierć Zbigniewa Wodeckiego sprzed dwóch lat zasmuca jeszcze bardziej. Był niesamowitym człowiekiem

źródła: jestpozytywnie.pl

Poprzedni artykułZwierzęta są narażone na działanie smogu równie mocno, jak ludzie. Skutki są katastrofalne
Następny artykułNaturalne maseczki do włosów. Proste i szybkie przepisy z domowych produktów
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego