Makijaż odmładzający po 40 może sprawić, że nasza cera znowu będzie świetlista i pełna kolorytu! Zastosowanie kilku bardzo prostych tricków pomoże w osiągnięciu młodzieńczego i świeżego wyglądu. Na co należy zwrócić szczególną uwagę? Jakie kosmetyki są wskazane dla pań po 40 roku życia? Przedstawiamy 5 ZŁOTYCH zasad młodego wyglądu!

Kobieta w każdym wieku powinna być dumna ze swojego wyglądu. To właśnie te niewielkie zmarszczki i inne widoczne zmiany na naszej twarzy, nadają nam szlachetnego i dojrzałego wyglądu. Są jednak sposoby, by ukryć to, za czym nie przepadamy oraz uwypuklić te elementy, które najbardziej w sobie lubimy. Jak to zrobić? Z naszą pomocą nie spojrzycie na sztukę makijażu w ten sam sposób, co dotychczas!

1.Jaki podkład dla dojrzałej cery? 

Podstawą każdego makeupu jest dobranie odpowiedniego dla naszej skóry podkładu. Po 40 roku życia postawmy więc na te, które mają właściwości liftingujące. Ważne, by zawierały składniki odbijające światło. To dzięki temu nasza cera stanie się rozświetlona, pełna naturalnego blasku i świeżości.

Zrezygnujmy z podkładów w formie kompaktowej. Wszystkie niedoskonałości naszej twarzy zostaną uwypuklone. Zamiast tego postawmy na płynną konsystencję. 

Jak wybrać kolor? Odcień tego kosmetyku powinien być jak najbardziej zbliżony do koloru naszej skóry. Dobierajmy go w świetle dziennym, rozcierając go na policzku i szyi.

2. Jak pozbyć się sińców pod oczami?

Z biegiem lat skóra pod oczami staje się mniej elastyczna, a co za tym idzie- zaczyna wyraźnie opadać, przybierając różniący się od reszty twarzy kolor. Dla wielu kobiet jest to spory problem, z którym nie do końca potrafią sobie poradzić. Makijaż odmładzający po 40 sprawdzi się również w tej kwestii!

Jak zatuszować worki pod oczami? Podstawowym kosmetykiem, który okaże się pomocny, jest korektor. Jeśli opuchlizna przybrała siny kolor, zastosujmy korektor w odcieniu beżowym, jeśli brązowe- żółty.

3. Na jaki makijaż oka postawić? 

Po przekroczeniu wspomnianego wieku należy postawić przede wszystkim na elegancję i klasykę. Zrezygnujmy z mocnego i przerysowanego makijażu oka. Pozorna próba podkreślenia tego elementu naszej twarzy może okazać się odwrotna w skutkach. 

Jeśli dotknął nas problem opadającej powieki, rysowanie kresek może okazać się bardzo uciążliwe. Zamiast tego postawmy na delikatne cienie w stonowanych kolorach- brązowym, beżowym oraz złotym. Eyeliner możemy zastąpić miękką kredką, delikatnie podkreślając linię rzęs.

4. Makijaż odmładzający po 40: Jak rozświetlić policzki?

Kluczem do podkreślenia naszej urody są odpowiednio wyeksponowane i podkreślone policzki. Taki efekt możemy osiągnąć nie tylko za pomocą przeznaczonego do nich różu, lecz również rozświetlacza i bronzera, który uwypukli ich kości.

Wielu wizażystów zaleca, by podkreślać te miejsca, które najszybciej się opalają, czyli policzki, czoło, podbródek oraz grzbiet nosa.

Pamiętajmy o tym, by zaaplikowany bronzer odpowiednio zblendować, a jego nadmiar usunąć za pomocą chusteczki!

5. Jak odpowiednio podkreślić brwi?

Z biegiem lat nasze brwi stają się osłabione, a w efekcie zaczynają wypadać. Niezbędne jest więc ich podkreślenie w sposób bardzo delikatny i naturalny. Przerysowane brwi nie są wskazane w żadnym wieku. 

Istnieje kilka metod ich malowania. Wszystko zależy od preferencji i wygody. Kolor naszych brwi powinien być jak najbardziej zbliżony do ich naturalnego odcienia. 

Niezależnie od tego, czy decydujemy się na kredkę, cienie, czy pomadę, postarajmy się o jak największą dokładność. Przyjrzyjmy się włoskom i ich pierwotnemu kształtowi. Zbyt zaokrąglone lub wygięte w łuk włoski daleko odbiegają od estetycznego i naturalnego wyglądu. 

Początek naszych brwi powinien być podkreślony znacznie delikatniej niż ich koniec. Nie wybierajmy produktów o gęstej konsystencji, gdyż te, osiadając na naszych włoskach, przyczynią się do zbyt ciężkiego efektu. 

Zobacz zdjęcia: 

Makijaż odmładzający po 40
instagram.com @amandaramsaymakeup

Makijaż odmładzający po 40 to propozycja dla wszystkich pań, które chcą, by ich cera wyglądała świeżo i promieniście.