Makijaż to dla wielu osób absolutnie niezbędna część codziennego wyglądu. Nie możemy jednak zapominać, że z jego nakładaniem i codziennym noszeniem powinno się również wiązać dbanie o higienę. Niestety, nie każdy o tym pamięta. Ta kobieta doprowadziła do skrajnego zaniedbania w tej kwestii. 

Higiena to jedna z najważniejszych kwestii, która pozwala nam na zapewnienie dobrego zdrowia. Jeśli o nią nie dbamy, narażamy się na wiele problemów i infekcji. Również makijaż i jego wykonywanie wymaga, żebyśmy zadbali o takie rzeczy, jak jego usuwanie, czyszczenie pędzli i innych przyborów. Niestety, są ludzie, którzy traktują go jak maskę, która zasłoni każdy brud.

Zapomniała, żeby zmywać makijaż

Amerykanka miała bardzo dziwny sposób malowania się. Przed pójściem spać, nie zmywała tuszu do rzęs, jak to się normalnie robi, tylko zostawiała go na rzęsach, dopóki nie zaczynał już wyglądać absurdalnie źle. Jak możemy się domyślać, absolutnie nie był to dobry pomysł. 

Dopiero mając 50 lat, kobieta zgłosiła się do lekarza, ponieważ czuła, że w jej oku znajduje się coś, co bardzo ją uwiera. Okazało się, że rzeczywiście, coś tam było. Dokładnie rzecz ujmując, były to grudki makijażu, które przez lata zbierały się pod powieką kobiety. Kiedy lekarka zobaczyła, co się tam zgromadziło, po raz pierwszy w swojej karierze była bliska utraty przytomności.

Wyniosła z tego naukę

Kobieta zrozumiała swój błąd, kiedy musiała zostać poddana półtoragodzinnemu zabiegowi usuwania starego makijażu spod jej powieki.

— Białka moich oczu były przekrwione. Wpadłam w zły nawyk niezmywania makijażu przed snem. Nie powinnam była do tego dopuścić. To bardzo ważne, aby zmywać makijaż każdego wieczoru — napisała na swoim Facebooku.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

makijaż
facebook.com/theresa.finisterlynch

Kobieta strasznie się zaniedbała. 

makijaż
facebook.com/theresa.finisterlynch

Teraz wie, że nie może zapominać o higienie. 

makijaż
facebook.com/theresa.finisterlynch

Usuwanie grudek trwało półtorej godziny. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Prosiła lekarzy o wykonanie badań profilaktycznych, ale się nie zgodzili. Teraz zostały jej 3 lata życia
  2. Najbardziej uparte znaki zodiaku. Gdy mają jakieś postanowienie, nic nie jest w stanie ich zatrzymać
  3. Dagmara Kaźmierska wyznała, że była uzależniona. Przez nałóg straciła majątek, uratowało ją więzienie
  4. Wywiesili kartkę z błagalnym apelem do sąsiadów. Problem dotyczy wielu osób
  5. Na twarzy pojawił się jej nowotwór. Powód? Duża część kobiet robi to regularnie

źródła: webniusy.com

Poprzedni artykułDziennikarz apeluje o bezpieczeństwo Roksany Węgiel i Viki Gabor. Do akcji wkroczyła też Kayah
Następny artykułAdoptuj, nie kupuj. Zwierzęta ze schronisk potrzebują miłości
Redaktorka działu lifestyle w lelum.pl Studentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim na specjalizacji medialnej. Interesuje się literaturą romantyzmu. Pisanie zawsze było jej pasją, którą rozwijała już od dzieciństwa. Dziennikarstwo jest karierą bliską jej sercu, chociaż nie wybrała tego kierunku studiów, by pracować nie tylko nad swoim warsztatem pisarskim, ale i pogłębiać miłość do Juliusza Słowackiego