Makijaż dla małych oczu. Poznaj siłę makijażu

 

Adele

Obraz 1 z 5

Fot.instagram.com @adeleoholic

Makijaż dla małych oczu to nie lada wyzwanie. Jednak dzięki znajomości pewnych zasad i tricków możemy sprawić, że nasze małe oczy będą wydawać się większe. Jeśli wasze oczy są dość małe i chcecie je optycznie powiększyć, mamy dla was kilka praktycznych, makijażowych porad.

Makijaż to sztuka, którą warto opanować. Dzięki odpowiedniemu nałożeniu kosmetyków i dobraniu właściwej kolorystyki, możemy sprawić, że nasza twarz będzie wyglądać dokładnie tak, jak tego chcemy. Małe oczy nie będą już problemem, ponieważ dzięki kilku trickom pokażemy wam, jak je powiększyć.

Makijaż dla małych oczu. Jak optycznie powiększyć oczy?

Musimy pamiętać, że makijaż dla małych oczu składa się z kilku części. Postanowiłyśmy ułatwić wam naukę powiększania oczu i każdy etap rozpisałyśmy oddzielnie.

PRZYGOTOWANIE OKA. Najpierw musimy zadbać o odpowiedni stan skóry wokół oczu. Jeśli pod naszymi oczami często pojawiają się cienie lub sińce, powinnyśmy poświęcić więcej czasu na doprowadzenie stanu naszej skóry wokół oczu do porządku. Cienie pod oczami najczęściej są wynikiem złej diety, zmęczenia lub niewyspania. Najlepiej poradzi sobie z nimi długi, zdrowy sen, okłady z ogórka lub rumianku, tłusta maść witaminowa nakładana na noc (z witaminą A i E) lub specyfiki przeznaczone konkretnie do walki z cieniami i sińcami pod oczami, które znajdziemy w każdej drogerii lub aptece. Jeśli cienie mimo tych zabiegów nie znikną, może to oznaczać, że problem leży głębiej i należałoby udać się do lekarza, który oceni, czy powodem nieznikających sińców jest choroba lub konkretne schorzenie. Kiedy już poradzimy sobie z niewygodnymi sińcami i wszelkimi zaczerwienieniami wokół oczu, czas na makijaż tej części oka.

Warto zainwestować w dobry korektor lub concealer, który nałożymy pod oczy, by zakryć ewentualne cienie lub przebarwienia. Jeśli cienie nie są bardzo widoczne, wybierzmy lekki concealer. Jeśli borykamy się z problemem widocznych sińców pod oczami, lepiej nałożyć korektor, który dokładnie zakryje wszystkie niedoskonałości skóry. Tak przygotowana twarz będzie idealną bazą pod makijaż dla małych oczu.

BRWI. Brwi są niezwykle istotne, jeśli chodzi o makijaż dla małych oczu. Odpowiednio zaznaczone łuki brwiowe mogą pomóc nam optycznie powiększyć oczy. Słabo zaznaczone brwi pozbawiają twarzy wyrazu. Zbyt mocno zaznaczone brwi, zamiast pomóc, mogą nam tylko zaszkodzić. Równowaga jest kluczem do sukcesu. By optycznie powiększyć swoje oczy, warto nieco przedłużyć końce brwi kredką.

Jak powiększyć oczy makijażem?

POWIEKI. Odpowiednia barwa cieni do powiek może skutecznie powiększyć nasze oczy lub sprawić, że będą wyglądać na jeszcze mniejsze niż są w rzeczywistości. Bezpośrednio po nałożeniu podkładu na powieki, warto również oprószyć je pudrem – dzięki temu cienie nie będą wchodzić w załamania powiek. Pamiętajmy, że osoby o małych oczach powinny wybierać raczej jasne cienie do powiek — najlepsze będą odcienie srebra i kości słoniowej. Nakładanie jasnych ciepłych kolorów na centralną część powiek optycznie wysunie je i powiększy. Najlepiej użyć matowych lub lekko połyskujących cieni do powiek — zbyt świecące sprawią dodadzą makijażowi ciężkości.

Dlaczego ciemnych kolorów nie powinny używać osoby o małych oczach? Ciemne kolory sprawiają, że oczy wydają się mniejsze. Cienie o ciemnych i chłodnych barwach stosuje się tylko i wyłącznie, by oko przykuwało uwagę — nakłada się je w niewielkich ilościach w zewnętrznym kąciku i załamaniu powieki. By otworzyć oczy, w wewnętrznym kąciku warto nałożyć jasny cień.

Barwę cienia do powiek powinnyśmy dobrać do koloru naszych oczu — kobietom niebieskookim najlepiej będą pasowały brązy, zielonookim — fiolety, brązowookie kobiety powinny wybrać cienie niebieskie i szare.

Jak podkreślić i powiększyć oczy?

OCZY. Kiedy nałożymy cień do powiek, nasz makijaż dla małych oczu jest już w połowie wykonany. Możemy przejść do kolejnego etapu, jakim jest nakładanie kredki i eyelinera. Jeśli nie mamy wprawy w używanie eyelinera, możemy użyć kredki. Warto jednak zaprzyjaźnić się z tym kosmetykiem, ponieważ może on stać się naszym największym sprzymierzeńcem w powiększaniu oka. Jeśli nie mamy pewności w ręce, nasza przygoda z nakładaniem eyelinera może zakończyć się nałożeniem zbyt grubej i ciężkiej kreski, która w efekcie zmniejszy optycznie nasze oko. Kiedy rysujemy kreskę, zaczynamy od wewnętrznej części powieki i kierujemy się ku zewnętrznej stronie oka — kreska powinna być coraz grubsza i kończyć się zalotnym trójkątem (tzw. kocie oko). Jeśli możesz, użyj ciemnogranatowego eyelinera, który wyciągnie biel oka i dodatkowo sprawi, że oko będzie jaśniejsze i większe. Kredka na dolnej części oka powinna podkreślić nie więcej niż 1/3 linii zaczynając od zewnętrznej strony oka.

RZĘSY. Podkreślenie rzęs obficie tuszem sprawi, że nasze oczy od razu będą optycznie powiększone. Podkręćmy rzęsy zalotką, a później nałóżmy tusz — wystarczy zaaplikować tusz na górną cześć oka. Większą część tuszu polecamy nałożyć na zewnętrzną część rzęs. Nie musimy użyć tylko czarnego tuszu — jeśli mamy możliwość, ciemnogranatowy kolor mascary w połączeniu z bielą gałek ocznych sprawi, że nasze oczy będą wydawać się większe i jaśniejsze.

Jak widzimy makijaż dla małych oczu wcale nie jest tak trudny, jak mogłoby się wydawać. Należy pamiętać o kilku zasadach i zwracać uwagę na kolory — tak jak w sztuce, kolory mogą ulepszyć, lub zepsuć obraz, tak samo w kosmetyce odpowiednio dobrane barwy mogą sprawić, że nasze małe oczy będą optycznie powiększone.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

via GIPHY

 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Makijaż permanentny. Wszystko, co powinnaś o nim wiedzieć
  2. Najmodniejszy makijaż na sezon jesień i zimę 2018/2019
  3. Szybki makijaż? To nowy hit, który na stałe wchodzi w życie

źródło: ofeminin.pl, party.pl boska.pl, elle.com, vogue.com