Makijaż permanentny brwi to ratunek dla wszystkich kobiet, które borykają się z problemem rzadkich włosków lub bardzo nieregularnego kształtu. Na czym polega makijaż permanentny brwi? Ile kosztuje zabieg? Poznaj najważniejsze zasady i oczaruj wszystkich nowym spojrzeniem!

Wspomniany zabieg zyskał ogromną popularność lata temu. Niestety, nieumiejętnie wykonany może wyrządzić ogromną krzywdę, zupełnie mijając się z oczekiwanym efektem. Podpowiadamy więc, jak powinien przebiegać profesjonalnie wykonany zabieg. Wspomnimy również o wybranych metodach i ich skutkach.

Na czym polega makijaż permanentny brwi?

Makijaż permanentny brwi, jak sama nazwa wskazuje, ma zapewnić długotrwały efekt, który utrzymuje się nawet do dwóch lat. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę barwnika przy pomocy niewielkiej igły. Sam proces nieco przypomina tatuowanie, dlatego higiena i profesjonalizm mają tu ogromne znaczenie. Makijaż permanentny brwi powinien być wykonywany wyłącznie przez wykwalifikowaną kosmetyczkę- lingeristkę.

Makijaż permanentny brwi- metody

Istnieje kilka sposobów wykonywania wspomnianego zabiegu. Wyróżnia się dwie metody: piórkową (włoskową) i cieniowania (ombre). Wszystko zależy od osobistych preferencji klientki oraz zaleceń ze strony kosmetyczki.

1. Makijaż permanentny brwi- metoda piórkowa

Metoda piórkowa, nazywana również włoskową, polega na stopniowym wprowadzaniu pigmentu w skórę w sposób liniowy. Lingeristka uzupełnia nasze brwi, rysując cienkie kreseczki, które mają przypominać włoski. To propozycja dla wszystkich pań, którym zależy na bardzo naturalnym looku. Zabieg może trwale rozwiązać problem rzadkich włosków i braków w łuku brwiowym.

2. Makijaż permanentny brwi- ombre

Metoda ombre to nic innego jak wykonanie rysunku, który ma stworzyć wrażenie pełniejszych brwi. Kosmetyczka najpierw rysuje kształt kredką, a następnie wypełnia jego kontury przy pomocy pigmentu. Efekt ombre sprawia, że brwi wyglądają bardzo naturalnie. Wszystko za sprawą delikatnego przejścia. Mocniej zarysowany cień na końcach brwi zaczyna stopniowo przechodzić w coraz rzadziej rozmieszczony pod skórą pigment.

Czy makijaż permanentny brwi boli?

Makijaż permanentny nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów. Wszystko za sprawą niewielkiej igły, która wielokrotnie wbija się w naszą skórę. Nie da się jednak jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, czy cały proces boli- zależy to od odporności ból każdej kobiety. Dla niektórych może to być dość nieprzyjemne doświadczenie, inni natomiast mogą odczuwać wyłącznie delikatne mrowienie.

Ile kosztuje makijaż permanentny brwi?

Średnia cena zabiegu wynosi około tysiąca złotych. Makijaż permanentny brwi wykonany metodą cieniowania (ombre), kosztuje od 800 do 1200 złotych. Metoda włoskowa jest nieco droższa. Tu należy wziąć pod uwagę przedział cenowy od 800 do nawet 1400 złotych.

Tuż po zabiegu

Opuchlizna po makijażu permanentnym brwi utrzymuje się dość krótko. Jest to wyłącznie stan przejściowy. Po samym zabiegu brwi będą bardzo wyraziste, a ich kształt mocno zarysowany. W ciągu około siedmiu dni od wizyty w salonie kosmetycznym pigment stanie się jaśniejszy o około 50%. To wszystko za sprawą złuszczającego się naskórka.

Po zabiegu odradza się:

  • myć skórę mydłem;
  • korzystać z solarium, SPA i basenu;
  • dotykać i trzeć napigmentowanej skóry.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Makijaż permanentny brwi
instagram.com @wowbrow.official

Makijaż permanentny brwi, wykonany metodą ombre, daje efekt wycieniowanych, naturalnie wyglądających włosków.

Makijaż permanentny brwi
instagram.com @microblading_phibrows_irina

Zabieg wykonany metodą piórkową (włoskową) to umieszczanie pod skórą pigmentu w sposób liniowy. Dzięki temu, po wygojeniu, ingerencja igły będzie praktycznie niewidoczna.

Makijaż permanentny brwi
instagram.com @bergamothill.brows

ZOBACZ TEŻ:

  1. Makijaż do czerwonej sukienki – jak dobrać? 7 kroków do idealnej stylizacji
  2. L’biotica – 3 maski wegańskie #lesswaste. Zadbaj o swoją skórę i środowisko
  3. Róż na policzki. Jaki odcień dobrać i jak go nakładać? Sprawdzone sposoby
  4. Jak pozbyć się cellulitu? 6 sprawdzonych sposobów, które warto znać
  5. Pomada do brwi. Jaką wybrać do koloru włosów i oczu?

Redaktor działu lifestyle w Lelum.pl. Absolwentka ekonomii, studentka Instytutu Socjologii. Jej pasją jest rysunek, brytyjski dowcip i sztuki walki. Zwolenniczka nieszablonowych rozwiązań oraz kreatywnych głów.