Małe zwierzęta, potrafią  być naprawdę słodkie i przeurocze! Trzeba przyznać, że niezwykle ciężko im się oprzeć. W artykule przedstawiamy mikro futrzaki, o których długo nie będziesz mógł zapomnieć. Ostrzegamy przed maksymalnym poziomem słodkości!

Prawdopodobnie nie ma na świecie człowieka, który chociaż raz w życiu nie rozczuliliby się na widok szczeniaczka czy malutkiego kociaka. I nic dziwnego. Są przecież takie czarujące i bezbronne. Poznaj razem z nami 8 małych stworzonek, które naszym znaniem zasługują na tytuł prawdziwych Słodziaków! Te małe zwierzęta podbiją twoje serce.

Małe zwierzęta: poznaj nasze top 8!

1. Najmniejszy pies świata

Małe zwierzaki
www.fakty.tvn24.pl

Poznacie Toudiego, chihuahua, która najprawdopodobniej jest najmniejszym psem na świecie. Maleństwo na co dzień mieszka we Wrocławiu razem ze swoimi ukochanymi właścicielami. Psiak waży tyle, co pomarańcza i ma aż… 6 cm wzrostu! Co więcej, nie wiadomo czy kiedykolwiek urośnie. Przypomnijmy, że w Księdze Rekordów Guinnessa najmniejszy Rekordzista ma zaledwie 12,4 cm wysokości i waży niewiele ponad 635 gram. Kto wie może Tody, gdy dorośnie zostanie jego następcą?

2.  Mikro kameleon

Małe zwierzaki
kochamyzwierzaki.pl

Brookesia Micra to najmniejszy znany gatunek kameleona, który występuje na świecie. Maksymalnie osiąga długość 30 mm. Dla porównania publikujemy zdjęcie, jak zwierzak prezentuje się na palcu człowieka. Zdecydowanie ma jeszcze sporo miejsca!

3. Malutki wąż

Małe zwierzaki
kochamyzwierzaki.pl

Małe zwierzaki są naprawdę słodkie! Kto by pomyślał, że słowa te padną w przypadku… węża. Szok, prawda? Leptotyphlops carlae to najmniejszy na świecie gatunek węża. Dorosły osobnik osiąga średnio około 4 cale długości. 

4.  Malutka meduza

Małe zwierzaki
Facebook.com

Meduza Irukandji to prawdziwe maleństwo, które mierzy jedynie 1 cm sześcienny! Będąc mniejsza niż ludzki paznokieć, wydziela trujący jad, który może być niezwykle niebezpieczny dla ludzkiego zdrowia. 

5. Mini leniwiec

Małe zwierzaki
facebook.com

Najmniejszy leniwiec na świecie to Leniwiec Karłowaty. Występuje on u wybrzeży Panamy. Ciężko w to uwierzyć, ale jest o 40% mniejszy od swoich śródlądowych braci. Ten maluch na rozczulił!

6. Mrówkojadek

Małe zwierzaki
facebook.com

Ten mrówkojadek jest najmniejszym stworzeniem z rodziny mrówkojadów. Osiąga on do 45 cm wielkości. Żyje wyłącznie na terenach Centralnej i Południowej Ameryki.

7. Chomiczek

Małe zwierzaki
facebook.com

Chomik Roborowskiego jest to najmniejszy z przedstawicieli podrodziny chomików. Spotkać go można terenach Rosji oraz Kazachstanu. 

8. Małe owieczki

 

Małe zwierzaki
facebook.com

Ouessant to najmniejsze owieczki na świecie. Zwykle osiągają niecałe 50 cm wysokości. 

ZOBACZ TEŻ:

  1. Koń miał dość wożenia turystów. To, jak się na nich zemścił, rozbawi was do łez
  2. Zabili lwa i zrobili sobie romantyczną sesję przy martwym zwierzęciu. Ludzie są wściekli
  3. Papuga wychowała się z psami i zachowuje się jak jeden z nich. Potrafi nawet szczekać
  4. Kot wskoczył na ołtarz i zaczął poranną toaletę. Reakcja księdza rozbraja
  5. Wilk został zabity w Beskidzie Śląskim. Młode 6-tygodniowe szczenięta straciły rodzica

 

Poprzedni artykułBeata Szydło w dzieciństwie była chłopczycą. Marzyła o zawodzie, który nie ma nic wspólnego z polityką!
Następny artykułBarbara Kurdej-Szatan o zwolnieniu z TVP: „Nie żałuję! Przynajmniej mogę sobie spojrzeć w twarz!”
Redaktor działu Lifestyle w Lelum.pl. Ukończyła Dziennikarstwo na lubelskim UMCESie. Pisanie tekstów było jej pasją, odkąd pamięta. To właśnie w tej dziedzinie chciałaby być perfekcjonistką. Miłośniczka zumby, klimatów latino i włoskiego jedzenia. Nienawidzi nudy i monotonii. Optymistka, dla której każdy kolejny dzień to nowa przygoda.