Makijaż pod okulary dla krótkowidza. Jak wyglądać idealnie?

Makijaż pod okulary dla krótkowidza to kwestia warta omówienia. Takie osoby powinny umieć odpowiednio umalować oko, aby ich uroda nie ucierpiała, a była wyeksponowana przez noszone przez nie szkiełka. Podpowiemy wam, jak go wykonać.

Na jakie cienie do powiek postawić, na co uważać? Tego wszystkiego dowiecie się z naszego tekstu. Jak pomalować oko, aby nawet zza szkieł wydawało się duże i uwodzicielskie? Są na to sprawdzone sposoby. Będziecie zachwycone!

Jak wykonać makijaż pod okulary dla krótkowidza?

Minusy w okularach dla krótkowidzów sprawiają, że oko jest optycznie zwężone. Co zatem zrobić, żeby je wyeksponować? Warto zrezygnować z kreski na dolnej powiece. Podczas nakładania korektora lub podkładu trzeba zwrócić uwagę na to, aby nie dochodzić nimi do brzegu dolnej powieki. Biała lub złota kredka nada się do podkreślenia linii wodnej oka. Powieki dobrze jest pomalować bazowym cienie w dość stonowanej barwie.

Cienie metaliczne i połyskujące są idealne dla krótkowidzów, z ich intensywnością mogą oni zaszaleć zwłaszcza wieczorem. Łuk brwiowy warto podkreślić za pomocą rozświetlacza. Usta dobrze jest pomalować, ponieważ oczy przez większość czasu chowają się za okularami, więc uwaga innych skupia się często na naszych wargach. Wytuszowanie dolnych i górnych rzęs to również dobry pomysł, należy jednak pamiętać, aby nie dotykały one szkieł. W przeciwnym razie zabrudzą je i zamiast dodać nam uroku, odbiorą go. 

Kim jest krótkowidz?

Krótkowzroczność to jedna z najczęstszych wad wzroku, która powoduje, że soczewka nieprawidłowo skupia promienie światła, które do niej docierają. Osoba nią dotknięta bardzo dobrze widzi z bliska, ma natomiast problemy z wyraźnym dostrzeganiem przedmiotów z daleka. Jedną z najpowszechniejszych metod korygowania tej wady są okulary korekcyjne.

– Wyróżniamy trzy rodzaje wad wzroku. Nadwzroczność i astygmatyzm są wadami najczęściej uwarunkowanymi genetycznie, natomiast krótkowzroczność bardziej uwarunkowana jest czynnikami środowiskowymi i uważa się ją za coraz częściej spotykany problem społeczny obecnych czasów. Krótkowzroczność ma tendencję do pogłębiania się w okresie nauki szkolnej. Z badań wynika, że między 5-8 r.ż. występuje u 1-2%, w grupie młodzieży 13-17 r.ż. u 12-26%, a u osób między 16-41 r.ż. sięga 16-41 %. Rozwój krótkowzroczności związany jest z liczbą godzin wykonywanej pracy z bliska – przyznała dr Agata Błaszczyk.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

makijaż
instagram.com/joannakrupa/

Makijaż pod okulary nie musi być trudniejszy.

makijaż
unsplash.com Flemming Fuchs

Mocno wytuszowane rzęsy będą idealne.

makijaż
unsplash.com
Carlos Vaz

Jak Wam się podoba taki delikatny look?

ZOBACZ TEŻ:

  1. Straciła wzrok po użyciu 20-letniej maskary!
  2. Wszystko na temat przedłużania rzęs
  3. Najmodniejszy makijaż na sezon jesień i zimę 2018/2019

źródło: poradnikzdrowie.pl, pl.wikipedia.org